Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

Z pražských dětí jednou vyrostou ohleduplní řidiči. K tomu chtějí napomoci zástupci společnosti Shell, kteří podpořili výstavbu nejmodernějšího dopravního hřiště v ČR.

Díky jejich přispění se může od 15. dubna 2008 dětské dopravní hřiště na Proseku v Litvínovské ulici 500 jako jediné v ČR pyšnit miniaturou čerpací stanice. Shell k daru městské části Prahy 9 přidal také dvě dětská elektrická servisní vozítka.

Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

Zatím poslední postavená čerpací stanice společnosti Shell se vymyká všem zažitým představám o tankování pohonných hmot. Nestojí na hlavním dopravním tahu, nemá prodejnu, je výrazně menší než všechny ostatní a nebude sloužit svým zákazníkům 24 hodin denně. V pořadí 177. čerpací stanice Shell totiž stojí na dětském dopravním hřišti  na Proseku, které bylo slavnostně otevřeno v úterý 15. dubna 2008.

Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

„Bezpečnost nejen na čerpacích stanicích, ale také na silnicích, je jednou z priorit společnosti Shell, které se firma věnuje po celém světě. Proto vítáme snahu učit děti v předškolním a školním věku správnému chování v dopravním provozu. Pevně věříme, že také s naším malým přispěním bude na silnicích v budoucnu bezpečněji než nyní,“ vysvětluje důvod podpory dětského dopravního hřiště na Proseku Pavel Šenych, generální ředitel Shell Czech Republic a.s.

Za účasti zástupců městské části Prahy 9, společnosti Shell a dalších partnerů otevřeli hřiště první společnou jízdou ti nejpovolanější – děti ze základních škol na Praze 9 spolu s osminásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem.

„Spolupráce s firmou Shell, která byla partnerem výstavby dětského hřiště, si velmi vážíme a budeme v ní rádi pokračovat i při případných dalších projektech,“ vyjádřil se starosta městské části Prahy 9 Ing. Jan Jarolím, který nad slavnostním otevřením dětského hřiště převzal záštitu.

Jediné dopravní hřiště v České republice s vlastní čerpací stanici je součástí sportovního areálu Základní školy Litvínovská 500  na Proseku. V dopoledních hodinách ho budou využívat školy pro svoji výuku bezpečnosti silničního provozu, odpoledne bude přístupné široké veřejnosti nejenom z Prahy 9.

Poprvé se mohli předškoláci i žáci základních škol projet po novém hřišti 15. dubna již od ranních hodin. V pozici „motorizovaných“ účastníků silničního provozu nebo chodců si se zájmem trénovali zvládnutí tří základních dopravních situací, jako jsou křižovatky řízené semafory, neřízené křižovatky a chování na kruhovém objezdu. Praktické zkušenosti si školáci doplnili teoretickými poznatky o pravidlech silničního provozu, které pro ně v učebně hlavní budovy připravil Besip.

Bezpečnosti silničního provozu se Shell věnuje v nejrůznějších formách po celém světě. V září 2007 se společnost Shell Czech Republic a.s. v září 2007 připojila se svým závazkem k Evropské chatě bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je do roku 2007 snížit množství obětí dopravních nehod na polovinu stavu z roku 2003 (50 000 mrtvých občanů EU následkem dopravních nehod).

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterodamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 145 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií a projektů zabývajících se obnovitelnými zdroji energie zahrnující větrnou a solární energii. Více informací o společnosti Shell najdete na www.shell.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...