Výroba Fordu Focus C-MAX zahájena v německém Saarlouis

Tento nový kompaktní velkoprostorový vůz bude uveden do prodeje na trh na podzim roku 2003.

Výroba Fordu Focus C-MAX zahájena v německém Saarlouis
Výroba Fordu Focus C-MAX zahájena v německém Saarlouis

Ford Focus C-Max. bude nabízen ve 33 evropských zemích včetně ČR. Ford plánuje během letošního roku vyrobit 96 000 nových Focusů C-Max, což znamená denní produkci 1060 kusů. Celková kapacita výrobního závodu v Saarlouis, který vyrábí také Ford Focus, je 1735 kusů denně. Nový Focus C-Max se bude o výrobní linku dělit právě s ním.

Ford investoval do výroby nového vozu více než 400 milionů Eur. Tato částka zahrnuje také obnovu a rekonstrukci závodu v Saarlouis. Původních 450 robotů bylo ve výrobním procesu doplněno o dalších 490. Nová lisovací výrobní linka splňuje nevyšší standardy, co se týká flexibility a kvality.


„Investice 400 milionů Eur nám pomohla vybudovat flexibilní linku pro výrobu Fordu Focus, ale i Focusu C-Max. Tím jsme dosáhli toho, že je náš závod v Saarlouis schopen rychle a jednoduše přejít z výroby jednoho modelu na výrobu druhého, přesně podle potřeb našich zákazníků,“ prohlásil John Fleming, více prezident pro výrobu Ford of Europe.


Továrna v Saarlouis zaměstnává asi 7000 lidí a vyrábí již zmíněný Focus, nejúspěšnější evropský model své značky. Od roku 1998 se v Evropě prodalo asi 2,4 milionu Focusů. V roce 2002 byl Focus uveden i na australský trh, a prodává se tak na všech pěti kontinentech.


Se svými hladkými dynamickými liniemi a kompaktním tvarem, který nově definuje design moderního a sportovně pojatého velkoprostorového vozu, přichází nový Focus C-Max, aby se stal novým etalonem své třídy. Focus C-Max se hrdě hlásí k rodině Focusu, z níž vychází. Přináší ale ještě více prostoru, flexibility a komfortu, aniž by musel jen o procento slevit z tradičně skvělých jízdních vlastností Fordu Focus.


Focus C-Max je vozem vpravdě univerzálním. Kromě velmi dobré přepravní kapacity nabízí unikátní řešení zadních sedadel, které cestujícím vzadu nabízí stejný prostor jako luxusní limuzíny. K výhodám C-Maxu patří velký zavazadlový prostor a možnost využít čas strávený ve voze k zábavě či poučení.


Konstruktéři Focusu C-Max se nakonec rozhodli pro pětimístnou variantu; ukázalo se totiž, že třetí řadu sedadel u velkoprostorových vozů motoristé prakticky nevyužívají. Zato může Focus C-Max posádce ve srovnání s konkurencí nabídnout velkorysý vnitřní prostor ve spojení s tradičně skvělými jízdními vlastnostmi a mimořádným jízdním komfortem.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Steve von Foerster vymyslel režim „dobrého souseda“, který umožňuje řidičům Fordu Mustang naplánovat, ve kterou denní dobu se má z výfuku ozývat plný sportovní řev a kdy má naopak vůz...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford a Lyft spojují síly při vývoji autonomních vozů – společnosti Ford a Lyft oznámily dohodu o spolupráci

Ford a Lyft spojují síly při vývoji...

Výsledkem bude služba, která umožní zákazníkům přivolat si odvoz autonomním vozem přes chytrý telefon. Není pochyb o tom, že autonomní vozy v budoucnu – změní způsob přepravy lidí i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford ECOSPORT ST-LINE, Ford TOURNEO CUSTOM  – Autosalon Frankfurt 2017

VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky FORD přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo Custom vévodí rozsáhlé expozici značky Ford na autosalonu ve Frankfurtu (12. – 20.září 2017)

Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo...

Jednou z hvězd stánku Fordu ve Frankfurtu bude nový Ford Mustang: Na autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu  představuje Ford – v evropské premiéře nový a výkonnější Ford Mustang,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...