Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě

Má tři skládací střechy, prostorný interiér, moderní technologie a první vznětový motor nabízený v kabrioletu skupiny Chrysler Group

Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě
Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě
Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě

Automobil nabízí uhlazený a elegantní design Chrysler, tři volitelné možnosti skládací střechy, prostorný interiér, ve kterém se pohodlně usadí čtyři dospělí cestující, a zavazadlový prostor, do kterého se při sklopené střeše vejdou dva golfové vaky.

Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě
Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě
Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě

Nový Chrysler Sebring Cabrio se zcela novým designem je postaven na nové platformě Chrysler Group určené pro vozy střední třídy.Má přední náhon.

Nejprve bude nový Chrysler Sebring Cabrio dostupný s oběma motory – zážehovým a vznětovým, s levo- i pravostranným řízením. Nový Sebring Cabrio rovněž nabízí, to co dosud nenabídl žádný jiný kabriolet: volbu tří skládacích střech. Sebring Cabrio přichází buď s vinylovou, plátěnou nebo pevnou skládací střechou lakovanou v barvě vozu. Každá z těchto střech může být složena pouhým stisknutím tlačítka na přívěsku na klíče – mezi svými konkurenty tuto možnost nabízí v současné době pouze Sebring.

Automobil Chrysler Sebring Cabrio měl dlouhou dobu čest být nejoblíbenějším kabrioletem Ameriky, vedl americký trh otevřených vozů celé poslední desetiletí. Ve skutečnosti Sebring Cabrio získal titul nejprodávanějšího kabrioletu ve Spojených státech amerických v sedmi z posledních jedenácti let.

Automobil se v Evropě a dalších trzích dostane do prodeje ve verzích Touring a Limited ve druhé polovině roku 2007.

Elegantní design exteriéru – se střechou nebo bez

Designéři se při hledání inspirace pro Chrysler Sebring Cabrio zahleděli do budoucnosti i do minulosti. Od původních nákresů až po zahájení výroby bylo důležitým hlediskem vývoje sjednocení s výchozím sedanem, avšak zároveň jasně rozpoznatelná typická identita. Otevřené provedení je delší než sedan. Právě prodloužení vozu je základním předpokladem nadstandardní prostornosti i v případě složené střechy. Ať už se zdviženou nebo spuštěnou střechou, design zcela nového vozu Sebring Cabrio zachycuje podstatu značky Chrysler.

Při pohledu zpředu sdílí nový Chrysler Sebring Cabrio se svým sourozencem Sebring sedan mnohé výrazné rysy, včetně typického rozpoznávacího znaku značky Chrysler – mřížky chladiče a jedinečně tvarované kapoty. Okřídlený znak Chrysler je umístěn ve středu horní části mřížky chladiče, přímo pod přední hranou kapoty. Velkoplošné světlomety jsou protaženy do boků vozidla, které jsou pro provedení Cabrio specifické.

Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio má v porovnání s vozem který nahrazuje zvětšený rozvor kol o 73 mm a délku prodlouženou o 84 mm. Celková délka kabrioletu je v porovnání se sedanem větší o 72 mm, což poskytuje dostatečně velký prostor pro zavazadla, který pojme dva golfové vaky i při spuštěné střeše. Profil vozu Sebring Cabrio je charakterizován dlouhou kapotou motoru, rozměrnou linií střechy a chromovanou lištou zdobící ponton karoserie. Všechny tyto prvky propůjčují vozidlu s nataženou střechou elegantní a vyvážené proporce. Designéři rovněž minimalizovali šířku C-sloupku a zvětšili výhled dozadu při natažené střeše. Velmi sportovního vzezření otevřené verze modelu Sebring bylo dosaženo použitím klínovité boční linie.

Při pohledu zezadu upoutají široká zadní světla umístěná v rozích karoserie, která jsou nejen efektní na pohled, ale také velmi účinná svojí svítivostí. Zadní mlhová světla integrovaná v koncových svítilnách jsou součástí všech verzí prodávaných po celém světě.

