Škoda a evropský projekt koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků

V roce 2006 již proběhly první 3 kursy projektu. Celkem lektoři Škoda proškolí ve 12 kursech 28 učitelů.

Do projektu se aktivně zapojují dne 13.12.2006 podpisem smlouvy o spolupráci také kraje ČR, které se tak stávají po Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvu školství ČR dalším garantem kvalitního vzdělávání v regionech.

Plán projektu obsahuje celkem 6 odborných kursů vždy pro 14 pedagogů. Účastníky jsou pokaždé 2 učitelé ze 14 vybraných pilotních škol ze 14 krajů ČR.

Rok po startu Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků v Česku (13.12.2005) vykazují partneři Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvo školství ČR pozitivní výsledky: v roce 2006 již prošlo prvními 3 kursy projektu všech 28 pedagogů. Lektoři Bosch a Škoda Auto poskytují pedagogům během kurzů nejnovější informace, trendy a postupy v automobilovém průmyslu a diagnostice poruch.

Dalším krokem bude v příštím roce přenos nově nabytých poznatků do regionů.

V této fázi do projektu vstupují jednotlivé kraje ČR, které se tak stanou dalším aktivním partnerem Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků.

Smlouva podepsaná zástupci 14 regionů dne 13.12.2006 ve Škoda Auto muzeu zapojuje do projektu další desítky odborných škol, které tímto mohou získávat od 14 pilotních škol stejné vědomosti.Toto je totiž jeden z cílů projektu – plošné zvýšení kvality výuky v automobilních oborech.

Přesně před rokem (13.12. 2005) podepsali zástupci společností smlouvu o spolupráci. Projekt, který byl v ČR spuštěn jako v druhé zemi po Německu, byl okamžitě zahájen a v současnosti uzavírá první rok své existence.

Prostřednictvím první skupiny absolventů projektu, se tak nové informace rychle mohou dostat do výuky v rámci všech 14 regionů. Všemi kursy nyní prochází 28 pedagogů ze 14 pilotních škol, které byly předem vybrány do projektu krajskými úřady.

V současnosti již lektoři Bosch a Škoda proškolili účastníky v následujících 3 kursech:

  • Elektrika – zabývá se základy měření, el. schématy, dobíjecí a startovací soustavou, palubní sítí 12/24 V, CAN Bus.
  • Podvozek – konstrukce podvozku, zavěšení, geometrie, brzdy, ABS, ASR, ESP
  • Karoserie a převodovky – trendy ve výrobě karosérií, airbagy, předpínače a bezpečnostní prvky, převodovky – mechanické , automatické, 4X4, diagnostika.

V dalších kursech se objeví zážehové i vznětové motory a komfortní elektronika.

Účastníci projektu školení systém hodnotí pozitivně díky aktuálnímu přínosu vědomostí. Sada klíčů dnes ke kvalitní diagnostice závady a k plnohodnotné opravě nestačí. Pedagogičtí pracovníci musí získávat pravidelně nejnovější informace a ty pak přenášet na žáky odborných škol. Ti pak mohou do praxe nastupovat s kvalitnějšími znalostmi a zlepšit tak práci pro zákazníky autoservisů.

Těsná spolupráce největší domácí automobilky, celosvětově vedoucí firmy na trhu dodavatelů automobilového průmyslu, evropských struktur, českého školství a krajských samospráv přináší záruku dalšího kvalitativního rozvoje automobilového průmyslu jako celku v České republice.

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO rozbíhá výrobu po celozávodní dovolené s modernizovanými výrobními technologiemi

ŠKODA AUTO rozbíhá výrobu po...

Společnost ŠKODA AUTO v období od 3. do 23. července efektivně využila celozávodní dovolenou. Zatímco zaměstnanci pracující ve výrobě čerpali zasloužené volno – automobilka ve svých...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra nového kompaktního SUV ŠKODA KAROQ ve Stockholmu byla přenášena živě včera 18. května 2017 prostřednictvím ŠKODA Storyboardu

Světová premiéra nového kompaktního...

Uvedení nového modelu na trh je naplánováno na druhou polovinu roku 2017. ŠKODA KAROQ je zcela nově vyvinuté, kompaktní SUV tradiční české značky Emocionální a dynamický design s řadou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA představí nové SUV ve čtvrtek 18. května 2017 ve Stockholmu –  na internetu se můžete zúčastnit i vyhttp://www.youtube.com/watch?v=p55hX3gUUdM/hqdefault.jpg">

ŠKODA představí nové SUV ve čtvrtek...

Světová premiéra nového kompaktního SUV ŠKODA KAROQ bude přenášena živě 18. května 2017 od 19.00 h prostřednictvím internetu. Přibližně 45minutová prezentace – bude vysílána živě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Veterány na úpatí Alp: Vozy ŠKODA na startu rally Bodensee Klassik  (4. až 6.května 2017)

Veterány na úpatí Alp: Vozy ŠKODA na...

 První ze 180 vozů odstartuje ve vorarlberské metropoli Bregenz dnes ve čtvrtek 4. května ve 14 hodin. O tři dny později, v sobotním odpoledni, projedou historické automobily i youngtimery na...