Zcela nový Chrysler Grand Voyager se v Evropě poprvé představí na Autosalonu ve Frankfurtu zítra – 11. září.

Přichází se zcela novým exteriérem i interiérem a více než 30 novými nebo zdokonalenými prvky výbavy a v prodeji bude již v prvním čtvrtletí roku 2008.

Tato premiéra je doplněna další v Evropě představenou novinkou, kterou je přepracovaný Chrysler 300C v provedení sedan i Touring s moderním designem s mnoha typickými stylistickými detaily.

Na mezinárodním autosalónu ve Frankfurtu Chrysler ukazuje na celém svém výrobním programu svoje jedinečné schopnosti při stavbě automobilů nabízejících potěšení pro řidiče, stejně tak jako komfort. To vše je přitom navrženo v elegantním a charakteristickém designu a doplněno vysokou úrovní kvality, bezpečnosti, pokrokovosti a praktičnosti.

Výše uvedené hodnoty jsou typické pro každý produkt značky Chrysler již od doby, kdy ji Walter P. Chrysler se svými kolegy počátkem 20. let minulého století založil. Již tehdy bylo mottem nabízet dostupný „luxus“ s moderní technikou. Z tohoto důvodu je v expozici značky Chrysler vystaven přitažlivý Chrysler 300 z roku 1956, který je pouze jedním z příkladů více než 80leté tradice této značky.

Nový Chrysler Grand Voyager je vybaven systémem Swivel ’n Go™, který přináší zcela nové možnosti uspořádání interiéru ve druhé a třetí řadě sedadel buď pro rodinné nebo obchodní použití. Třetí řada sedadel je elektricky sklopná. Oba tyto prvky výbavy odlišují tento velkoprostorový model značky Chrysler od konkurence.

Swivel ’n Go umožňuje otáčet sedadla druhé řady o 180 stupňů a prostor mezi nimi a třetí řadou vyplnit vyjímatelným stolkem. Praktické jsou také odkládací prostory v podlaze, stejně tak jako zcela do podlahy sklopná sedadla třetí řady. Standardní výbavou všech modelů je také exkluzivně ve vozech Chrysler nabízený koncept Stow ’n Go™, který zajišťuje mimořádnou variabilitu sedadel a úložných prostorů. Na přání se dodává elektrické ovládání sklápění třetí i druhé řady sedadel.

K dispozici je celá řada následujících praktických doplňků: nová posuvná a vyjímatelná středová konzole s úložným prostorem, který pojme i dámskou kabelku; vyhřívaná sedadla v první a druhé řadě čalouněná kůží nebo látkou; zpětné zrcátko pro sledování zadní části interiéru; antistatické, antibakteriální a oděruodolné čalouněné YES Essentials; vyjímatelné výstražné světlo umístěné v zavazadlovém prostoru; elektricky ovládaná okna v první a druhé řadě; výklopné sluneční clony ve druhé a třetí řadě; elektricky ovládané boční dveře; elektricky výklopná zadní stěna s ovládáním na klíčku nebo v zavazadlovém prostoru; osvětlení prostoru vedle vozu; pohyblivé čtecí lampičky z LED diod a třízónová klimatizace.

Aby nový Chrysler Grand Voyager vyhověl rozmanitým nárokům rodin svých zákazníků, disponuje také širší nabídkou standardních i doplňkových bezpečnostních doplňků, než kterýkoliv jiný velkoprostorový vůz Chrysler kdykoliv předtím.

Svoji premiéru ve voze Chrysler Grand Voyager slaví také šestistupňová samočinná převodovka, která se bude dodávat v kombinaci s oběma nabízenými motory: zážehovým šestiválcem 3,8 litru a turbodieselem 2,8 l.

Nový Chrysler Grand Voyager bude nabízen v provedeních LX, Touring a Limited.

Přepracovaný Chrysler 300C v provedení sedan i Touring se v evropské premiéře představí též zítra – 11. září na frankfurtském autosalónu.

Jeho dramatický design byl pozměněn jen minimálně, změny se dotkly především zádi s novými svítilnami. Modely 300C sedan i Touring jsou nyní vybaveny víky zavazadlového prostoru s integrovaným spoilerem a třetím brzdovým světlem, který byl v minulosti k vidění na provedení SRT.

Interiéru vozu Chrysler 300C byl dodán luxusnější výraz s pomocí následujících vylepšení:

 • Nový design přístrojů a středového panelu
 • Měkčené povrchy výplní dveří a loketní opěrky
 • LED osvětlení držáků nápojů vpředu, stejně tak jako kapes ve dveřích vpředu i vzadu
 • Multimediální a informační systém MyGIG™ s na přání dodávaným navigačním systémem
 • 5.1 Surround Sound systém Boston Acoustics s osmi reproduktory
 • K dalšímu zvýšení úrovně bezpečnosti přispěly nové boční airbagy, které doplňují hlavové nafukovací vaky pro přední a zadní sedadla.

Chrysler 300C v provedení sedan i Touring je i nadále k dispozici se čtyřmi následujícími motory: V6 2,7 l, V6 3,5 l, V8 5,7 l HEMI® a turbodieselem V6 3,0 l. Vozy Chrysler 300C sedan a Touring jsou na evropských trzích jedinými zástupci v segmentu E, které jsou vybavené technologií vypínání válců (Multi-Displacement System – MDS), která významně snižuje spotřebu paliva motoru V8.

Nejnovější provedení vozu Chrysler 300C SRT8 bylo po stylistické stránce také upraveno, zároveň s tím dostalo nový hodnotněji působící interiér. Modely 300C SRT8 jsou stále vybaveny motorem V8 6,1 HEMI.

Přepracované modely řady Chrysler 300C budou v prodeji již na konci roku 2007.

Značka Chrysler v současnosti tvoří 38procent prodejů společnosti Chrysler na trzích mimo Severní Ameriku. V červenci vzrostly mezinárodní prodeje značky Chrysler ve srovnání s předchozím rokem o osm procent (7 480 kusů). Nejprodávanějším modelem je Chrysler 300C.

Výrobní program pro mezinárodní trhy značky Chrysler obsahuje následující modely: Crossfire Coupé a Roadster, Sebring sedan a Cabrio, 300C sedan a Touring, 300C SRT8 sedan a SRT8 Touring, PT Cruiser, PT Cruiser Cabrio, Pacifica (vybrané trhy), Voyager a Grand Voyager.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...