Sportovní sedan Volvo V60 s výraznější osobností

Změny designu karoserie a přepracovaný interiér.

„Toto je mnohem více než pouhý facelift,” říká Steve Harper, hlavní designér platformy. „Provedli jsme rozsáhlé změny jak v exteriéru, aby se zdůraznil sportovní profil vozidla, tak v interiéru, kde bylo hlavním cílem posílit pocit kvality a komfortu.”


Volvo S60 bylo inovováno v celé řadě oblastí a tyto inovace společně dodávají vozu silnější vzhled a charakter a současně zdůrazňují vazby na ostatní modely Volvo.

Výraznější příď s novými světlomety


Přední část vozu je zcela nová, s charakterističtější a zaoblenější maskou. Mřížka chladiče je větší a je umístěna o něco níže, čímž je dosaženo dynamičtějšího vzhledu. Mřížka u modelu S60 a spodní sací vzduchový otvor jsou černé, čímž se sedan odlišuje od modelů V a XC. K charakteristickému profilu přispívá také tmavé lemování předních světlometů a kruhové mlhovky.


Také přední světlomety jsou nové, s čirou optikou a s konstrukcí reflektorů umožňující dosažení vysokého světelného výkonu (k dispozici jsou halogenové i bi-xenonové světlomety). Volvo navíc u světlometů přešlo od skla na plastový materiál, který je lehčí a odolnější proti poškození odlétajícími kamínky. V případě srážky je navíc plast ohleduplnější k chodcům. Tradiční stěrače světlometů byly nahrazeny výsuvnými vysokotlakými ostřikovači.


Stěrače čelního skla jsou nejnovějšího typu s integrovanými plochými lištami. V porovnání s tradičními stěrači vypadají moderněji a vytvářejí menší aerodynamický hluk. Důležité je také to, že jsou na čelní sklo přitlačovány vyšším tlakem, což zlepšuje jejich účinnost.

Vyšší počet ochranných lišt a větší výběr


Barevně sladěné boční ochranné lišty jsou nyní součástí standardní výbavy a přispívají k jednotnému vzhledu Volva S60. Spodní linie karoserie (prahy, spodní lišty dveří a spodní část nárazníků) jsou černé, avšak na objednávku mohou být lakovány v barvě karoserie.


Na rozích nárazníků se nacházejí dekorativní a praktické ochranné lišty. Ty jsou standardně lakovány v barvě karoserie a mohou být objednány také s úzkým dekorativním chromovaným páskem. Rohové lišty mohou být v případě poškození snadno vyměněny.

Harmonický vzhled zádě


Sportovní povaha Volva S60 byla zdůrazněna také na zádi. Zadní skupinové svítilny mají více technicistní design a čirou optiku, přes kterou jsou viditelné žárovky. Také jejich tvar byl změněn. „Naším záměrem bylo, aby při pohledu zezadu za tmy bylo snáze rozpoznatelné, že se jedná o vůz Volvo,” vysvětluje


Steve Harper dodává: „Dále jsme změnili tvar nárazníku, který nyní lépe ladí s profilem ostře zakončeného víka zavazadlového prostoru.”


Změny se dotkly i koncovky výfuku, která je nyní vyrobena z vysoce lesklého materiálu a její rozměry lépe odrážejí výkon motoru. Modely s motory 2,0 T, 2,5 T a T5 jsou vybaveny chromovanými koncovkami. Také výřez ve spodní části nárazníku je integrován lépe než kdykoliv předtím.

Interiér působící dojmem vyšší kvality


Designéři společnosti Volvo věnovali velkou pozornost tomu, aby byl interiér pohodlný a lákavý. „Nešetřili jsme úsilím, abychom zajistili dojem nejvyšší představitelné kvality,” říká Steve Harper. „Za pomoci homogenních linií, přírodních materiálů, flexibilních funkcí a nových druhů čalounění jsme se zaměřili na dosažení toho nejlepšího pocitu ze skandinávského designu.”


