Saab již s osmiletým předstihem úspěšně snížil emise o 64%

Cílem švédských úřadů je padesátiprocentní snížení emisí nebezpečných organických látek do roku 2010.

Díky nesmírně obětavým pracovníkům Saabu a díky dobře plánovanému ekologickému programu dosáhl Saab vynikajících úspěchů v této oblasti., že jsme byli tak úspěšní.


Během 90. let vyvrcholila bouřlivá debata o škodlivých účincích organických rozpouštědlech na životní prostředí a přiměla tak švédské úřady k tomu, aby začaly jednat. Byly stanoveny komplexní ekologické cíle, z nichž jeden požadoval podstatné snížení emisí nebezpečných organických látek. Saab odmítl investovat do čističek, které by spotřebovávaly velké množství energie a byly by samy zátěží pro životní prostředí, a namísto toho se rozhodl rázně řešit problém přímo u jeho zdroje.


Dnes má Saab jednu z nejmodernějších lakoven na světě a některé úrovně emisí organických rozpouštědel představují světové minimum. V současné době výroba generuje průměrně 2,3 kg na jeden nalakovaný automobil, na rozdíl od 14 kg na počátku 90. let. Limit povolený EU je 6 kg.


Dnešní hodnota je relativně velmi nízká i z mezinárodního hlediska. To dokazuje, že v ochraně životního prostředí lze v krátkém čase dojít daleko, i když metody jsou jednodušší. Saab v duchu tradice a vnitřnímu přesvědčení plánuje další kroky s ohledem na pokračující vývoj a zdokonalování.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...