Alfa Romeo se opět zapsala do Guinessovy knihy rekordů!

Historická pevnost Monostor v maďarském Komáromu se stala místem, kde se sešlo nejvíce vozidel této italské značky. K úspěchu akce přispěli i čeští a slovenští alfisté.

Pro všechny alfisty ve střední Evropě začal třetí dubnový víkend o něco dříve než obvykle.

Alfa Romeo se opět zapsala do Guinessovy knihy rekordů!
Alfa Romeo se opět zapsala do Guinessovy knihy rekordů!
Alfa Romeo se opět zapsala do Guinessovy knihy rekordů!

V sobotu bylo potřeba si přivstat, protřít rozespalé oči, sednout do auta a vyrazit. Směr byl jasný: maďarské město Komárom blízko slovenských hranic, které se tento památný den přejmenovalo na Alfa City. Do Komáromu se sjížděly alfy ze všech světových stran. Cestou jsme míjeli kolegy, řidiči se zdravili, blikali na své známé i úplně neznámé alfisty a auta se postupně spojovala v jeden proud. V Komáromu už byly alf plné cesty a za kruhovým objezdem vytvořily několikakilometrového hada vinoucího se až k branám pevnosti.

Kdo by čekal nervozitu a stres, ten se hluboce mýlí. Mezi lidmi, kterým v žilách koluje stejná krev, vládla absolutní pohoda. Účastníci si navzdory čekání vyměňovali úsměvy a na křižovatkách mezi sebe ohleduplně pouštěli další a další alfy přijíždějící z vedlejších silnic.

Cílem akce bylo pokořit zápis v Guinessově knize rekordů, který vytvořilo 600 alf sdružených na jednom místě.

A podařilo se! Díky perfektní organizaci v podání maďarského sdružení AlfaAmore přijel ve stanoveném dvouhodinovém limitu od 9. do 11. hodiny do pevnosti rekordní počet vozidel: přesně 764 nádherných kousků! To však zdaleka nebylo všechno. Auta bez přestání proudila dovnitř během celého dne, takže celkový počet alf se přiblížil k magické tisícové hranici.

Na ploše parkoviště, rozdělené podle modelů, celkem přirozeně dominovali zástupci domácího Maďarska. Nedali se však zahanbit ani členové slovenské komunity Alfamania, jejíž organizátoři zabezpečovali účast již dlouhé měsíce dopředu. Podpořila je velká česká výprava spřáteleného sdružení Squadra Moravia. Vidět a hlavně slyšet byl i početný tým Poláků. Akci také aktivně podpořili svou účastí alfisti z Itálie a Slovinska.

Právě krásně upravená Alfa 156 ze Slovinska získala titul Bella Macchina určený pro nějkrásnější auto srazu. Hlasovalo se zcela demokraticky: každý účastník dostal nálepku a mohl s ní označit auto, které se mu nejvíce líbilo. Bella Alfa 156 zvítězila počtem 81 nálepek. Nejvyšší koncentrace alf na metr čtvereční na světě dávala tušit, že se tu sejde i několik historických skvostů. Alfetta, Alfasud, Duetto, GTV, Junior – to je jen několik jmen z přehlídky krásy, která zanechala trvalou vzpomínku v mysli každého z fanoušků. Historické alfy však nezůstaly osamocené. Podpořili je jejich italští kolegové – veteráni jako Lancia Flavia, několik Fiatů či čtveřice Maserati.

Účastníci akce se během celého dne rozhodně nenudili. Samozřejmě, že pro lidi, kteří na svých autech nejen jezdí, ale hlavně je i milují, byla nejdůležitějším bodem programu prohlídka všech zúčastněných vozidel. Nechyběl ani adrenalin v podobě pálení pneumatik a publikum ty nejlepší, kteří neváhali sedřít vlastní gumy až na dřeň, ocenilo zaslouženým potleskem. Milovníci historie mohli bezplatně absolvovat prohlídku pevnosti, organizátoři mysleli i na zábavu pro děti či soutěže dospělých.

Účastí na rekordu alfisti potvrdili své „cuore sportivo“ a nově vzniklá přátelství a náznaky dalších plánů jsou už dnes velkým příslibem do budoucna.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo Giulia – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Alfa Romeo, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Pokud se zabýváte výrobou autoklíčů, pak jistě máte zkušenost se zničenými či poškozenými klíči. V případě, že byl klíč poškozený, bylo dříve nutné vyrobit celý klíč znovu, i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...