Saab zahájí výrobu nového modelu 9-2 již na jaře 2004

Nový model Saab 9-2 bude mít pohon všech čtyř kol s cenou pod novým Saabem 9-3 Sport Sedan.

V rámci pokračování své dosud nejrozsáhlejší ofenzívy v uvádění nových produktů rozšiřuje společnost Saab Automobile AB svou produktovou řadu uvedením nového modelu Saab 9-2. Jako vstupní nabídka Saabu pomůže model 9-2 své značce získávat nové, mladší zákazníky. Je zaměřen na zákazníky, kteří hledají výrazný automobil, poskytující požitek z jízdy i všestrannost pro aktivní životní styl. Jak lze u Saabu očekávat, model 9-2 bude nabízet nejen vynikající jízdní dynamiku díky výkonu přeplňovaného motoru a pohonu všech čtyř kol, ale i praktickou všestrannost díky karosérii typu hatchback.


Společnost Saab Automobile AB využívá globálních zdrojů koncernu GM a navázala spolupráci s japonskou společností Fuji – nový Saab 9-2 tak bude vyvíjen v kooperaci se značkou  Subaru, která je automobilovou divizí Fuji.


„Saab 9-2 je výsledkem spolupráce dvou značek, které mají mnoho společného. Obě mají specifickou tradici v letectví, obě dosáhly mnoha úspěchů v automobilových soutěžích. Naše automobily jsou známé svou dynamikou, bezpečností a požitkem z jízdy, který poskytují. Je tedy velmi logické, že spojujeme své síly, abychom společně vyvinuli další model Saabu a rychle jej uvedli na trh,“ říká Peter Augustsson, prezident a generální ředitel společnosti Saab Automobile AB.


Nový Saab 9-2 bude nabízen ve dvou verzích, obě budou pětidvéřové a s pohonem všech čtyř kol. Základní verze Saabu 9-2 bude vybavena čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 l, zatímco verze Aero bude mít vysoce výkonný, přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 2,0 l. Zpočátku bude tento vůz nabízen pouze na americkém trhu.


„Obě značky mají svůj osobitý styl,“ řekl Bob Lutz, místopředseda správní rady GM pro vývoj produktů. „Je jen přirozené, že spojují své schopnosti a odborné zkušenosti, aby do rodiny Saabu přivedly první automobil s pohonem všech čtyř kol – automobil s vynikajícími dynamickými kvalitami a se vzrušujícím výkonem.“


Nový Saab 9-2 bude vyráběn ve výrobních závodech společnosti Fuji v Japonsku od jara roku 2004. Společnost Saab Automobile AB se sídlem ve švédském Trollhattanu je plně ve vlastnictví koncernu GM, který drží podíl 20 % ve společnosti Fuji.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...