Audi A4: Elegance a komfort v nové podobě

Výrazný dynamický design, vynikající jízdní vlastnosti, pohodlný interiér a vysoká míra bezpečnosti – to jsou hlavní rysy nového Audi A4/A4 Avant, které si kromě toho přiváží také bohatší standardní výbavu, ve které nechybí ani automatická klimatizace nebo atraktivní hliníková kola.

Audi A4: Elegance a komfort v nové podobě

Audi A4 je jedním z nejúspěšnějších prestižních vozů střední třídy. Poprvé se Audi A4 na trhu objevilo v říjnu 1994 a trvalo jen tři a půl roku, než se celková produkce tohoto přehoupla přes milionovou hranici.

Vzhled modernizovaného vozu Audi A4 vypadá „dospěleji“, vyvolává zřetelnější pocit výkonného, suverénního vozu. Na první pohled zaujme nepřehlédnutelná výrazná maska chladiče a eliptické světlomety, kryté čirým sklem. Stejně, jako u modelů řady A6 a A8 je možné nyní na přání získat i vozy Audi A4 vybavené výkonnými xenonovými světlomety. Světlo xenonových výbojek se svým složením více blíží dennímu světlu, takže mnohem méně unavuje řidiče, zejména při dlouhých nočních jízdách. Do výbavy hlavních xenonových světlometů patří i jejich ostřikovače s vyhřívanými tryskami a zařízení na samočinné nastavování úhlu paprsku.


Přepracované přední nárazníky vůz opticky rozšiřují a propůjčují mu dynamickou, široce rozkročenou čelní siluetu. Do jejich spodní části jsou zabudované světlomety do mlhy. Modernizované Audi A4 má po stranách výrazné pryžové lišty, chránící karoserii vozu před poškozením. Dveřní kliky mají nový tvar, stejně jako zpětná zrcátka, víko zavazadlového prostoru a zadní svítilny. Blatníky mají zřetelněji vyklenuté lemy podběhů, jiné jsou zadní skupinové svítilny a také víko zavazadlového prostoru se zámkem.


Palubní deska je ve střední části zcela nově tvarovaná. V pozměněném interiéru se objevují elegantní prosvětlené spínače, popelník na středové konzoli se díky malým hydraulickým vzpěrám otevírá jediným lehkým dotykem prstu. Stejně tlumeně a jemně se do své původní pozice vracejí i záchytná madla u horních okrajů dveřních rámů. Konstruktéři si dali práci i s úpravou madla pro manuální posouvání sedadla. Hlavice řadicí páky je zdobená hliníkem.


Díky nově tvarované zadní části opěradel předních sedadel mají nyní cestující na zadních sedadlech ještě více prostoru pro kolena. Dvě krajní místa vzadu jsou výrazněji anatomicky tvarovaná, což pasažérům poskytuje vyšší komfort. I přesto však je vzadu dost místa pro pohodlné cestování třech osob.


Za příplatek se do nového Audi A4 montují všestranně elektricky seřiditelné sportovní sedačky Recaro s výrazným anatomickým tvarováním.


Tři stupně výbavy – Advance, Ambition a Ambiente – umožňují spolu s různými odstíny a druhy čalounících materiálů vytvořit celkem 36 různých, zcela charakteristických kombinací. Za příplatek se do vozu dodává čalounění z kvalitní kůže a vykládání interiéru imitací ušlechtilého leštěného dřeva.


Spínače vyhřívání předních sedadel jsou umístěny v ovládacím panelu klimatizační jednotky. Její elektronický řídicí modul reguluje výkon soustavy mj. podle úhlu dopadajících slunečních paprsků a výkon klimatizace dokonce respektuje i roční období – i při nastavení na stejnou požadovanou teplotu je chladicí výkon v létě vyšší, než v zimě.


Tlačítka a knoflíky spínačů v horní části palubní desky mají nový tvar a jsou všechny prosvětlené, což usnadňuje orientaci při nočních jízdách.


Zavazadlový prostor čtyřdveřové limuzíny Audi A4 má základní objem 440 litrů. Postupným sklápěním asymetricky dělených zadních sedaček jej lze však zvětšit až na 720 litrů. Prostor v zádi elegantního Audi A4 Avant má objem 390 litrů, po sklopení zadních sedadel pak až 1250 litrů.


