Škoda a evropský projekt koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků

V roce 2006 již proběhly první 3 kursy projektu. Celkem lektoři Škoda proškolí ve 12 kursech 28 učitelů.

Do projektu se aktivně zapojují dne 13.12.2006 podpisem smlouvy o spolupráci také kraje ČR, které se tak stávají po Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvu školství ČR dalším garantem kvalitního vzdělávání v regionech.

Plán projektu obsahuje celkem 6 odborných kursů vždy pro 14 pedagogů. Účastníky jsou pokaždé 2 učitelé ze 14 vybraných pilotních škol ze 14 krajů ČR.

Rok po startu Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků v Česku (13.12.2005) vykazují partneři Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvo školství ČR pozitivní výsledky: v roce 2006 již prošlo prvními 3 kursy projektu všech 28 pedagogů. Lektoři Bosch a Škoda Auto poskytují pedagogům během kurzů nejnovější informace, trendy a postupy v automobilovém průmyslu a diagnostice poruch.

Dalším krokem bude v příštím roce přenos nově nabytých poznatků do regionů.

V této fázi do projektu vstupují jednotlivé kraje ČR, které se tak stanou dalším aktivním partnerem Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků.

Smlouva podepsaná zástupci 14 regionů dne 13.12.2006 ve Škoda Auto muzeu zapojuje do projektu další desítky odborných škol, které tímto mohou získávat od 14 pilotních škol stejné vědomosti.Toto je totiž jeden z cílů projektu – plošné zvýšení kvality výuky v automobilních oborech.

Přesně před rokem (13.12. 2005) podepsali zástupci společností smlouvu o spolupráci. Projekt, který byl v ČR spuštěn jako v druhé zemi po Německu, byl okamžitě zahájen a v současnosti uzavírá první rok své existence.

Prostřednictvím první skupiny absolventů projektu, se tak nové informace rychle mohou dostat do výuky v rámci všech 14 regionů. Všemi kursy nyní prochází 28 pedagogů ze 14 pilotních škol, které byly předem vybrány do projektu krajskými úřady.

V současnosti již lektoři Bosch a Škoda proškolili účastníky v následujících 3 kursech:

  • Elektrika – zabývá se základy měření, el. schématy, dobíjecí a startovací soustavou, palubní sítí 12/24 V, CAN Bus.
  • Podvozek – konstrukce podvozku, zavěšení, geometrie, brzdy, ABS, ASR, ESP
  • Karoserie a převodovky – trendy ve výrobě karosérií, airbagy, předpínače a bezpečnostní prvky, převodovky – mechanické , automatické, 4X4, diagnostika.

V dalších kursech se objeví zážehové i vznětové motory a komfortní elektronika.

Účastníci projektu školení systém hodnotí pozitivně díky aktuálnímu přínosu vědomostí. Sada klíčů dnes ke kvalitní diagnostice závady a k plnohodnotné opravě nestačí. Pedagogičtí pracovníci musí získávat pravidelně nejnovější informace a ty pak přenášet na žáky odborných škol. Ti pak mohou do praxe nastupovat s kvalitnějšími znalostmi a zlepšit tak práci pro zákazníky autoservisů.

Těsná spolupráce největší domácí automobilky, celosvětově vedoucí firmy na trhu dodavatelů automobilového průmyslu, evropských struktur, českého školství a krajských samospráv přináší záruku dalšího kvalitativního rozvoje automobilového průmyslu jako celku v České republice.

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová výstava ve ŠKODA Muzeu – Vítězství plná prachu: 1908

Nová výstava ve ŠKODA Muzeu –...

Výstava o úspěších značky v motoristickém sportu na příkladu roku 1908 Atraktivní fotografie, videoprojekce, dobové artefakty i originály pohárů Nechybí vítězný speciál Laurin &...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rally of Lebanon 2018: Páté místo na černém ledu

Rally of Lebanon 2018: Páté místo na...

Nejnáročnější soutěž ve sportovní kariéře Vojtěcha Štajfa a Marcely Ehlové Premiérový start v Libanonu, čtvrtém podniku MERC Rozhodla zkušenost domácích posádek na specifickém...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rally Bohemia 2018: Strhujícím závěrem pro čtvrté místo

Rally Bohemia 2018: Strhujícím závěrem...

Jubilejní ročník tradiční soutěže ve znamení dechberoucího souboje o bronzovou příčku Čtvrtá příčka absolutně znamená podium v klasifikaci MČR Posun do TOP 5 v průběžném hodnocení...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Optimistický návrat na domácí tratě Rally Bohemia

Optimistický návrat na domácí tratě...

Pouhé dva týdny po úspěchu na Kyperské rally se Racing 21 – Klokočka ŠKODA team představí o nadcházejícím víkendu opět na domácí soutěžácké scéně. Vojtěch Štajf a Marcela Ehlová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Video: ŠKODA AUTO v závodě ve Vrchlabí používá plně autonomního transportního robota

Video: ŠKODA AUTO v závodě ve Vrchlabí...

Plně autonomní transportní systém přepravuje díly mezi mechanickým měrovým centrem a obráběcími stroji Jeden řízený průjezd celé trati stačí k tomu, aby se robot seznámil s trasou a...