Mistrovské provedení interiéru

Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio na Autosalónu v Ženevě

Interiér zcela nového vozu Chrysler Sebring Cabrio se vyznačuje moderním a čistým designem s intenzivním zaměřením na kvalitu, detail, zpracování a komfort. Výjimečný koncept pro návrh interiéru je zřejmý například z jemných povrchů aplikovaných všude, kde mohou přijít do styku s posádkou. S tímto záměrem byla vyrobena jak samotná přístrojová deska, tak například loketní opěrky ve dveřích.

Středový panel vzdáleně symbolizuje tvar znaku značky Chrysler. Jeho typickým prvkem jsou analogové hodiny umístěné ve středu mezi výdechy klimatizace. Přístrojová deska vozu Chrysler Sebring Cabrio rovněž obsahuje uzamykatelnou schránku, do které je možno bezpečně uložit například důležité doklady nebo menší předměty. Středová konzola je vybavena dvojicí odkládacích schránek a posuvnou loketní opěrkou, která se může posouvat v rozsahu 76 mm, a tak zajistit komfortní pozici pro všechny řidiče.

Komfortní a prostorný interiér nového vozu Chrysler Sebring Cabrio mohou využít čtyři cestující. Sedadla jsou umístěná o 64 mm výše než v předchozím modelu Sebring Cabrio. Díky tomu má posádka lepší výhled na silnici a provoz v okolí. Rovněž cestující na zadních sedadlech mají spoustu prostoru pro nohy a nad hlavou. Díky tomu se z modelu Chrysler Sebring Cabrio stal skutečně funkční a plnohodnotný kabriolet, který lze užívat po celý rok.

Pečlivá pozornost věnovaná detailům

Vývojový tým vozu Chrysler Sebring Cabrio věnoval detailům horlivou pozornost a vyhledával cesty pro ulehčení života řidiče i cestujících tím, že navrhl čistý a uživatelsky příjemný koncept. Výsledkem je nový vůz Sebring Cabrio s mnoha inovativními promyšlenými prvky, které řidiče a jeho spolucestující nejen překvapí, ale také potěší. Jedná se o následující položky:

 • Rozměrný zavazadlový prostor postačující pro uložení čtyř golfových vaků (nebo dvou golfových vaků, když je střecha stažena)
 • Dálkové ovládání stahovací střechy pomocí tlačítka na klíčku
 • Standardem je elektricky poháněný kryt střechy, který hladce ukryje každou ze třech stahovacích střech
 • Bezpečnostní pásy čistě integrované do předních a zadních sedadel zvyšují pohodlí cestujících a usnadňují přístup cestujícím na zadní sedadla
 • Zadní sedadla jsou snadno přístupná díky předním sedadlům vybaveným pamětí polohy a sklonu
 • YES Essentials – antistatická tkanina povlaků sedadel odolná proti potřísnění a zápachům
 • Windshot snižující víření vzduchu za předními sedadly
 • Uzamykatelná odkládací schránka, do které je možno bezpečně uložit například důležité doklady nebo malé předměty, při zdvihnuté nebo spuštění střeše
 • Vyhřívaný/chlazený držák nápojů, který uchovává teplotu nápojů podle přání řidiče

Systém MyGIG je multimediální systém pro informace a zábavu, který zvyšuje laťku v oblasti vnitřní komunikace ve vozidlech. Tento moderní navigační systém je vybaven motoricky poháněným sklopným dotykovým TFT displejem s úhlopříčkou 16,5 cm, který může zobrazit až 65000 barev. TFT displej využívá aktivní matici pro možnost pozorování z úhlu až do 180 stupňů – perfektní pro umístění ve středu přístrojové desky. Systém poskytuje dvou- nebo trojrozměrné zobrazení grafiky a animací a rovněž umožňuje zobrazení několika velikostí fontů a typů písma. Tento systém poskytuje aktualizované dopravní informace v reálném čase, a zahrnuje rovněž mnoho nových vlastností pro hudbu, zvuk, filmy a fotografie. Další schopnosti jsou následující:

 • Harddisk s kapacitou 20 GB pro uložení mapových podkladů navigačního systému a pro uložení fotografií
 • USB port USB umožňující přenos fotografií na harddisk
 • Nahrávání hlasových poznámek, které umožňuje nahrát poznámky v délce maximálně tří minut prostřednictvím mikrofonu integrovaného ve vnitřním zpětném zrcátku
 • Displej, který může být použit ke sledování filmů (pouze při stojícím voze)
 • Schopnost pracovat se třemi zvukovými výstupy
 • UConnect hands-free komunikační systém využívá technologii Bluetooth® pro zajištění telefonování i hlasového ovládání telefonu
 • V nabídce je šest systémových jazyků (angličtina, francouzština, holandština, italština, němčina a španělština)

Sportovní výkon s excelentní ekonomickou spotřebou paliva

Automobil Chrysler Sebring Cabrio je dostupný mimo Severní Ameriku se dvěma pohonnými jednotkami: standardně s turbodieselem o objemu 2,0 l, nebo s šestiválcovým zážehovým motorem 2,7 l.

Uživatelům, kteří preferující hodnotu a výkon, poskytuje moderní vznětovým motor 2,0 CRD výkon 103 kW (140 k) a točivý moment 310 Nm. Je standardně spojen se šestistupňovou manuální převodovkou. Tento motor je vůbec prvním vznětovým motorem nabízeným v otevřeném voze skupiny Chrysler Group a poskytuje kombinaci vysokého výkonu a nízké spotřeby paliva.

Benzínový motor V6 s objemem 2,7 litru poskytuje výkon 138 kW (188 k) a točivý moment 256 Nm, jehož dosahuje o 850 min-1 dříve než u motoru se stejným objemem, který nahrazuje. Tento motor, spojený s novou samočinnou šestistupňovou převodovkou bude v Evropě dostupný koncem roku 2007.

Pevná konstrukce zajišťuje komfort i vynikající jízdní vlastnosti

Automobil Chrysler Sebring Cabrio byl konstruován tak, aby vynikal tuhostí své karoserie. Jedině tak je schopen nabídnout tichou a komfortní jízdu prostou jakýchkoliv vibrací jak se střechou nebo bez ní. V porovnání s modelem který nahrazuje vyniká karoserie nového vozu Sebring Cabrio podstatně větší tuhostí v ohybu a krutu. Zvýšení tuhosti bylo dosaženo zejména díky výztuhám v prazích. Nová konstrukce karoserie s pohonem předních kol a strukturou rozdělenou do tří částí přináší zvýšení tuhosti karoserie v krutu 2,5x, zatímco v ohybu 1,5x ve srovnání s předchozí generací. Pevnost karoserie je u vozu Chrysler Sebring Cabrio mnohem vyšší než u jiných kabrioletů na trhu.

Kompletní bezpečnostní balíček

Zcela nový Chrysler Sebring Cabrio nabízí unikátní kombinaci bezpečnostních prvků a výbavy, které jsou navrženy pro zajištění bezpečnosti cestujících. A to jak při natažené, tak při stažené střeše. Novinkou je například systém bezpečnostních pásů integrovaných do sedadel, který poskytuje jejich mnohem pohodlnější používání pro řidiče a cestující. Rovněž výrazně usnadňuje nastupování a vystupování cestujícím na zadních sedadlech.

Bezpečnostní struktura karoserie vozu Chrysler Sebring Cabrio je konstruována s přístupem „dual-phase“, který spočívá v použití komponentů vyrobených z ocelí o různých pevnostech. Je kombinována vysokopevnostní ocel a ultra vysokopevnostní ocel, což zajišťuje programovatelné deformace nosné struktury vozu v případě těžkých nárazů. Extrémně pevná bezpečnostní struktura modelu Sebring Cabrio je doplněna o standardně dodávané vícestupňové přední airbagy a boční nafukovací vaky integrované do předních sedadel. Protiblokovací brzdový systém ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly (EBD) je standardem u všech verzí modelu Sebring Cabrio. Samozřejmostí je také stabilizační systém ESP s integrovaným protiprokluzovým zařízením TCS.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...