Automobilka Volvo Cars představuje nový sportovní sedan Volvo S60: první vůz Volvo, který se bude vyrábět v USA

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes při příležitosti slavnostního otevření své první továrny na území USA, postavené v Charlestonu v Jižní Karolíně, odhalila nový prémiový sportovní sedan střední velikosti – Volvo S60.

Slavnostní událost spojující uvedení nového vozu se zahájením provozu v nové továrně podtrhuje závazek společnosti Volvo Cars ke Spojeným státům americkým, které pro švédskou automobilku i pro její nový prémiový sportovní sedan představují velmi důležitý trh. Nová S60 je prvním vozem Volvo vyrobeným v USA.

„Nové Volvo S60 je jedním z nejvíce vzrušujících modelů Volvo, které jsme kdy vyrobili,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Jedná se o vůz pro skutečné milovníky řízení, který nám zajistí silnou pozici v segmentu sedanů na trhu USA a Číny, což povede k rozšíření obchodních příležitostí pro společnost Volvo Cars.“

Nová S60 bude prvním vozem Volvo, který nebude k dispozici s naftovými motorizacemi, což jen potvrzuje vážnost mínění závazku k elektrifikaci a budoucnosti bez tradičních spalovacích agregátů, který švédská automobilka přijala mezi prvními v rámci svého průmyslového odvětví.

V roce 2017 se společnost Volvo Cars stala prvním výrobcem automobilů, který zveřejnil svou strategii v oblasti elektrifikace, na jejímž základě bude počínaje rokem 2019 součástí všech nových modelů Volvo elektrický pohon.

Tento nový sedan bude dostupný se dvěma plug-in hybridními jednotkami s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem: jedná se o plug-in hybrid T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a cenami ověnčenou plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine AWD, disponující silou 400 koní*. Při uvedení na trh bude Volvo S60 k dispozici s prověřenými benzínovými motory T5 a T6.

Volvo S60 bude prvním vozem v segmentu, který budou mít zákazníci možnost získat prostřednictvím nového prémiového předplatitelského programu Care by Volvo (zatím ne pro ČR), který dává místo tradičního způsobu zakoupení vozidla přednost využívání vozu na základě jednoho měsíčního paušálního poplatku. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu.

„Aktivní podvozek a jízdní režimy nabízejí vynikající kontrolu nad vozem a vzrušující výkon, díky nimž se jedná o vůz stvořený pro skutečné milovníky řízení,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars. „Mimoto dostal tento model do vínku uznávané technologie převzaté z modelů řady 90 a předchozích nových modelů řady 60, které z něj dělají jeden z nejlepších sportovních sedanů na trhu.“

 

Nové Volvo S60 sdílí modulární platformu SPA vyvinutou přímo automobilkou Volvo Cars, bezpečnostní technologie a systém infotainment s novým prémiovým kombi střední velikosti, Volvem V60, které bylo uvedeno na trh začátkem letošního roku, a také s nejvyšší devadesátkovou modelovou řadou a s cenami ověnčeným Volvem XC60, což jsou všechno modely, které dosáhly nejlepších výsledků v nezávislých testech automobilové bezpečnosti. Díky tomu se nové Volvo S60 stane jedním z nejbezpečnějších vozů, které budou křižovat silnice celého světa.

Systém City Safety s technologií automatického brzdění pomáhá řidiči předcházet kolizím, přičemž se jedná o jediný systém na trhu, který dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Nové Volvo S60 se stane prvním středně velkým sedanem na světě, který prostřednictvím funkce systému City Safety dokáže automaticky brzdit, aby zmírnil dopad případné čelní srážky s protijedoucím vozidlem.

Na přání dostupné systémy asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporují řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění, se dočkaly vylepšení v podobě funkce upravující výkon při průjezdu zatáčkou. Mimoto je Volvo S60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení. Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění.

Uživatelské rozhraní Sensus automobilky Volvo Cars je plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, díky čemuž umožňuje řidiči stálé připojení k internetu. Intuitivní způsob ovládání zajišťuje dotykové rozhraní ve stylu tabletu, které nabízí přístup k palubním funkcím, navigačnímu systému, online službám i zábavním aplikacím.

Nové Volvo S60 bude dostupné také ve vysoce výkonné elektrifikované variantě Polestar Engineered, za níž stojí společnost Polestar. Ta představuje divizi automobilky Volvo Cars zaměřující se na vývoj vysoce výkonných elektrických vozů.

Úroveň výbavy Polestar Engineered bude dostupná exkluzivně pro plug-in hybridní motorizaci T8 Twin Engine, přičemž nabídne zdokonalená kola a vylepšení brzdového systému, odpružení a řídicí jednotky motoru, díky čemuž se zvýší kombinovaný výkon Volva S60 T8 na 415* koní.

*Specifikace pro USA.

Program Care by Volvo je v současné době dostupný pro zákazníky v Německu, Itálii, Norsku, Polsku, ve Španělsku, Švédsku, Spojeném království a v USA. Dostupnost, konkrétní podmínky a detaily programu Care by Volvo se mohou na různých trzích lišit. Bližší informace získají zákazníci společnosti Volvo Cars na stránkách volvocars.cz nebo u autorizovaného dealera Volvo.

 

Detailní technické údaje jsou k dispozici na následujících odkazech: 

231061_Chassis factsheet SPA_CZ

231060_Drive_E_Factsheet_MY19_modely 60 a 90_CZ

231059_IntelliSafe factsheet SPA_CZ

231058_Sensus_Factsheet_60 a 90_CZ

 

 

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Volvo bude mít díky bioplynu první...

Volvácký výrobní závod v čínském Tchaj-čou přechází na bioplyn, díky čemuž se stává první klimaticky neutrální továrnou v Číně značky. Využívání bioplynu namísto zemního plynu...

Plně elektrické Volvo EX30 si...

Malé, ale skutečně schopné. Volvo slaví úspěch svým malým plně elektrickým SUV EX30, které bylo oceněno na udílení prestižních cen World Car Awards! Volvo EX30 při udílení cen v rámci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...