Porsche Carrera 4 s elektronicky řízeným pohonem všech kol

Generační výměna modelové řady Porsche 911 pokračuje s dynamikou charakteristickou pro tuto značku.

Porsche Carrera 4 s elektronicky řízeným pohonem všech kol

Pouze několik týdnů po nových vozech 911 s klasickým zadním pohonem nyní následují modely Porsche Carrera s elektronicky řízeným pohonem všech čtyř kol. Nové varianty vozů Carrera 4 a Carrera 4S, vždy v provedení jako kupé a kabriolet, nabízí díky nově použitým technologiím ještě větší radost z jízdy při značně nižší spotřebě paliva.

Na český trh je uvede společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce značky Porsche v České republice, na konci října 2008.

Porsche Carrera 4 s elektronicky řízeným pohonem všech kol
Porsche Carrera 4 s elektronicky řízeným pohonem všech kol
Porsche Carrera 4 s elektronicky řízeným pohonem všech kol

Precizní reakční rychlost nového, elektronicky řízeného pohonu všech kol nabízí zákazníkům ještě intenzivnější zážitek z jízdy, především pak v souhře s novými boxerovými motory s přímým vstřikováním benzínu a s převodovkou Porsche s dvojitou spojkou (PDK), kterou lze volitelně zakoupit.

Nová generace motorů se vyznačuje v závislosti na zvoleném typu nárůstem výkonu až o 8,5 %, nižší spotřebou paliva až o 12,9 % a o 15,4 % nižšími emisemi CO2. U 3,6 litrového motoru vzrostl výkon o 20k na 345k (254 kW). Současně má například Carrera 4 kupé s převodovkou Porsche s dvojitou spojkou (PDK) spotřebu pouhých 10,1 litrů na 100 km. Stejně výrazná zlepšení jsou patrná u vozu 911 Carrera 4S s 3,8 litrovým motorem. Jeho výkon je o 30k vyšší a činí 385k (283 kW). Celková spotřeba se u vozu Carrera 4S kabriolet s PDK naopak snižuje na 10,7 litrů na 100 km.

U nové generace Carrera 4 a Carrera 4S nahrazuje elektronicky řízený Porsche Traction Management (PTM) dosavadní pohon všech kol s lamelovou visko spojkou. Systém vyvinutý pro vůz 911 Turbo modifikovaný pro modely Carrera v sobě spojuje radost z jízdy typickou pro Porsche s ještě větší jízdní stabilitou, trakcí a jízdními vlastnostmi dále vylepšovanými sériovou mechanickou uzávěrkou zadní nápravy.

Nové sportovní vozy s pohonem všech kol mají sportovní manuální převodovku se šesti rychlostními stupni. Jako alternativu lze zvolit novou převodovku Porsche s dvojitou spojkou, která nahrazuje dosavadní automatickou převodovku s měničem Tiptronic S a má kratší dobu řazení a nižší spotřebu paliva. Převodovka s dvojitou spojkou má sedm rychlostí, které se řadí elektrohydraulicky bez přerušení tažné síly.

Novou generaci modelové řady 911 lze poznat podle decentního ale charakteristického přepracování přídě a podle nových světel. Nové modely Carrera mají zásadně bixenonové světlomety a nové denní provozní osvětlení v technice LED. Rovněž záďová světla nového tvaru jsou v technice LED. Kromě toho nabízí Porsche poprvé jako opci i dynamické světlo pro jízdu do zatáček. Všechny modely Carrera 4 zdobí zadní partie, která je o 44 milimetrů širší v porovnání s verzemi s pohonem dvou náprav. Nové stínítko reflektoru mezi záďovými LED světly propůjčuje zádi ještě dynamičtější charakter.

Nový Porsche Communication Management (PCM) s dotykovou obrazovkou zlepšuje obsluhu zčásti volitelných navigačních, informačních systémů a audiosystémů. Kromě toho podporuje technologii Bluetooth, USB a iPod.

Základní cena nových modelů Porsche Carrera 4 pro evropská trh bude od 89.577 EUR. Vozy Porsche Carrera 4 Cabriolet a Porsche Carrera 4S budou stát od 100.525 EUR a cena modelu Carrera 4S Cabriolet bude činit 111.473 EUR. Přesné ceny pro český trh budou známy v průběhu října 2008.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Změna ve vedení společnosti Porsche Česká republika

Změna ve vedení společnosti Porsche...

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika, přechází k 1. lednu 2019 na jinou vysokou manažerskou pozici v rámci koncernu VOLKSWAGEN. Jeho nástupcem bude od 1. února 2019...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První Porsche 911: Mistrovský kousek z Zuffenhausenu

První Porsche 911: Mistrovský kousek z...

Dne 27. listopadu oslaví v Los Angeles světovou premiéru osmá generace modelu Porsche 911 – 55 let po debutu prvního vozu Porsche 911. To je příležitost k ohlédnutí na sedm předchozích...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Engineering otevírá nové centrum pro výzkum a vývoj v Ostravě

Porsche Engineering otevírá nové...

Porsche Engineering Services, s.r.o., česká pobočka poskytovatele vývojových služeb Porsche Engineering Group GmbH, dnes oficiálně otevřela nové centrum v Ostravě. Společnost Porsche Engineering...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nepřetržité zatížení: Zkušební program pro novou generaci modelu 911

Nepřetržité zatížení: Zkušební...

Nové Porsche 911 přijíždí v rámci svého vývoje na cílovou rovinku. Osmá generace klasického sportovního vozu bude uvedena na trh začátkem roku 2019. Před tím přidají řidiči prototypů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika úzce spolupracuje s hasiči

Porsche Česká republika úzce...

Společnost Porsche Česká republika prostřednictvím své divize After Sales úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem České republiky (HZS ČR). Cílem vzájemné spolupráce je zajistit...