Porsche Cayenne Turbo S – nejsilnější sportovní SUV

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce značky Porsche v ČR, uvede v srpnu do prodeje nový model Porsche Cayenne Turbo S.

Porsche Cayenne Turbo S – nejsilnější sportovní SUV

Jedná se o nejsilnější Cayenne vůbec, který uspokojí rostoucí poptávku zákazníků po exkluzivních sportovních SUV vozech s ještě vyšší dynamikou jízdy.

Porsche Cayenne Turbo S – nejsilnější sportovní SUV
Porsche Cayenne Turbo S – nejsilnější sportovní SUV
Porsche Cayenne Turbo S – nejsilnější sportovní SUV

Motor a výkony

Model vybavený motorem V8 o objemu 4,8 litrů s dvojím přeplňováním dává výkon 550 k (404 kW). Navýšení je umožněno modifikovaným sáním a optimalizací řízení motoru. Vedle maximálního výkonu byl zvýšen také maximální točivý moment až na 750 Nm s rozsahem otáček od 2.250 do 4.500 za minutu, což je o 50 Nm více než u verze Cayenne Turbo. Pro zrychlení z nuly na 100 km/h potřebuje Cayenne Turbo S 4,8 sekundy a jeho nejvyšší rychlost činí 227 km/h. Přestože nový model disponuje vylepšeným jízdním výkonem jeho spotřeba je, podle nového evropského jízdního cyklu, stejná jako u vozu Cayenne Turbo.

Podvozek

Cayenne Turbo S je sériově vybaven podvozkem se vzduchovým pérováním a regulací náklonu a světlé výšky vozidla včetně Porsche Active Suspension Management (PASM), který je kombinován s příčnou stabilizací Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) a servořízením Servotronic s proměnlivým účinkem.

Exteriér

Zvenčí lze verzi Turbo S poznat podle 21 palcových kol Cayenne SportPlus z lehkých slitin s lakovaným rozšířením podběhů a podle sportovní koncovky výfuku ve čtyřtrubkovém provedení z přesného hliníkového odlitku. Přední mřížky pro přívod vzduchu jsou navíc nalakovány v barvě vozu. Dalším charakteristickým znakem je barevný odstín – metalická lávová šeď. Ten jen vyhrazený exkluzivně pro Cayenne Turbo S.

Interiér

Hodnotný charakter nového špičkového modelu Cayenne Turbo S podpořilo také sériové vybavení interiéru, které zahrnuje vpředu sportovní sedadla s balíčkem Komfort-memory, zadní lavici s vytvarováním jednotlivých sedadel, nerezové nástupní lišty s vyobrazeným označením modelu a dvě exkluzivní kombinace barev pro koženou výbavu (černá/havana a černá/ocelová šeď) včetně kontrastních švů a dvoubarevný kožený volant s polstrovaným věncem.

Nejmladší generace sériového multimediálního systému Porsche Communication Management PCM včetně navigačního modulu s pevným diskem nabízí mimo dotykového ovládání obrazovky spoustu nových a jednoduše ovladatelných funkcí. Kromě toho lze u Cayenne Turbo S stejně jako u ostatních modelů Cayenne volitelně objednat ovládání hlasem se zadáváním slov pro cíle navigace, univerzální audio rozhraní s přípojkou MP3, zařízení Bluetooth pro napojení mobilních telefonů a TV modul pro příjem analogového a digitálního terestrického signálu. Sériový systém BOSE® Surround Sound se 14 reproduktory má zvýšený jmenovitý výkon 410 W a může nyní při přehrávání hudebních a videových DVD reprodukovat hudbu ve formátu 5.1 Discrete Surround.

Základní cena pro evropský trh bude od 111.400 EUR. Přesná cena pro český trh bude známa v průběhu července 2008.

Technická data vozu Porsche Cayenne Turbo S

 • Motor: V8 se dvěma paralelními turbodmychadly na výfukové plyny
 • Úprava směsi: přímé vstřikování benzínu (Direct Fuel Injection DFI)
 • Obsah válců: 4806 cm3
 • Vrtání: 96 mm
 • Zdvih: 83 mm
 • Kompresní poměr: 10,5:1
 • Maximální výkon: 404 kW (550 PS) při 6000 otáčkách za minutu
 • Maximální kroutící moment: 750 Nm od 2250 do 4500 ot/min
 • Převodovka: šestistupňová automatická převodovka s měničem Tiptronic S
 • Přenos síly: stálý pohon všech kol Porsche Traction Management (PTM) s redukční převodovkou
 • Rozložení momentu při pohonu všech kol: 38 % : 62 % (přední náprava/zadní náprava)
 • Podvozek: nezávislé zavěšení; vpředu na velká základní dvojitá příčná ramena; náprava s prostorově uloženými rameny vzadu; vzduchové odpružení s regulací náklonu a světlé výšky vozidla včetně Porsche Active Suspension Management (PASM) a Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)
 • Brzdy: 6-pístkové monoblokové hliníkové kotoučové brzdy s pevným třmenem vepředu a dvoudílné brzdové kotouče s vnitřním chlazením o průměru 380 mm, 4-pístkové hliníkové monoblokové kotoučové brzdy s pevným třmenem vzadu a brzdové kotouče s vnitřním chlazením a průměrem 358 mm
 • Kola: 10 J x 21
 • Pneumatiky: 295/35 R 21
 • Řízení: servořízení Servotronic s proměnlivým účinkem
 • Hmotnost prázdného vozidla: 2355 kg (DIN)
 • Přípustná celková hmotnost: 3080 kg
 • Zrychlení: 0-100 km/h za 4,8 s
 • Nejvyšší rychlost: 280 km/h
 • Spotřeba paliva: 14,9 l/100 km
 • Emise: CO2 358 g/km (celkem)
 • Třída škodlivin: EURO 4

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...