PSA Peugeot Citroën oslavila 50. výročí založení továrny ve španělském městě Vigo

Oslava se konala za přítomnosti Jejího Veličenstva krále Juana Carlose I., Jejího Veličenstva královny Sofie a předsedy dozorčí rady skupiny Thierry Peugeota.

Skupina PSA Peugeot Citroën, která v největším galicijském městě průmyslově působí již od roku 1958, je jedním z hlavních subjektů místní ekonomiky a je největším podnikem tohoto španělského regionu. V roce 1958 se zde vyrobilo čtyři sta vozů 2 CV AZU.

Díky své přítomnosti ve Vigo mohla skupina PSA vytvořit skutečný klastr, soubor propojených podniků působících v automobilovém průmyslu, který dnes seskupuje 87 dodavatelů.

V roce 2007 se ve Vigo vyrobilo 547 000 vozů, což z továrny činí největší průmyslový podnik skupiny PSA Peugeot Citroën.

Ve Vigo se v současnosti vyrábí Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso, Xsara Picasso, Berlingo First a nové Berlingo, dále Peugeot Partner Origin a nový Partner.

Během oslavy tohoto výročí vyzdvihnul Thierry Peugeot význam továrny ve Vigo v rámci výrobní základny PSA Peugeot Citroën a její přínos k dynamice evropského průmyslu.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Martin Prokop skvěle šestý na Dakaru 2019 – historicky nejúspěšnější český pilot v kategorii osobních automobilů. Ouředníček pojistil výborné 17. místo.

Martin Prokop skvěle šestý na Dakaru...

Extrémní 41. ročník Dakaru je u konce. Martin Prokop navigovaný Janem Tománkem stanovil fantastickým šestým místem v celkové klasifikaci kategorie automobilů nový český rekord a vylepšil si...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai KONA Americkým SUV roku

Hyundai KONA Americkým SUV roku

Hyundai poprvé získal prestižní ocenění „North American Utility Vehicle of the Year™“ v kategorii SUV s modely KONA a KONA Electric Porotu ankety „Severoamerické SUV roku 2019“ tvořili...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Produktová ofenziva Tři SUV značky SEAT poprvé společně na silnici

Produktová ofenziva Tři SUV značky SEAT...

SEAT Ateca, Arona a Tarraco se vydaly do ulic Barcelony, města, v němž byly stvořeny Všechny tři modely mají osobitý charakter, sdílejí však stejnou DNA designu a jsou vybaveny nejmodernější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prokop se na Dakaru posouvá na skvělé šesté místo celkové klasifikace a k tomu přidává nevídané gesto fair-play.

Prokop se na Dakaru posouvá na skvělé...

Drama 41. ročníku letos skutečně extrémního Dakaru se stupňuje s každou další etapou. Martin Prokop závodící s těžce pohmožděným zápěstím dnes na více než 300 měřených kilometrech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT nabízí všechny modely s 5letou zárukou

SEAT nabízí všechny modely s 5letou...

Záruka na 5 let, nebo 100 000 km, pro všechny modely SEAT zdarma Prodloužená záruka platí v celé Evropě a přechází na dalšího majitele Zvýšení atraktivity vozu a jeho zůstatkové hodnoty...