Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Testované nové elegantní malé, ale prostorné čtyřsedadlové Twingo s výkonným překvapivě tichým a úsporným motorem bylo ve vyšším stupni výbavy Expression za cenu 249 900 Kč.

Od uvedení první generace Twinga na trh v dubnu 1993 bylo prodáno více než 2,4 milionů tohoto úspěšného modelu. Celkové vlastnosti Twinga během testování mně potvrdily, že nové Twingo je zcela novým modelem s kvalitativně vyššími parametry ve všech směrech.

Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Nové Twingo má moderní, elegantní design s přátelským výrazem jakoby vyzývajícím usedni do mě a bude nám spolu dobře. Mimořádně krátké přední a zadní převisy karoserie spolu s poměrně delším rozvorem (237 cm) zabezpečují dobré a bezpečné sezení vozu na silnici.

Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Interiér Twinga je útulný a přitom prostorný a pohodlný. Vyznačuje se stejnou jednoduchostí a praktičností jako jeho předchůdce. Vnímání prostoru a pohodlí zesiluje velké panoramatické střešní okno ovládané elektrickým pohonem (za příplatek 15 000 Kč) standardně zahrnujícím funkci zabraňující přiskřípnutí. Ovládá se jednodotykovým otočným vypínačem.

Testované Twingo mělo za příplatek 5 000 Kč zadní samostatná sedadla posunovatélná dopředu a dozadu v rozmezí 22 cm. Opěradlo sedadla se dá naklonit do jedné z pěti pozic, od 25 do 35°. V závislosti na uspořádaní lze objem zavazadlového prostoru zvětšit ze 165 l, kdy jsou zadní sedadla posunuta co nejvíce dozadu a poskytují pohodlí cestujícím sedícím vzadu, na 285 l, kdy jsou zadní sedadla posunuta co nejvíce dopředu a umožňují maximální využití zavazadlového prostoru. Jestliže se nezávislá zadní sedadla sklopí dopředu a vytvoří tak uspořádání ve stylu vozu kombi, je k dispozici plných 959 l zavazadlového prostoru. Sklopením opěradla sedadla spolujezdce dopředu umožní přepravu více než 2m dlouhého nákladu.

Nové Twingo má 11 úložných prostorů. Kromě třináctilitrové odkládací přihrádky s víkem na straně spolujezdce má dveřní přihrádky o objemu 2,2 l, 1,7 l úložný prostor na krytu přístrojového panelu před řidičem o objemu 1,7 l, úložný prostor vlevo od volantu (0,8 l), dvěma držáky nápojů a úložným prostorem na konci středové konzole a navíc s přihrádkou pod sedadlem řidiče o objemu 3,7 l (v závislosti na verzi). V zadní části vozu poskytuje síťovaná kapsa na mapy na opěradle sedadla spolujezdce a prostor v zadní postranní části obložení dalších 2,5 l úložného prostoru. Celkový úložný prostor dosahuje 28,4 l. Do každé přihrádky ve dveřích je možné umístit jeden a půl litrovou láhev. Zajímavostí je gumová podložka do úložného prostoru na přístrojovém panelu před řidičem (je dodávaná v různých barvách). Jejím účelem je zadržet drobné předměty, které mají tendenci zapadnout do interiéru vozu jako jsou pera, drobné mince, žetony do vozíků v supermarketu, lístky, fotografie, mobilní telefon.

Pracovní prostředí řidiče je promyšleno tak, aby zajišťovalo bezpečné a pohodlné vedení vozu. Rychlost je zobrazována na LCD displeji umístěného na střední konzole palubní desky natočené směrem k řidiči.Volant je výškově nastavitelný. Vedle pedálů je opěrka pro nohu a řadicí páka dobře padne do ruky. Sedadlo řidiče s dobrým bočním vedením má nastavitelnou výšku. Vysocí cestující u nového automobilu rovněž ocení velkorysý prostor pro hlavu, který oproti dřívějšku umožňuje snazší nastupování a vystupování.