Audi A4: Elegance a komfort v nové podobě

V čistě čalouněném zavazadlovém prostoru vozů Audi A4/A4 Avant je umístěná dvanáctivoltová zásuvka, do které je možné připojit autochladničku nebo vysavač. Audi A4 má nejenom skvělé jízdní vlastnosti, ale výrazně se snížil také přenos hluku a vibrací do interiéru. Kromě vyššího požitku ze řízení dělá propracovaný podvozek z Audi A4 jeden z nejbezpečnějších vozů své třídy.

I pro nový model A4 připravila automobilka Audi samozřejmě svůj vyhlášený systém pohonu všech kol „quattro“, který je nabízen v kombinaci s celou řadou motorů a převodovek. Pohon všech kol „quattro“ v kombinaci s elektronickým stabilizačním systémem jízdy ESP, který se bude dodávat na přání do všech verzí, dělají z nového Audi A4 skutečného silničního suveréna i v těch nejhorších jízdních podmínkách.


K výraznému zvýšení ochrany pasažérů nového Audi A4 přispěl systém SIDEGUARD, který staví na průběžných airbazích, montovaných ve výšce hlav pasažérů. Boční hlavové airbagy pokrývají celou oblast bočních skel a jejich rámů od předního až po zadní střešní sloupek. Pokud dojde k aktivaci hlavových airbagů SIDEGUARD, zůstávají naplněné po dobu asi pěti sekund, což je výrazně déle, než u běžných airbagů. Je to proto, že po celou tuto dobu jsou chráněné hlavy cestujících ve voze, který např. ve smyku rotuje po vozovce. Ve spojení s klasickými bočními airbagy, zabudovanými do předních sedadel, poskytuje systém SIDEGUARD nejvyšší míru bezpečnosti při nebezpečných nárazech z boku. Systém SIDEGUARD bude v ČR nabízen jako výbava na přání.


Vysokou hodnotu nového modelu Audi A4 podtrhuje také standardní montáž dvojice čelních airbagů. Airbag před spolujezdcem je možné deaktivovat otočením klíčku od zapalování v zámku, který je ukrytý v palubní schránce. Odpojení airbagu je nezbytné, jestliže se na přední sedadlo montuje dětská sedačka zády ke směru jízdy.


Pod kapotou nových vozů Audi A4/A4 Avant se objevuje celá řada vyspělých motorů. Stále častěji přitom zákazníci volí šestiválcové motory – v současné době asi každé páté Audi A4 vyjíždí s šestiválcovým motorem. Favoritem mezi nimi je nový turbodiesel s přímým vstřikem 2.5 TDI.


Tento vůbec první vznětový šestiválec s přímým vstřikováním, čtyřventilovou technikou, mezichladičem stlačeného vzduchu a turbodmychadlem s měnitelnou geometrií lopatek se chlubí výkonem 150 k a nejvyšším točivým momentem 310 Nm, který je k dispozici v širokém rozmezí otáček 1500 min-1 až 3200 min-1. Svůj výkon přenáší tento motor na poháněná kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky, v nabídce je i pětistupňová samočinná převodovka tiptronic. Obě tyto převodovky se montují i do vozů s pohonem všech kol quattro. Škálu vznětových motorů pro nové Audi A4/A4 Avant doplňují známé čtyřválce 1.9 TDI o výkonu 110 k a 90 k. Nabídka zážehových motorů pro Audi A4/A4 Avant zahrnuje tři čtyřválce o výkonech 100 k, 125 k a 150 k a dva šestiválce o výkonech 165 k a 193 k.


Pro dosažení příznivějšího průběhu točivého momentu a čistších spalin jsou zážehové motory o objemech 1,6 a 1,8 l vybavené sacím potrubím proměnné délky. Větší z těchto motorů, dvacetiventilový čtyřválec o objemu 1,8 l, má navíc i variabilní časování sacích ventilů. Na vrcholu výkonové škály stojí šestiválcové motory o objemu 2,4 l a výkonu 165 k a 2,8 l a výkonu 193 k.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Přes 30 let, šest generací a jedno legendární auto, které se vyrábí tak dlouho, až to není pěkné. Co naopak pěkné je, to je právě nová Astra. Novinka Opelu podle všeho trefila jackpot....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První továrna na světě sériově vyrábějící užitkové vozy poháněné vodíkem, elektřinou i fosilními palivy

První továrna na světě sériově...

Skupina Stellantis cílí na to, stát se prvním producentem sériově vyráběných užitkových vozidel na vodíkový pohon. Proto se v továrně ve francouzském Hordainu rozjede velkosériová výroba...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...