Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

Z pražských dětí jednou vyrostou ohleduplní řidiči. K tomu chtějí napomoci zástupci společnosti Shell, kteří podpořili výstavbu nejmodernějšího dopravního hřiště v ČR.

Díky jejich přispění se může od 15. dubna 2008 dětské dopravní hřiště na Proseku v Litvínovské ulici 500 jako jediné v ČR pyšnit miniaturou čerpací stanice. Shell k daru městské části Prahy 9 přidal také dvě dětská elektrická servisní vozítka.

Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

Zatím poslední postavená čerpací stanice společnosti Shell se vymyká všem zažitým představám o tankování pohonných hmot. Nestojí na hlavním dopravním tahu, nemá prodejnu, je výrazně menší než všechny ostatní a nebude sloužit svým zákazníkům 24 hodin denně. V pořadí 177. čerpací stanice Shell totiž stojí na dětském dopravním hřišti  na Proseku, které bylo slavnostně otevřeno v úterý 15. dubna 2008.

Shell pomáhá vychovávat budoucí zodpovědné řidiče

„Bezpečnost nejen na čerpacích stanicích, ale také na silnicích, je jednou z priorit společnosti Shell, které se firma věnuje po celém světě. Proto vítáme snahu učit děti v předškolním a školním věku správnému chování v dopravním provozu. Pevně věříme, že také s naším malým přispěním bude na silnicích v budoucnu bezpečněji než nyní,“ vysvětluje důvod podpory dětského dopravního hřiště na Proseku Pavel Šenych, generální ředitel Shell Czech Republic a.s.

Za účasti zástupců městské části Prahy 9, společnosti Shell a dalších partnerů otevřeli hřiště první společnou jízdou ti nejpovolanější – děti ze základních škol na Praze 9 spolu s osminásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem.

„Spolupráce s firmou Shell, která byla partnerem výstavby dětského hřiště, si velmi vážíme a budeme v ní rádi pokračovat i při případných dalších projektech,“ vyjádřil se starosta městské části Prahy 9 Ing. Jan Jarolím, který nad slavnostním otevřením dětského hřiště převzal záštitu.

Jediné dopravní hřiště v České republice s vlastní čerpací stanici je součástí sportovního areálu Základní školy Litvínovská 500  na Proseku. V dopoledních hodinách ho budou využívat školy pro svoji výuku bezpečnosti silničního provozu, odpoledne bude přístupné široké veřejnosti nejenom z Prahy 9.

Poprvé se mohli předškoláci i žáci základních škol projet po novém hřišti 15. dubna již od ranních hodin. V pozici „motorizovaných“ účastníků silničního provozu nebo chodců si se zájmem trénovali zvládnutí tří základních dopravních situací, jako jsou křižovatky řízené semafory, neřízené křižovatky a chování na kruhovém objezdu. Praktické zkušenosti si školáci doplnili teoretickými poznatky o pravidlech silničního provozu, které pro ně v učebně hlavní budovy připravil Besip.

Bezpečnosti silničního provozu se Shell věnuje v nejrůznějších formách po celém světě. V září 2007 se společnost Shell Czech Republic a.s. v září 2007 připojila se svým závazkem k Evropské chatě bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je do roku 2007 snížit množství obětí dopravních nehod na polovinu stavu z roku 2003 (50 000 mrtvých občanů EU následkem dopravních nehod).

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterodamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 145 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií a projektů zabývajících se obnovitelnými zdroji energie zahrnující větrnou a solární energii. Více informací o společnosti Shell najdete na www.shell.cz

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...