Zcela nové Volvo V70 – kombinace luxusu a všestrannosti

 Nové Volvo V70 bude představeno spolu s novým modelem XC70 na autosalonu v Ženevě začátkem března, prodej bude zahájen ve Skandinávii v srpnu 2007.

Další trhy budou postupně následovat do konce roku 2007.

Zcela nové Volvo V70 - kombinace luxusu a všestrannosti
Zcela nové Volvo V70 - kombinace luxusu a všestrannosti
Zcela nové Volvo V70 - kombinace luxusu a všestrannosti

Společnost Volvo Cars staví na 54 letech neustálého zdokonalování a zlepšování, a stále si drží vedoucí pozici v segmentu velkých vozů kombi.

„Tento segment je naší specialitou již od chvíle, kdy jsme jej v 50. letech 20. století vynalezli. Naše konkurence může počítat s tím, že i v budoucnu zůstaneme jedničkou. V novém modelu V70 se jak cestující na zadním sedadle, tak zavazadla vezou první třídou,“ říká prezident a výkonný ředitel Volvo Cars Fredrik Arp.

Zcela nové Volvo V70 - kombinace luxusu a všestrannosti
Zcela nové Volvo V70 - kombinace luxusu a všestrannosti

Segment vozů kombi roste a požadavky na vozy samotné se také zvyšují, neboť stále více vlastníků těchto vozů oceňuje zvýšenou všestrannost, kterou tento prostornější typ vozu může nabídnout – bez nutnosti hledat kompromis v designu, pohodlí nebo dynamice jízdy. „Přístup k vozům kombi prošel zásadní změnou. U zcela nového V70 byl kladen velký důraz na design a pohodlí, a vůz je tak zároveň luxusní a pohodlný, není již určen jen rodinám s dětmi, ale všem aktivním lidem, kteří na své vozy kladou vysoké požadavky. Ve skutečnosti očekáváme, že polovina veškerých kupujících vozu V70 nebudou rodiny s dětmi,“ vysvětluje Fredrik Arp. 

Zcela nová architektura vozidla

Díky použití zcela nové architektury vozidla získali návrháři a inženýři Volva řadu výhod:

  • Pod kapotou Volva V70 je vůbec poprvé šestiválcový motor, který nabízí zatím nejširší škálu motorizací, počínaje dvěma šestkami (nový T6 o výkonu 285 k a 3.2 o výkonu 238 k) až po palivově úsporné dieselové motory a model FlexiFuel na bio-ethanol poskytující 145 k.
  • Bylo výrazně zlepšeno pohodlí přední části vozu s vynikajícími sedadly a ergonomicky navrženými přístroji. To také samozřejmě zahrnuje elegantní, extra úzkou středovou konzolu a audiosystém, který patří k celosvětové špičce
  • Prostor na zadním sedadle se oproti současnému modelu V70 zvětšil. Rodiny s malými dětmi dnes také mají k dispozici převratnou světovou novinku: dva vestavěné dvouúrovňové dětské sedáky. Nafukovací clony byly prodlouženy o 60 mm, a v kombinaci s novými dětskými sedáky a odolnou strukturou stran karosérie poskytují více dětem různého vzrůstu účinnou ochranu v případě bočního nárazu.

Stále opravdové kombi

Navzdory osvěžující injekci pohodlného luxusu zdědilo zcela nové V70 své geny od klasických modelů jako Volvo Duett, Volvo 245 a Volvo 745. I zde činí Volvo velký krok vpřed, když zvýšilo nejen objem, ale i všestrannost zavazadlového prostoru.

Řada nových elegantních funkčních doplňků a drobných prvků umožňuje vlastníkům vozu V70 individuálně jej přizpůsobit tak, aby vyhovoval jejich specifickým potřebám. Díky rozdělení zadního sedadla v poměru 40/20/40 je V70 nejflexibilnějším vozem segmentu. Jako další příklad lze uvést elektricky ovládané páté dveře, posuvnou podlahu zavazadlového prostoru a úložnou přihrádku pod podlahou zavazadlového prostoru, která se po zavření pátých dveří uzamkne.

„U špičkového kombi by se náklad měl vézt stejně pohodlně jako cestující. Každý nepatrný detail zavazadlového prostoru a každý doplněk byl speciálně navržen tak, aby poskytoval pocit luxusního potěšení a zároveň přispěl k elegantní a propracované funkčnosti, která jako vždy zůstává naší prvořadou filozofií,“ říká Steve Mattin, ředitel pro design ve společnosti Volvo Cars.

Oproti dnešnímu modelu má záď V70 dynamičtější, téměř umělecky čistý tvar. Okem je dokonce možné rozeznat dopředu vykloněnou horní část pátých dveří. „S použitím inovativního designu jsme jednou provždy uložili k odpočinku krabicový tvar, který byl s našimi vozy tradičně spojován. Při pohledu zvenčí působí vůz dynamickým dojmem. Díky propracovaným pátým dveřím, které přečnívají a vyklápí se nahoru i s koncovými světly, je však i prostor uvnitř vozu větší než u předchozí verze V70,“ říká Steve Mattin.

Prodejní cíl 75 000 vozů

Společnost si pro svůj nový model V70 stanovila cíl v průměru 75 000 vozů ročně. Přibližně 80 procent těchto vozů zamíří do Evropy, přičemž největší odbyt bude bezesporu na domácím švédském trhu, který se na celkovém objemu bude podílet třetinou.   „Prvotřídní kombi jsou hluboce svázána se jménem naší značky, a je proto nezbytné, abychom si udrželi iniciativu. Osobně jsem naprosto přesvědčen, že nové V70 bude přitahovat jak stávající, tak nové zákazníky. Je vůbec tím nejlepším, co lze od vozů kombi požadovat, je luxusnější, pohodlnější i praktičtější než kdykoliv předtím,“ říká Fredrik Arp.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...