Porsche rozšiřuje Lipskou výrobní halu za 150 milionů eur

 Přípravy na výrobu nového modelu Porsche Panamera běží na plné obrátky. V průběhu roku 2008 budou smontovány první prototypy modelu Panamera.

Firma Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG ze Stuttgartu ve svém Lipském závodě oslavila 4. května zdvižení krovů rozšiřujících staveb.

Čtyřmístné Porsche Panamera kategorie gran tourismo:

Za přítomnosti spolkového ministra dopravy Wolfganga Tiefenseea, ministerského předsedy státu Sasko Georga Milbradta, primátora Lipska Burkharda Junga a člena představenstva Porsche Michaela Machta, jakož i 300 hostů a stavebních dělníků umístili tesaři na střechu nové výrobní haly modelu Panamera glajchu. Hala s plochou 25 000 metrů čtverečních tvoří jádro rozšíření. Vedle ní se nachází logistické centrum s plochou 23 500 metrů čtverečních. Stávající montážní hala, ve které se již vyrábí model Cayenne, bude mimo to rozšířena o pilotní a analytické centrum a výukovou dílnu. Celkový objem investic do budov a výrobních zařízení činí 150 milionů eur.

Michael Macht, odpovědný v představenstvu Porsche AG za rezorty výroby a logistiky: „Od roku 1999, kdy bylo rozhodnuto o působení v Lipsku, zaznamenáváme jeden úspěch za druhým. Nikdo ve firmě Porsche nepochybuje, že peníze vložené do této lokality jsou dobrou investicí.“ Díky vypilované koncepci výroby je firma schopna vyrábět v Lipsku prémiové vozy v relativně malém počtu za konkurenceschopnou cenu. Podnik se bude osvědčené koncepce držet i při výrobě čtyřmístného vozu Panamera kategorie gran tourismo, který bude na trh uveden v roce 2009,“ říká člen představenstva Porsche.

Spolkový ministr dopravy Wolfgang Tiefensee uvedl výrobu modelu Panamera v Lipsku jako další důkaz, že je východní Německo vynikajícím místem pro investice. „Výhodami, které Porsche v Lipsku oceňuje, jsou skvělá infrastruktura a vzdělaná pracovní síla,“ zdůraznil ministr. Současně odkázal na to, že výrobce sportovních automobilů dbá také na sociální a společenskou odpovědnost. K tomu ve stále větší míře patří odpovědnost za ochranu klimatu, kterou firma uplatňuje dalším snižováním spotřeby svých vozidel. „Právě vývoj hybridního pohonu pro modely Cayenne a Panamera vyráběné v Lipsku se může ukázat jako perspektivní,“ prohlásil ministr.

Saský ministerský předseda Georg Milbradt ve svém projevu zdůraznil, že Porsche investuje do Saska opět z vlastních finančních prostředků a nevyužívá státních dotací: „Tím znovu podtrhuje konkurenceschopnost Saska jako místa pro výrobu automobilů a atraktivnost našeho regionu,“ řekl ministerský předseda. Podle Milbradta profituje z velké investice nejen Lipsko, ale také subdodavatelé v oblastech Vogtland, Oberlausitz a v Krušných horách. Výstavba závodu těší také lipského primátora Burkharda Junga. „Zahajujeme důležitou etapu na cestě k výrobě modelu Panamera. Dnešek je dobrým dnem pro město Lipsko i celý region,“ zdůraznil Jung.

Zatímco se motory pro model Panamera budou vyrábět v hlavním závodě Stuttgart-Zuffenhausen, lakované surové karoserie bude dodávat závod Volkswagen v Hannoveru. V Lipské továrně pak budou vozy montovány. U modelu Panamera se Porsche dostane na hloubku výrobního sortimentu 15 %. Na karoserie vyráběné v Hannoveru připadá podíl tvorby přidané hodnoty ve výši 6 %. Protože Porsche spolupracuje převážně s německými dodavateli, bude u modelu Panamera zhruba 70 % přidané hodnoty vytvářeno v Německu. 

Člen představenstva Michael Macht je přesvědčen, že toto auto „Made in Sachsen“ vzbudí pozdvižení po celém světě: „Nejen, že bude dalším impulsem pro růst automobilky Porsche, upevní také pověst Saska jako automobilové země,“ řekl Macht. Po dosažení vrcholu výroby nového gran tourisma v roce 2009 bude z pásu lipské továrny sjíždět každoročně kolem 50 000 prémiových vozů Cayenne a Panamera, tvrdí člen představenstva firmy Porsche. Nový model má krom toho mít také kladný vliv na zaměstnanost – jak v lipském závodě Porsche, tak i u subdodavatelů v oblasti vznikne cca 600 nových pracovních míst. V závodě VW v Hannoveru bude dále zajištěno 500 trvalých pracovních míst. 

Člen představenstva Porsche pochválil také bezproblémový průběh stavebních prací: „Hrubá stavba, ocelové konstrukce a střešní práce jsou již dokončeny. Teď můžeme začít s litím betonu pro podlahové desky.“ Poté bude následovat montáž instalací domovní techniky, například pokládka potrubí a kabelů. Fasáda montážní haly by měla být dokončena do konce léta 2007, následně bude možné nainstalovat montážní zařízení pro nový model.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...