Setkání automobilů Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

Uskuteční se již 1. září 2007 na oslavu místního rodáka a geniálního automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche.

V sobotu 1. září se již po čtrnácté sjedou majitelé automobilů Porsche z celé České republiky, ale i za zahraničí, do Vratislavic nad Nisou u Liberce, aby si připomenuli zakladatele této slavné a úspěšné značky, který se právě zde 3.9.1875 narodil.

Setkání automobilů Porsche ve Vratislavicích nad Nisou
Setkání automobilů Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

Tradice těchto setkání sahá až do roku 1985, kdy se u nás poprvé sjelo několik málo fandů vozů Porsche. Během let se z této akce stalo největší setkání automobilů Porsche v celé střední Evropě. Navíc je toto setkání jedinečné právě skutečností, že probíhá jako jediné na světě v rodišti Ferdinanda Porsche.

Také letos pořadatelský Porsche Classic Club ČR předpokládá, že se do Vratislavic n/N sjede ke stovce sportovních automobilů Porsche všech modelů i roků výroby. Očekáváno je několik opravdu nejstarších modelů Porsche 356 z období 60. let, ale i nejnovější již vodou chlazené modely Porsche 911.

Centrum setkání bude v areálu vratislavického pivovaru KONRAD, kam se budou první účastníci sjíždět již v pátek 31.8.2007 odpoledne. V podvečer vyjedou automobily Porsche již tradičně na vrchol hory Ještěd, kde účastníci povečeří a vyčkají západu slunce.

Na sobotu 1.září se v areálu pivovaru KONRAD uskuteční dopolední výstava vozidel účastníků. Přibližně v 11 hodin budou někteří majitelé vozů Porsche startovat do odpolední cca 120 km dlouhé turisticko-orientační rallye, která je povede z Liberce přes Bedřichov, Josefův Důl, Albrechtice v Jiz.h., Tanvald, Smědavu, Bílý Potok, Hejnice, Lázně Libverda a Raspenavu zpět do Liberce. V žádném případě se ale nebude jednat o nějaký rychlostní závod na čas, ale o poklidný turistický výlet za krásami Jizerských hor. Závěr dne proběhne v hotelu Centrum Babylon.

V neděli dopoledne se pak účastníci zastaví nejen u rodného domu F.Porsche ve Vratislavicích n/N, ale i u rodinné hrobky na místním hřbitově. Po krátké projížďce Libercem se vozy soustředí před libereckou radnicí, kde bude setkání ukončeno.

Pro náhodné diváky a fandy značky bude nejvhodnější navštívit setkání v sobotním dopoledni v areálu pivovaru KONRAD ve Vratislavicích nad Nisou, kdy je očekáváno nejvíce vozidle.

Celá akce je pořádána pod záštitou vratislavického motoristického muzea.

Kontakt:

PORSCHE CLASSIC CLUB ČR, předseda Milan Bumba (tel 607 80 25 70), Tanvaldská 38, 463 11 Liberec 30 – Vratislavice n/N

e-mail:porsche@automuzeum.cz

http:// www.automuzeum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...