Volvo XC70 s vylepšeným profilem

Výkonnější, robustnější a odolnější.

Zlepšené vlastnosti pro jízdu mimo silnice


Volvo XC70 pro modelový rok 2005 bylo na řadě míst modernizováno a každá z provedených změn pomáhá posílit přitažlivost a charakter vozu.


Mřížka chladiče je tvořena většími obdélníky, které přispívají k agresivnějšímu vzhledu a posilují dojem robustnosti celého vozidla. Automobil je navíc na přídi i zádi standardně vybaven ochrannými kryty spodku vozidla. Střešní ližiny jsou vyrobeny z kartáčovaného hliníku.


Vnější zpětná zrcátka pocházejí z Volva XC90, což díky jejich velikosti pro XC70 znamená lepší výhled vzad. Vnější zpětná zrcátka jsou volitelně k dispozici s mechanismem, který je sklopí ke karoserii automobilu, což je ideální řešení pro parkování na úzkých místech.


Zvláštní znaky charakteristické pro vozy XC – robustní nárazníky, rozšířené podběhy kol a spodní lišty na dveřích – jsou nyní nabízeny v nové barvě Stone Grey, která nahrazuje předchozí modrošedou. Jako alternativa je stále k dispozici hnědé provedení.


Volvo XC70 bude standardně dodáváno s novými speciálně navrženými koly „Erinus”. Jedná se o šestnáctipalcová kola z lehkých slitin s působivým designem, která jsou určena pro pneumatiky o rozměru 215/65.

Světlomety s čirou optikou


Přední světlomety jsou podobně jako u modelů S60 a V70 nového typu s čirou optikou a s konstrukcí reflektorů umožňující dosažení vysokého světelného výkonu (k dispozici jsou halogenové i bi-xenonové světlomety). Volvo navíc u světlometů přešlo od skla na plastový materiál, který je lehčí a odolnější proti poškození odlétajícími kamínky. V případě srážky je navíc plast ohleduplnější k chodcům. Tradiční stěrače světlometů byly nahrazeny vysokotlakými ostřikovači – u modelu XC s pevnými tryskami.


Stěrače čelního skla jsou nejnovějšího typu s integrovanými plochými lištami. V porovnání s tradičními stěrači vypadají moderněji a vytvářejí menší aerodynamický hluk. Důležité je také to, že jsou na čelní sklo přitlačovány vyšším tlakem, což zlepšuje jejich účinnost.


Rovněž zadní skupinové svítilny mají více technicistní design a čirou optiku, přes kterou jsou viditelné žárovky. Také jejich tvar byl změněn.


Značení na dveřích zavazadlového prostoru je nyní rozmístěno stejně jako u sedanů, což znamená, že název Volvo se nachází uprostřed, označení modelu je umístěno vlevo a označení motoru se nachází vpravo.

Interiér vyzařující robustnost


Designéři společnosti Volvo věnovali velkou pozornost tomu, aby byl interiér pohodlný a přívětivý.


„Nešetřili jsme úsilím, abychom zajistili dojem nejvyšší představitelné kvality,” říká Steve Harper. „Za pomoci homogenních linií, přírodních materiálů, flexibilních funkcí a nových druhů čalounění jsme se zaměřili na dosažení toho nejlepšího pocitu ze skandinávského designu.”


Například středová konzola – hlavní ovládací panel vozidla – je užší konstrukce a je obklopena dekorativním rámem z materiálů jako jsou pravé ořechové dřevo nebo hliník (světlý nebo tmavý).


Audiosystém, který je nově vybaven technologií Dolby Pro Logic II, má nová samostatná tlačítka pro rychlý výběr rozhlasových stanic a některých funkcí a nejlepší z audiosystémů je vybaven integrovaným měničem na šest disků CD.

Praktický středový tunel s důrazem na variabilitu


Středový tunel je zcela nový, má homogennější tvar a mnohem tužší konstrukci než v minulosti. Tím byl výrazně posílen dojem kvality. Odkládací prostor s držáky nápojů je tužší a otevřenější než u S60 a V70. Madlo mezi sedadly, které je unikátním rysem modelu XC, je nyní výraznější díky provedení z  hliníku.


Středová loketní opěrka mezi předními sedadly je zcela nová. „Já i můj projektový tým jsme na toto řešení mimořádně hrdí,” poznamenává Steve Harper. „Tato konstrukce odpovídá tomu, co považujeme za maximálně multifunkční loketní opěrku. Ve skutečnosti jsme tomuto řešení dali přezdívku Americký sen. K dispozici je celá řada praktických funkcí – držáky nápojů, mělké zásuvky a odkládací prostor, které je možné využít mnoha různými způsoby.” Také zadní loketní opěrka je nová, s funkčnějším designem a pevně instalovanými držáky nápojů.

Sedadla Volvo nové generace


V současnosti jsou představována sedadla Volvo nové generace, která nabízejí více pohodlí při sezení a pohodlnější nastavení. Sedadla mají:

  • rozšířené možnosti vertikálního nastavení (+12 mm)
  • jednodušší nastavení úhlu sedadla
  • zlepšené ovládání bederní opěrky (pro otáčení je zapotřebí méně síly)
  • užší opěrky hlavy zlepšující výhled ze zadního sedadla.

„Volvo XC70 je určeno pro zachování maximálního komfortu i tehdy, pokud je stav vozovky špatný,“ uzavírá Steve Harper. „Sedadla nové generace posouvají komfort při jízdě na novou, ještě vyšší úroveň.”

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars prodloužila smlouvu se svým současným generálním ředitelem Håkanem Samuelssonem do roku 2022

Automobilka Volvo Cars prodloužila...

Společnost Volvo Cars prodloužila smlouvu se svým stávajícím generálním ředitelem a prezidentem Håkanem Samuelssonem o dva roky, což znamená do roku 2022. Prodloužením smlouvy si chce...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Globální prodej automobilky Volvo Cars vzrostl  v srpnu o 14,5 %

Globální prodej automobilky Volvo Cars...

Společnost Volvo Cars si pevně drží kurz směrem k dalšímu roku rekordního globálního prodeje. Svědčí o tom její prodejní výsledky za měsíc srpen, kdy si ve srovnání se stejným obdobím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncept Volvo 360c volá po univerzálním palubním bezpečnostním standardu pro komunikaci autonomních vozidel

Koncept Volvo 360c volá po univerzálním...

V rámci svého nového konceptu 360c s autonomním řízením nabízí automobilka Volvo Cars podnět k řešení hlavních výzev vztahujících se k zavedení technologií autonomního řízení a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars představuje svůj nový koncepční vůz 360c: nové řešení pro nastolení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem a pro vytvoření harmoničtější podoby měst

Automobilka Volvo Cars představuje svůj...

Kde byste bydleli, kdybyste měli možnost každý den dojíždět do zaměstnání v autonomně řízeném voze, který by vám dokázal posloužit jako plně funkční komfortní mobilní kancelář s...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prestižní Volvo 164 ze 60. let minulého století slaví 50. výročí

Prestižní Volvo 164 ze 60. let minulého...

Zatímco v jiných zemích Evropy vládl komunistický režim a revoluce byla toho času v nedohlednu, ve švédském Göteborgu se automobilka Volvo soustředila na uvedení svého nového prestižního...