Zcela nové Volvo XC70

Elegantnější exteriér i interiér, luxusnější, sportovnější a s maximální funkčností.

Zcela nové Volvo XC70 je nesporně oděno pro luxusní večer ve městě, ale jeho chuť na vzrušující dobrodružství zůstává stejná jako dříve.

Zcela nové Volvo XC70
Zcela nové Volvo XC70
Zcela nové Volvo XC70
Zcela nové Volvo XC70

„Tmavé plastové panely ve spodní části vozu jsou v porovnání se stávajícím modelem méně nápadné. Avšak podobně jako u exkluzivních oděvů do přírody je ochrana k dispozici přesně tam, kde je zapotřebí ochránit vůz před nepříznivými vlivy,“ říká Steve Mattin, ředitel pro design ve společnosti Volvo Cars.

To v kombinaci s důmyslnými liniemi a s dynamičtější zádí dodává novému Volvu XC70 elegantnější a luxusnější vzhled. Nenechte se však zmýlit – Volvo XC70 není připraveno vzdát se své pozice nejsportovnějšího a současně nejschopnějšího modelu XC. Opak je pravdou.

„Představte si, že pohodlně cestujete po prázdné dálnici. Když se podíváte bočním okénkem na nehostinnou krajinu, s překvapením zjistíte, že vás předjíždí automobil jedoucí drsnou pouští, za kterým se zvedá velký oblak prachu. To byla naše vize, to byl automobil, který jsme měli na mysli, když jsme začali navrhovat novou XC70,“ vysvětluje Stefan Jansson, který byl odpovědný za design exteriéru.

Větší lakované plochy na přídi

Co se týká přední části vozu, opustili jsme tmavou příď současného modelu XC70, která byla nahrazena novými, unikátními zaoblenými tvary. Světlomety a mřížka chladiče jsou nyní větší a mají stejný lichoběžníkový tvar, který byl poprvé představen u modelu XC60 Concept na počátku roku 2007 v Detroitu.

Aby byl zachován robustní vzhled automobilu, byly plastové panely v rozích kolem vstupních vzduchových otvorů zvýrazněny, přičemž i samotné vstupní otvory jsou větší.

„Vypadají jako boxerské rukavice, zatímco tvar vstupních otvorů byl inspirován profilem přídě tryskového letounu. Tyto linie se odrážejí také v červených skupinových svítilnách na zádi, které odpovídajícím způsobem připomínají tvar výstupních otvorů tryskového motoru,“ vysvětluje Stefan Jansson.

Stříbrný ochranný kryt na přídi byl rozšířen a integrován do nárazníku tak, že svým tvarem nyní připomíná spoiler.

Velké a prostorné, s výraznými svaly

Na bocích byly kontrastní ochranné panely ve spodní části dveří doplněny chromovanými lištami, které zdůrazňují zamýšlenou siluetu vysokého, prostorného vozidla s elegantními liniemi a výraznými svaly. Střešní kolejnice jsou integrovány do lišt vycházejících od A-sloupku.

„Rámy bočních oken, výrazné boky a čisté linie vytvářejí harmonii mezi zaoblenou sportovní přídí a prostornou zádí nefalšovaného vozu kombi. Vyvýšená zadní část je dalším důležitým prvkem pro dosažení dobře vyváženého dojmu,“ říká Stefan Jansson.

Výrazné podběhy kol jsou další důležitou součástí sebejistého vzhledu nového modelu XC70 a dokládají schopnosti tohoto automobilu. Nové Volvo XC70 může být vybaveno různými typy kol až po sportovní šestipaprsková 18-palcová kola z lehkých slitin.

Inteligentní přesahující dveře zavazadlového prostoru

Záď nového Volva XC70 působí dynamičtějším a výraznějším dojmem; nejnápadnější součástí je šestiúhelníkový design převzatý od pozoruhodných skleněných zadních dveří Volva C30. Sklo zadních dveří rovněž sahá až pod úroveň bočních oken, díky čemuž má řidič lepší výhled vzad.

„Vnější tvary vozu jsou nyní dynamičtější, bez kompromisu pokud jde o praktické vlastnosti automobilu. Díky použití inteligentních přesahujících dveří zavazadlového prostoru, které se vyklápějí i se zadními světly, je prostor uvnitř vozidla větší než dříve a předměty se do něj snáze nakládají,“ říká Steve Mattin.

Název Volvo na zádi je tvořen výraznějšími písmeny s mezerami, které jsou větší než kdykoliv dříve. Toto je nový prvek, který byl poprvé představen letos v Detroitu na konceptu XC60 Concept.

Luxusní a připravené na dobrodružství

XC70 je příkladem toho nejlepšího ze skandinávského designu – i ten nejmenší detail byl navržen se stoprocentním důrazem na čisté linie a na inteligentní funkci.

K vysoké úrovni komfortu přispívají také vynikající sedadla a ergonomicky navržené přístroje – přirozeně včetně elegantní super-tenké středové konzoly a audiosystému absolutní světové třídy.

„Někdo by mohl říci, že XC70 je automobilem dvou tváří. V pracovní dny je to důmyslný a elegantní automobil pro aktivní životní styl. O víkendech se přemění na odolného partnera pro všechny druhy vzrušujících dobrodružství,“ říká Jonathan Disley, který navrhoval interiér nového Volva XC70.

Interiér Espresso Brown a královská inspirace 

Kromě provedení Sandstone Beige a Anthracite Black je v nabídce také provedení Espresso Brown, u kterého teplá tmavá barva sedadel, panelů dveří a přístrojové desky kontrastuje s pískově zbarvenými detaily zbývajících částí interiéru.

Zvláštní atmosféra uvnitř Volva XC70 byla inspirována jedním z nejznámějších vzorů v historii švédského designu – „Virrvarr“ (chaos nebo zmatek) od švédského prince a pozdějšího mezinárodně uznávaného designéra Sigvarda Bernadotte.

„Propletené téma „Virrvarr“ posloužilo jako inspirace pro celou řadu detailů: švy na koženém čalounění, křížem broušené hliníkové obložení panelů a síťové kapsy v zadní části vozu. Myšlenkou bylo, že křížové linie by se měly odrážet v celém interiéru, aby se automobil stal ještě zajímavějším,“ říká Boel Hermansson, vedoucí designu barev a materiálů pro nové Volvo XC70.

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...