Z ropného pole Schiehallion bylo od zahájení těžby v roce 1998 získáno již více než 300 milionů barelů ropy.
Dosud nevytěžené zásoby jsou odhadovány na 325 milionů barelů. Nové investice do ropného pole prodlouží těžbu až do roku 2035 a možná i na ještě delší dobu.
Jaap Huijskes, člen představenstva společnosti OMV odpovědný za divizi Průzkumu a těžby (E&P), k tomu řekl „Je to významný milník v naší snaze rozvíjet v souladu se strategií společnosti OMV naše stěžejní aktivity v segmentu E&P, pokud jde o oblast na západ od Shetlandských ostrovů. Ropné pole Schiehallion je cenným nalezištěm s velmi dobrými vyhlídkami do budoucna. Nastávajícím rozšířením maximálně využijeme velký potenciál tohoto ropného pole.“
Společný podnik Schiehallion
– nasbíral v regionu západně od Shetlandských ostrovů během dvou desetiletí bohaté zkušenosti. Pomocí nejnovějších technologií se podařilo maximalizovat výtěžnost ropného pole Schiehallion. V rámci projektu bude stávající ropná plošina Schiehallion FPSO (Floating Production, Storage and Offloading) nahrazena novou plošinou, jejíž uvedení do provozu je plánováno na rok 2015.
Nová ropná plošina
– bude 270 m dlouhá a 52 m široká a bude provozována společnostmi Schiehallion a Loyal Field. Kapacita ropné plošiny pro zpracování a další přepravu těžených surovin dosáhne 130 000 barelůden, objem skladovacích kapacit přesáhne 1 milion barelů. Kromě toho míří značné investice do výbavy a výměny stávajícího podvodního zařízení, aby bylo možné kompletně vytěžit disponibilní zásoby a provádět další možné vrty. Nové zařízení má být uvedeno do provozu v roce 2016.
Vyvážené mezinárodní portfolio divize Průzkumu a těžby (E&P)
V prvním čtvrtletí 2011 činila těžba ropy a zemního plynu společnosti OMV cca 304 000 barelů ropného ekvivalentu denně a její prokázané zásoby byly ke konci roku 2010 cca 1,15 miliardy barelů ropného ekvivalentu. Ve stěžejních zemích, v Rumunsku a Rakousku, se OMV zaměřuje na snižování přirozeného poklesu a zvyšování výtěžnosti starších nalezišť. Očekává se, že motorem budoucího růstu se stane zpřístupňování nových nalezišť, průzkum a akvizice v mezinárodním měřítku. Záměrem OMV je rozšířit existující portfolio nad hranici kritického množství na základě těžby v jednotlivých zemích a vyhledávat nové oblasti růstu v regionech Kaspického moře, Středního východu a severní Afriky, kde OMV může využívat stávající činnosti své divize provádějící těžbu a průzkum.
Nová ropná plošina FPSO
– bude používána společnými podniky Schiehallion a Loyal Field v poměru 82 % ku 18 %. Na společnosti Loyal Field se podílejí rovným dílem společnosti BP (provozovatel) a Shell.
Ropné plošiny FPSO těží ropu a zemní plyn z vrtných sond na dně moře, vytěžené suroviny zpracovávají v zařízeních na palubě a ropu ukládají do nádrží, které se nalézají v trupu plošiny. Plyn je přepravován na pobřeží plynovodem. Ropu pravidelně převážejí z plošiny FPSO tankery.
OMV (U.K.) Ltd
– je stoprocentní dceřiná společnost OMV Aktiengesellschaft, se sídlem v Londýně je ve Velké Británii aktivní již více než 20 let. OMV UK provozuje osm koncesí k těžbě a drží podíly v 28 koncesích k těžbě, která neprobíhá pod jejím vedením. Její aktivity se soustředí na střední oblast Severního moře a na oblast západně od Shetlandských ostrovů, kde má společnost významný potenciál pro další rozvoj.
OMV Aktiengesellschaft
S celkovými tržbami v roce 2010 ve výši 23,32 miliardy EUR a 31 398 zaměstnanci je OMV Aktiengesellschaft jednou z největších rakouských průmyslových společností obchodovaných na burze. V oblasti průzkumu a těžby (E&P) je OMV aktivní ve dvou stěžejních zemích, v Rumunsku a Rakousku, a drží si vyvážené mezinárodní portfolio. Společnost OMV disponovala ke konci roku 2010 prokázanými zásobami ropy a zemního plynu ve výši přibližně 1,15 miliardy barelů ropného ekvivalentu a v první čtvrtletí 2011 těžila okolo 304 000 barelů ropného ekvivalentu denně. V oblasti plynu a energetiky (G&P) prodala společnost OMV v roce 2010 přibližně 18 miliard metrů krychlových zemního plynu. V oblasti rafinace a odbytu (R&M) má společnost OMV k dispozici roční kapacitu rafinérií 22,3 milionů tun a ke konci roku 2010 provozovala přibližně 4800 čerpacích stanic ve 13 zemích včetně Turecka. Divize G&P společnosti OMV prodala v roce 2010 cca 18 miliard m3 zemního plynu. V Rakousku provozuje OMV síť plynovodů o délce 2000 km, jejímž prostřednictvím bylo dodáno cca 89 miliard metrů krychlových zemního plynu. OMV Central European Gas Hub patří s objemem obchodování ve výši zhruba 34 miliard krychlových metrů ročně mezi nejdůležitější předávací stanice v kontinentální Evropě. Společnost OMV dále posílila svoji vedoucí pozici akvizicí 96% podílu ve společnosti Petrol Ofisi, která zastává v Turecku post leadera na retailovém i business trhu.
OMV využívá strategii 3plus kombinující silné stránky tří obchodních segmentů (průzkumné a těžební aktivity, rafinace a odbyt, plynárenství) s cílem zajistit nejlepší možné zásobování tří klíčových trhů na území střední a východní Evropy, jihovýchodní Evropy a Turecka. Výsledné synergie využívá OMV k rozšiřování svého dodavatelského řetězce od ropy přes plyn až po elektrickou energii a příležitostně i obnovitelné zdroje.
Udržitelnost
Společnost OMV je signatářem iniciativy U. N. Global Compact a aktivně podporuje hodnoty stanovené jejím kodexem. To zahrnuje také spoluodpovědnost za sociální a životní prostředí ekonomicky slabých regionů. OMV se průběžně zodpovědným způsobem věnuje ekonomickým, sociálním a environmentálním záležitostem, které se vztahují k jejímu působení. Společnost informuje o svých aktivitách ve zvláštních zprávách vytvořených podle směrnic Global Reporting Initiative Guidelines. Tyto informace jsou publikovány zároveň s výročními zprávami.