Například středová konzola – hlavní ovládací panel vozidla – je užší konstrukce a je obklopena dekorativním rámem z materiálů jako jsou pravé ořechové dřevo nebo hliník (světlý nebo tmavý). Dokonce i tmavě šedý odstín panelů byl upraven tak, aby vytvářel lepší kontrast s ovládacími prvky a aby usnadňoval jejich použití. Audiosystém, který je nově vybaven technologií Dolby Pro Logic II, má nová samostatná tlačítka pro rychlý výběr rozhlasových stanic a některých funkcí a nejlepší z audiosystémů je vybaven integrovaným měničem na šest disků CD.

Promyšlený středový tunel s důrazem na variabilitu


Středový tunel je zcela nový, má homogennější tvar a mnohem tužší konstrukci než v minulosti. Tím je výrazně posílen dojem kvality. Elegantní roletka zakrývá osvětlený odkládací prostor, který rovněž obsahuje modernizované držáky nápojů. Loketní opěrka mezi předními sedadly je zcela nová. „Já i můj projektový tým jsme na toto řešení mimořádně hrdí,” poznamenává Steve Harper. „Tato konstrukce odpovídá tomu, co považujeme za maximálně multifunkční loketní opěrku. Ve skutečnosti jsme tomuto řešení dali přezdívku Americký sen. K dispozici je celá řada praktických funkcí – držáky nápojů, mělké zásuvky a odkládací prostor, které je možné využít mnoha různými způsoby.” Také zadní loketní opěrka je nová, s funkčnějším designem a pevně instalovanými držáky nápojů, což podporuje pocit vyšší kvality.

Sedadla Volvo nové generace nabízejí více pohodlí při sezení a pohodlnější nastavení. Sedadla mají:

 • rozšířené možnosti vertikálního nastavení (+12 mm) – s novým způsobem ovládání
 • jednodušší nastavení úhlu sedadla
 • zlepšené ovládání bederní opěrky (pro otáčení je zapotřebí méně síly)
 • tenčí opěrky hlavy zlepšující výhled ze zadního sedadla.

Nová čalounění


Pocit kvality ve vozech Volvo modelového roku 2005 zvyšuje řada nových druhů čalounění.

Sovereign Hide – nové čalounění z měkké kůže


Sovereign Hide zahrnuje kožené čalounění všech povrchů sedadel a je vyrobeno z kůže nejlepší jakosti. K pocitu exkluzivity přispívá 5% extra kůže a švy s delšími stehy. Sovereign Hide nabízí prvotřídní prostředí a skandinávské řemeslné zpracování v té nejlepší podobě. Sedadla jsou měkčí a pohodlnější díky přidané 10 mm silné pěnové vrstvě.

Čalounění Sovereign Hide je k dispozici ve třech barevných provedeních:

 • bílá Linen White s tmavšími švy – je vůbec nejluxusnější čalounění v nabídce značky Volvo. K dispozici je ve dvou kombinacích – s interiérem v klasickém béžovém provedení Oak nebo s atraktivní kontrastní černou Off-Black
 • Off-Black se světle zelenými švy – pro sportovnější pocit
 • Oak/Arena – vytváří klasicky elegantní dojem.

Nordborg – dynamická kombinace kůže a textilie připomínající pryž


Nordborg je nové sportovně laděné čalounění, které je vyrobeno z pryžovité tkaniny s koženým lemováním. Některé povrchy jsou čalouněny vysoce kvalitním vinylem s tištěným vzorem připomínajícím kůži. Čalounění Nordborg je k dispozici ve třech barevných provedeních:

 • šedá
 • Arena
 • béžová Light Sand.

Soubor sportovního příslušenství


S novou sadou sportovního příslušenství „Accessory Sports Concept“ může každý majitel ještě více zdůraznit sportovní vzhled své S60. Sada zahrnuje:

 • sadu pro karosérii
 • zadní spojler
 • kola z lehkých slitin 8×18″
 • sportovní volant
 • sportovní textilní koberce
 • sportovní hlavici a kulisu řadící páky.

„Všechny tyto komponenty byly navrženy tak, aby vytvářely harmonický a dynamický dojem a aby zdůrazňovaly sportovní vlastnosti vozu,” uzavírá Steve Harper.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...