Koncern PSA Peugeot Citroën prodal 3 mil. vozů HDI s filtrem pevných částic FAP

3milióntý vůz vybavený filtrem pevných částic FAP, model Peugeot 207 1.6 HDI, opustil výrobní závod PSA Peugeot Citroën v Poissy (Francie).

Technologie FAP skupiny PSA Peugeot Citroën stanovila nový standard pro evropské dieselové pohony s téměř desetiletým předstihem před budoucími normami Euro 5.

Technologie FAP s aditivním palivem, patentovaná skupinou PSA Peugeot Citroën, byla ve světové premiéře uvedena na trh v květnu 2000 společně s modelem Peugeot 607. Od té doby byla postupně zavedena v rámci modelových řad Peugeot a Citroën ve všech segmentech.

Širokým využitím u modelů obou svých značek přispěla skupina k obecnému rozšíření technologie FAP, která bojuje s hlavní nevýhodou dieselových motorů – částicemi nespálených sazí, které jsou obsaženy ve výfukových plynech.

Dnes je touto technologií vybaveno celkem 22 modelových řad skupiny, což představuje nejširší nabídku ze všech evropských automobilových konstruktérů. Filtr FAP tak najdeme například u modelů Peugeot 1007, 207, 308, 407, 607, 807 a 4007, stejně jako u vozů Citroën C2, C3, C4, C4 Picasso, C5, C6, C8 a C-Crosser. K dispozici jsou samozřejmě i pro užitkové vozy obou značek.

Od svého uvedení prošla tato aditivní technologie řadou zlepšení a podala přesvědčivé důkazy o své účinnosti v zachycování pevných částic jakékoliv velikosti. Současná technologie s filtrem Octosquare a s aditivem druhé generace je pro majitele vozů navíc bezúdržbovým řešením.

Technologie přímého vstřikování Common Rail umožnila dosáhnout u dieselových motorů příkladného snížení emisí CO2 a tak i omezení podílu na skleníkovém efektu. Motory HDI vybavené filtrem FAP se tak současně stávají nejčistšími spalovacími motory z pohledu emisí škodlivin a pevných nespálených částic.

Skupina dnes čerpá z těchto jedinečných odborných zkušeností při další optimalizaci systému FAP a vývoji jeho fungování v součinnosti se zařízeními na snížení oxidů dusíku, což bude také předmětem budoucí emisní norma Euro 6 v horizontu roku 2014.

Pro skupinu je to důležitý cíl, kterého se bude snažit u svých motorů HDI dosáhnout společně s dalším omezením emisí CO2 a snížením nákladů spojených s těmito zařízeními.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výjimečné partnerství: Závodní tým formule 1 se bude nově jmenovat Scuderia Ferrari HP

Výjimečné partnerství: Závodní tým...

Globální spolupráce dvou předních značek HP a Ferrari zahrnuje společný závazek k inovacím, výkonu a důvěře. Logo HP se na formulích objeví již v nadcházejícím závodě F1 v Miami....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jozef Kabaň se podepíše pod design nových MG

Jozef Kabaň se podepíše pod design...

Slovenská designová star Jozef Kabaň má novou práci. Světoznámý automobilový tvůrce se stal 22. dubna 2024 oficiálně novým členem rodiny MG na pozici Vice President of Global Design Center....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Štafl slavil triumf na historické Vltavě

Štafl slavil triumf na historické Vltavě

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a Veronika Havelková předvedla s vozem Toyota Celica GT-Four na trati 32. ročníku Historic Vltava Rallye o uplynulém víkendu brilantní jízdu, suverénně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Francouzské otevření nové sezony

Francouzské otevření nové sezony

Tým Rabbit Czech Racing otevřel letošní sezónu prvním podnikem mezinárodního seriálu FIA International Hill Climb Cup ve francouzském St Jean du Gard. Jezdec Adam Králík obsadil na této trati...

Volvo bude mít díky bioplynu první...

Volvácký výrobní závod v čínském Tchaj-čou přechází na bioplyn, díky čemuž se stává první klimaticky neutrální továrnou v Číně značky. Využívání bioplynu namísto zemního plynu...