Automatické přepínání dálkových světel u Citroënu C4 Picasso

1citrsvetladat800

V rámci paketu Pack Drive Assist

– který je k dispozici za výhodný příplatek pro dva nejvyšší výbavové stupně, získává zákazník také funkci automatického přepínání dálkových světel, jež výraznou měrou přispívá nejen ke komfortu během jízdy, ale také značně zvyšuje bezpečnost. Řidič se díky této funkci může lépe soustředit na řízení vozidla a o přepínání světlometů se nemusí vůbec starat. Jádrem fungování je komponenta umístěná uprostřed na čelním skle, která integruje dešťový senzor, světelné čidlo a kameru. Kamera nejenže sleduje vozovku a je napojena na systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu AFIL, ale zároveň má schopnost rozpoznat bílé a červené světlo, a to v horizontálním rozpětí 38°a vertikálním 36°.

K aktivaci automatického přepínání dálkových světel

– stačí poprvé přepnout dálková světla páčkou pod volantem, následně už za vás všechny situace řeší Citroën C4 Picasso. Automobil v případě, že se blíží k vpředu jedoucímu vozu, sám přepne z dálkových světel na světla tlumená. Samotné přepnutí trvá 80 až 250 ms podle konkrétní situace a proměnná je rovněž vzdálenost, při níž dojde k přepnutí světel. V přímém úseku za jasné viditelnosti se dálková světla ztlumí ve vzdálenosti 400 metrů od vpředu jedoucího vozu, v mlze je to pak o 100 metrů blíže.

Stejně tak samozřejmě systém rozpozná blížící se vůz v protisměru

– a rovněž přepne světlomety tak, aby nedocházelo k oslnění protijedoucího řidiče. I zde je vzdálenost rozpoznání protijedoucího vozidla a přepnutí závislá na okolních vlivech. V přímém úseku bez překážek a za jasného počasí je to 700 metrů, v mlze pak systém přepíná při vzdálenosti 500 metrů od vozidla.

Jakmile je prostor před vozem opět volný

Citroën C4 Picasso bez zásahu řidiče opět sám zapne dálková světla. Systém reaguje i na osvit kamery, a tak v místech, kde je i v noční dobu dostatek světla – např. ve městech, kde se podle vyhlášky ani dálková světla používat nesmějí – automaticky přepne na světla tlumená. Aktivace, či deaktivace je závislá i na některých dalších faktorech. Celý systém začíná fungovat od rychlosti 25 km/h a pokud je například zapnuta zadní mlhovka, automatické přepínání světel je vyřazeno z provozu.

Celý systém se samozřejmě stará i o přepínání denních světel na světla tlumená.

K tomu dochází v momentě, kdy se okolní světlo dostane na hranici 1000 luxů, asistent dálkových světel se pak aktivuje v momentě, kdy okolní osvětlení odpovídá hodnotě 5 luxů. V případech, kdy dochází k zpětnému vypnutí tlumených světel a spíná se pouze denní osvětlení LED, je potřeba více okolního světla – přes 3000 luxů. Pro lepší představu intenzity osvětlení uveďme, že kupříkladu nos c úplňkem odpovídá zhruba hodnotě 0,5 luxu, dobře osvětlená noční vozovka koresponduje s hodnotou 20 až 70 luxů a osvětlený stadion má hodnotu zhruba 1500 luxů.

Pro úroveň výbavy Intensive je příplatek za celý paket 17 000 Kč, u nejvyššího stupně Exclusive je to pouhých 8000 Kč.

Více na www,citroen,cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën C4 Picasso. Dámy testují velkoprostorového francouze

Citroën C4 Picasso. Dámy testují...

Dámám řidičkám tohle auto sluší ještě víc než mužům. A dokáží naplno ocenit jeho praktičnost i vychytávky ukryté v interiéru. Pojďme se tedy na ušlechtilý kousek francouzského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Nejlepší videorecenze

Citroën Grand C4 Picasso. Nejlepší...

Představení systému Vision 360 zajišťujícího přehled o dění kolem vozu při parkování.   Prohlídka interiéru a palubní výbavy v podobě desítek elektronických pomocníků  ...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Kosmický prostor.

Citroën Grand C4 Picasso. Kosmický prostor.

Vesmírná odysea v podání reklamní agentury pracující pro společnost Citroën. Klip má podle všeho naznačovat volný pohyb a spoustu prostoru, kterou si v tomhle autě opravdu užijete dosyta.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Výroba během 2 minut.

Citroën Grand C4 Picasso. Výroba během...

Jak probíhá výroba nejlepšího kompaktního velkoprostorového vozu současnosti? Následující video vám odhalí její tajemství během necelých dvou minut. Stejně jako v každé jiné...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Fanoušek fotbalu.

Citroën Grand C4 Picasso. Fanoušek fotbalu.

Videí je plný internet. Občas se nějaké povede více než hodně. Dnešní zařazené video k nim patří. Pojďme na chvíli zaskočit na trénink fotbalistů Arsenalu ve společnosti velkoprostorové...