V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“

V novém designérském a vývojovém středisku Centro Stile divize Fiat Group Automobiles se 20. září 2007 uskutečnil slavnostní večer uzavírající tuto soutěž.

Ta byla zahájena 30. listopadu 2006 ve spolupráci s 8 největšími a nejslavnějšími školami designu na světě: European Institute of Design se sídlem v Turíně, Design Faculty of Milan Polytechnic, Detroit College for Creative Studies, Coventry University of Art and Design, Tokyo Communications Arts, Stroganov State University se sídlem v Moskvě, Ahmedabad National Institute of Design (Indie) a Umea University Institute of Design (Švédsko).

Při zrození projektu byl přítomen jak tým designérů Centro Stile Fiat, tak zástupci značek Fiat, Lancia a Alfa Romeo, dále zástupci výroby a oddělení lidských zdrojů. Na definici rámcových kritérií pro každou značku se mimo jiné podíleli Luca De Meo, marketingový ředitel značek Fiat, Lancia a Alfa Romeo, Olivier François a Antonio Baravalle.

V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“
V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“
V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“
V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“
V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“
V Centro Stile Fiat udělena ocenění v rámci soutěže „Design the Italian Way“

Soutěže se zúčastnilo 200 studentů 12 národností, kteří byli rozděleni do 3 skupin, každá pro jednu značku – Fiat, Alfa Romeo a Lancia – a společně připravili na 100 projektů. V každém týmu přitom byli 2-3 studenti. Studenti měli možnost se v rámci grantu zúčastnit pětiměsíční stáže ve vývojových centrech Fiat Group, která byla zaměřena na umění komunikace produktu, design a vývoj.

Při slavnostním večeru byly vyhlášeny nejlepší práce studentů.

Ceny se udělovaly v kategoriích:

 • Nejlepší italský design pro Fiat, Alfa Romeo a Lancia
 • Nejlepší inovace v užití materiálu,
 • Nejlepší vize
 • Nejlepší celková komunikace.

Zadáním projektu pro značku:

 • Fiat bylo vyvinout koncept pro budoucí model Panda a vytvořit rodinu vozů kolem Grande Punta. Další částí zadání bylo dát vozidlům jasné společné prvky založené na jednoduchosti, dynamice, přátelských pocitech, které charakterizují značku Fiat.
 • Lancia měli studenti za úkol přehodnotit koncept značky jako značky vytříbeného vkusu, šarmu a technologie a vyvinout 2 modely. Malý kompaktní automobil pro městské použití a všestranné malé MPV. Součástí jejich úkolu bylo zaměřit se na interiér, který by poskytl maximální možnosti personalizace ve shodě s trendy poslední módy.
 • Alfu Romeo bylo cílem vyvinout velký a všestranný sportovní model, vlajkovou loď automobilky, která respektuje nový přístup ke stylu a zároveň splňuje očekávání tradičních zákazníků, dále pak navrhnout malé energické vozidlo pro potěšení z jízdy za dostupnou cenu. V interiéru byl kladen důraz na poslední technologické novinky. Sportovní styl a emoce jsou tím, co odlišuje tuto značku od ostatních.

Ze všech projektů bylo vybráno 24 finalistů, z nichž porota složená z novinářů a odborníků v oblastech designu, módy a architektury vybrala vítěze v následujících kategoriích:

Přehled udělených ocenění:

Nejlepší italský design pro značku Fiat: Fiat Panda – Danilo Tosetti, Luca Seren Gay, Enrico Vercelli – Istituto Europeo di Design, Torino (Itálie)

Nejlepší italský design pro značku Lancia: Lancia Aemila – Naoya Tsukamoto, Tatsuya Yamamoto, Chen Yi Kai – Tokyo Communication Arts (Japonsko)

Nejlepší italský design pro značku Alfa Romeo – zde byly uděleny dvě ocenění: Alfa Romeo – Mahan Ghose – National Institute of Design (Indie) a Alfa Romeo Area – Carmelo Giannone – Istituto Europeo di Design (Itálie).

Nejlepší inovace v užití materiálů: Panda Splash – Federico Weber, Danilo Mangini – Politecnico di Milano (Itálie)

Nejlepší vize: Fiat Panda – Danilo Tosetti, Luca Seren Gay, Enrico Vercelli – Istituto Europeo di Design, Torino (Itálie)

Nejlepší celková komunikace: Fiat Panda – Danilo Tosetti, Luca Seren Gay, Enrico Vercelli – Istituto Europeo di Design (Itálie)

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sedm dětí dojalo svého otce tajnou renovací 38 let staré Ford Fiesty, ve kterém je všechny učil řídit

Sedm dětí dojalo svého otce tajnou...

Byl to dárek pro otce, jemuž nedávno diagnostikovali rakovinu. Italská rodina považuje svoji Fiestu která v jejich vlastnictví najezdila již 245 000 kilometrů za „osmé dítě“;  Carlo Tedeschi...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Fiat Tipo, Fiat 124 Spider, Fiat Fullback – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Fiat Tipo,...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Fiat, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky na...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Video – Novinky od Fiatu na Autoshow 2015

Video – Novinky od Fiatu na Autoshow...

Nová „pětistovka“ od Fiatu na Autoshow 2015 , její přednosti a možnosti operativního leasingu pro fyzické osoby. O novém modelu Fiatu, jeho přednostech a možnostech operativního...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...