Automobilka Volvo Cars představuje modely S90 a V90 v novém provedení a současně zavádí mild hybridní pohon napříč celým svým portfoliem

Automobilka Volvo Cars dnes představuje limuzínu S90 a kombi V90 a V90 Cross Country v novém provedení. Kromě nového vytříbeného designu exteriéru se uvedené modely dočkaly také integrování zcela nové verze vyspělého audiosystému Bowers & Wilkins.

K významné změně došlo též u širšího portfolia, v rámci něhož jsou nyní pro každý model Volvo dostupné i jeho mild hybridní varianty využívající 48V elektrický systém, které dále posilují nabídku elektrifikovaných vozů Volvo.

Pokud jde o výše zmíněný design exteriéru, designéři automobilky Volvo přikročili k celé řadě atraktivních změn u přídi i zádi modelů S90 a V90. Zahrnují nová mlhová světla, nový design spoileru a nově přepracovanou spodní část předního nárazníku.

Nejvýraznější změnou, kterou zaznamenaly modely V90 a V90 Cross Country, je zcela nový design koncových světel, která se nyní mohou pochlubit kompletním LED provedením s charakteristickým světelným podpisem a sekvenčními směrovými světly. Vzhledem k rozšíření palety barevných laků i nabídky kol získávají zákazníci ještě více možností personalizace.

Audiosystém Bowers & Wilkins nyní zapůsobí celou řadou inovací, jako jsou zdokonalený zesilovač, automatické potlačení hlučnosti vozu i nový režim imitující akustiku jazzového klubu. Díky tomu všemu se může celá posádka těšit na mimořádný poslechový zážitek.

Další novou výbavou interiéru je vyspělý systém čištění vzduchu se senzorem PM 2.5, který dokáže eliminovat částečky polétavého prachu. Tento systém, který byl nejprve vyvinut pro čínský trh a nyní je zaváděn po celém světě, umožňuje řidiči sledovat kvalitu vzduchu v interiéru prostřednictvím displeje středové konzoly. Na přání může vyspělý systém čištění vzduchu během několika minut vyčistit vzduch v kabině tak, že nebude obsahovat téměř žádné částečky jemného prachu.

Jak nový audiosystém Bowers & Wilkins, tak i technologie vyspělého systému čištění vzduchu jsou nyní k dispozici pro všechny modely řady 90 a 60, postavené na modulární platformě SPA.

Všechny modely řad 90 a 60 budou nyní místo 12V zásuvek vybaveny dvěma zadními USB-C konektory pro nabíjení elektrických zařízení. Pro téměř všechny varianty těchto řad bude nyní dostupná také funkce bezdrátového nabíjení chytrého telefonu, která byla poprvé představena pro malé SUV Volvo XC40.

Co se týče materiálů použitých v interiéru, v nabídce pro všechny modely řad 90 a 60 se nyní objeví exkluzivní vlněné čalounění sedadel Tailored Wool Blend, které bylo poprvé představeno vloni pro Volvo XC90. Mimoto budou u nejvyšších úrovní výbavy k dispozici také varianty čalounění bez využití kůže.

S ohledem na celé modelové portfolio společnost Volvo Cars významně rozšířila svou nabídku 48V mild hybridních motorizací, díky čemuž je tento druh pohonu nyní k dispozici pro každý model značky.

Mild hybridní varianty, které byly poprvé představeny v loňském roce pro SUV Volvo XC90 a Volvo XC60, budou nyní k dispozici i u ostatních modelů řad 90 a 60, stejně jako pro Volvo XC40.

Mild hybridní Volvo V90 Cross Country se tím pádem stává první elektrifikovanou variantou v historii modelové řady Cross Country.

Mild hybridní modely automobilky Volvo Cars nabídnou řidičům v reálných jízdních podmínkách až o 15 % nižší spotřebu paliva doprovázenou snížením emisí. Systém funguje na principu spolupráce elektronického brzdového systému se systémem rekuperace brzdné energie, což díky opětovnému využití energie vznikající při brzdění přispívá ke snížení spotřeby paliva.

V kombinaci s portfoliem plug-in hybridních a plně elektrických vozů Recharge to znamená, že si v nabídce elektrifikovaných vozů automobilky Volvo nyní vybere každý.

* Tato tisková zpráva má globální charakter. Dostupnost výše popsaných funkcí a služeb se může lišit v závislosti na konkrétním trhu.

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars usiluje o zmírnění dopadu pandemie koronaviru

Společnost Volvo Cars usiluje o...

Pandemie koronaviru závažně ovlivňuje aktivity automobilky Volvo Cars hned v několika směrech, a to ve formě oslabujícího trhu, rizik pramenících z přerušení výroby i obav o zaměstnance....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars dnes ve své gentské továrně slavnostně otevírá novou montážní linku na akumulátory

Automobilka Volvo Cars dnes ve své...

Společnost Volvo Cars dnes ve své továrně v belgickém Gentu, kde se začne v další části letošního roku vyrábět první čistě elektrický vůz Volvo, model XC40 Recharge P8, slavnostním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars apeluje na delegáty OSN, aby řešili hluboce zakořeněnou nerovnost v oblasti silniční bezpečnosti

Automobilka Volvo Cars apeluje na...

Automobilka Volvo Cars vyzývá vlády a regulační orgány celého světa, aby řešily výrazné rozdíly v bezpečnosti silničního provozu, které panují mezi vyspělými a rozvojovými ekonomikami. I...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars hlásí za rok 2019 zvýšení provozního zisku na 14,3 miliardy švédských korun

Společnost Volvo Cars hlásí za rok 2019...

Společnost Volvo Cars dnes oznámila, že její tržby za rok 2019 stouply o 8,5 % a z 252,7 miliardy švédských korun v roce 2018 se vloni vyšplhaly na 274,1 miliardy švédských korun. Provozní zisk...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select zakončil svůj druhý rok působení na českém trhu celkovým meziročním růstem + 19 %. V roce 2019 se v rámci programů Emil Frey Select,...