Testované Twingo mělo motor 1,2 16V o objemu 1149 cm3 s výkonem 55 kW (75 k) při 5500 ot/min a točivý moment 107 N.m při 4250 ot/min. Motor ochotně a bez prodlevy zvyšoval otáčky a umožňoval tak bezproblémové a bezpečné předjíždění. Zajímavostí motoru jsou nízké otáčky při chodu naprázdno – pouze 650 ot/min, což přispívá k nižší spotřebě paliva a jistě i to, že nové Twingo vybavené tímto motorem vypouští méně než 140 g CO2 na km. Při testování jsem dosáhl kombinovanou spotřebu benzinu pouze 5,0 l na 100 km, což je dokonce o 0,7 l méně než uvádí výrobce. Jezdil jsem však pouze se spolujezdcem a bez zavazadel.

Pětirychlostní manuální převodovka s vhodně odstupňovanými stupni se dobře řadí. Konstrukčně je podvozek velmi dobře vyřešen a umožňuje tak bezpečnou a pohodlnou jízdu i při sportovním způsobu jízdy. Výrobce uvádí maximální rychlost 170 km/h a zrychlení z 0 na 100 km za 12 sekund.

Musím zdůraznit mimořádně dobře provedené odhlučnění motoru a podvozku. Motor je skutečně velmi tichý.

K bezpečné jízdě přispívá vybavení Twinga systémem ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly a asistenčním systémem brzd, elektrickým posilovačem s variabilním účinkem, automatickým rozsvícením brzdových světel v případě prudkého brzdění, vybavení airbagem řidiče i spolujezdce, automatickou aktivací zadního stěrače při jízdě vzad, vybavení systémem ISOFIX na obou zadních sedadlech atd. Výbava Expression obsahuje také centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, radio atd.

Nové Twingo je dlouhé 360 cm, široké včetně zpětných zrcátek 193 cm a vysoké 147 cm.pohotovostní hmotnost 950 kg.

Cena nového Twinga s motorem 1,2 l s 16 V o výkonu 75 k, s pětirychlostní manuální převodovkou ve výbavě Expression je 249 900 Kč včetně DPH.

Pro informaci uvádím, že nové Twingo je dodáváno i s motorem 1,2 o výkonu 60 k ve výbavě Access za 199 900 Kč a ve výbavě Expression za 229 900 Kč, s motorem 1,2 l s 16 V o výkonu 75 k ve vyšší výbavě Dynamique za 254 900 Kč a v nejvyšší sportovní výbavě GT pak s motorem o výkonu 100 k za 335 900 Kč.

A ještě jedno důležité upozornění na aktuální akci: Pokud využijete leasing s Renault Finance pak po celou dobu trvání smlouvy dostanete povinné ručení zdarma.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Největší showroom značek Renault a Dacia otevřela skupina TUkas v Praze Malešicích pod názvem TUkas ČSAO

Největší showroom značek Renault a...

Na plochu více než 1000 m2 se vejde 13 vozů Renault, 7 vozů Dacia a 4 užitkové vozy z programu PRO+. Na fotografii zleva: Petr Lehký, Zdeněk Grund, Jiří Tůma Výstavba trvala 1,5 roku, náklady na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint Premium pro uspokojení poptávky po luxusních prémiových vozech

Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint...

Společnost Auto Palace, přední dealer automobilů hned 9 značek v ČR, rozšiřuje svoji činnost o prodej luxusních ojetin v AutoPointu Premium. AutoPoint Premium – zákazníkům nabídne v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Renault představil včera 25.dubna  své nové SUV Renault KOLEOS na mezinárodním autosalonu v Pekingu  ( podrobná informace)

Renault představil včera 25.dubna své...

Renault tak rozšiřuje svoje modelové portfolio o SUV určené pro mezinárodní trhy. Nový KOLEOS má všechny vlastnosti, které lze od SUV segmentu D očekávat: svalnatý a robustní design,...