V neděli 14.června 2015 dosáhlo Porsche již 17. celkové vítězství v závodě 24 hodin Le Mans

Vítězný tým Porsche absolvoval 395 kol v délce 5382,82 km.

Vítězství v závodě 24 hodin Le Mans pro Porsche vybojovalo

– trio Earl Bamber (NZ), Nico Hülkenberg (D) a Nick Tandy (GB). Na druhém místě je doprovodil sesterský vůz Tima Bernharda (D), Brendona Hartleye (NZ) a Marka Webbera (AUS). Tento úspěch byl čtvrtým dvojitým vítězstvím pro značku po letech 1971, 1987 a 1998.

O vítězství jsme vás informovali včera ve dvou informacích, dnes přinášíme další zajímavé údaje o tomto závodě:

 • Tento závod byl o pouhá 2 kola kratší než nejdelší ročník historie – 2010.
 • Průměrná rychlost vítězného Porsche 919 Hybrid byla 224,2 km/h.
 • Nejvyšší rychlosti 340,2 km/h dosáhl Mark Webber v sobotu v 16:40 hod.
 • Porsche 919 Hybrid rekuperuje 2,22 kWh (8 MJ) během jednoho kola. Kdyby to byla elektrárna, vystačila by tato energie na zásobování rodinného domu po dobu tří měsíců.
 • Součástí realizačního týmu Porsche bylo 120 osob.
 • Porsche Team absolvoval 90 zastávek v boxech, 30 pro každý vůz.
 • Během 26 z těchto zastávek došlo k výměně řidičů a pneumatik.
 • Každý ze tří vozů ujel na jedné sadě pneumatik nejvýše 54 kol. Ve voze číslo 17 ujel tento ultra dlouhý úsek Mark Webber, s vozem 18 to byl Neel Jani a s prototypem číslo 19 Nico Hülkenberg.
 • Všechny tři vozy Porsche 919 Hybrid spotřebovaly za závod 116 pneumatik.
 • Pneumatika i s ráfkem váží 19,9 kg. Mechanici tak přemístili jen v tomto ohle-du 2308,4 kg.
 • Nejrychlejší zastávka v boxech týmu Porsche zahrnující výměnu jezdců a pneumatik zabrala 1:13,9 min.
 • Nejkratší zastávka pro doplnění paliva trvala 51,3 s.
 • Celkem strávily všechny tři vozy Porsche v boxech 95 minut a 36 sekund. Druhý nejlepší čas pro tým nasazující tři vozy byl 130 minut.
 • Vítězný vůz spotřeboval 1896 l paliva.
 • Převodovka vítězného Porsche provedla během 24 hodin 25 293 zařazení (nahoru i dolů).
 • Nejdelší dobu za volantem ze všech devíti pilotů vozů Porsche třídy LMP1 byl Nico Jani s časem 10 hodin a 10 minut. Ve vítězném voze strávil nejvíce času Nico Hülkenberg (osm hodin a 52 minut).
 • Nejvíce hmotnosti ztratil během závodu Mark Webber. Když startoval, vážil 81,2 kg (včetně vybavení a helmy), po závodě váha ukázala 78,2 kg.
 • Během každé jízdy měli jezdci k dispozici 0,85 l pití. Láhev na pití se měnila během každé zastávky pro doplnění paliva.
 • Během závodu nebylo potřeba vyměnit téměř žádný díl. Po výjezdu mimo trať bylo třeba vozu číslo 18 dvakrát vyměnit přední část. Automobil číslo 19 musel v devět hodin ráno zajet pro nový kryt motoru a zadní přítlačné křídlo, což ale neznamenalo během výjezdu Safety Caru žádnou časovou ztrátu.
 • Během celého 24hodinového závodu byl každému Porsche 919 Hybrid dopl-něn jeden litr oleje. Pro optimální viditelnost mělo čelní sklo všech tří prototypů na sobě čtveřici snímatelné vrstvy.
 • Nejvyšší teplota 25 stupňů Celsia panovala v 16 hodin v sobotu. Nejchladněji bylo mezi 3. a 7. hodinou, kdy se teplota pohybovala kolem 16 stupňů Celsia.
 • V kokpitu bylo naměřeno nejvíce 27 stupňů Celsia.
 • Noc trvala osm hodin, slunce zapadlo ve 21:59 a opět se objevilo v 5:59.
 • Během 24 hodin se do boxů přeneslo 13,5 GB dat z každého vozu.
 • Safety Car vyjel během závodu čtyřikrát. Včetně takzvaných „pomalých zón“ s měřením rychlosti byl závod omezen na celkem 195 minut.

Po třech závodech Mistrovství světa vytrvalostních závodů (FIA WEC) vede

– celkové hodnocení (i díky zisku dvojitého počtu bodů v Le Mans) se 140 body Porsche následované Audi (124 b.) a Toyotou (71 b.).

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním za-stoupením Bentley pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 000 kusů nových a 4000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 470 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche Mission E Cross Turismo – elektrická mobilita ve své nejkrásnější podobě

Porsche Mission E Cross Turismo –...

Značka Porsche odhalila na Ženevském autosalonu Mission E Cross Turismo, všestranný automobil s pozoruhodným designérským stylem. Mezi silné stránky vozidla kategorie CUV (Cross Utility Vehicle)...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche snižuje emise CO2 trvale udržitelnou logistikou

Porsche snižuje emise CO2 trvale...

Porsche sází na „zelené vlaky“, a tím dává jasný signál, že kráčí cestou trvale udržitelného a zodpovědného jednání. Veškerá železniční přeprava vyrobených vozidel z...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...