Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí

Novým modelem 911 Targa uzavírá automobilka Porsche nejrychlejší generační obměnu modelu 911.

Nejmladší modelovou řadu nové generace 911, jež bude nabízena ve dvou variantách – Targa 4 a Targa 4S, uvede na český trh výhradní dovozce značky Porsche v České republice společnost Porsche Inter Auto CZ na konci října 2008.

Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí
Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí
Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí

Nové modely Porsche Targa jsou vybaveny motory s přímým vstřikováním benzinu, jenž zvyšují výkon vozu a zaručují jeho větší hospodárnost. Mezi jejich hlavní výhody patří až o 8,5 % vyšší výkon, o 11,2 % nižší spotřeba a o 13,6 % nižší emise CO2. Základní verze obsahuje motor typu boxer o objemu 3,6 litrů s výkonem 345 k (254 kw) a dosahuje tak maximální rychlosti 284 km/h. Pohonná jednotka vozu 911 Targa 4S má objem 3,8 litru, výkon 385 k (283 kw) a maximální rychlost 297 km/h.

Rychle řadící převodovka s dvojitou spojkou střídá volitelnou automatickou převodovku Tiptronic S a dosavadní pohon všech kol je nahrazen elektronicky řízeným Porsche Traction Management (PTM). Nové modely tak splňují všechny požadavky kladené na dynamickou jízdu. Porsche 911 Targa 4 s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,2 sekund, silnější model S to dokáže za 4,9 sekund. Volitelná převodovka s dvojitou spojkou dokáže řadit ještě rychleji – Targa 4 s 3,6 litrovým motorem potřebuje přesně pět sekund, zatímco Targa 4S dosáhne času 4,7 sekundy.

Změnu technologie zažívá i pohon všech kol. V novém modelu 911 Targa nahrazuje elektronicky řízený Porsche Traction Management (PTM) dosavadní pohon všech kol s lamelovou spojkou Visco. Tento systém spojuje díky vzadu uloženému motoru a primárnímu pohonu zadních kol radost z jízdy s ještě vyšší stabilitou, trakcí a výbornou ovladatelností. Navíc PTM v každé jízdní situaci převede optimální část síly motoru přes lamelovou spojku na přední kola. Jako u všech nových modelů Porsche 911 zajišťuje sériová mechanická uzávěrka zadní nápravy ještě lepší dynamiku jízdy.

Optickým vrcholem modelu 911 Targa je skleněná střecha o velikosti 1,54 m2, která se skládá ze dvou segmentů – elegantní přední posuvné střechy a praktického zadního víka. Při kompletním otevření sklouzne střecha během sedmi sekund pod zadní víko a vzniklý otvor má velikost 0,45 m2. K posuvné střeše patří také nová neprůhledná roleta, jež při uzavření zakrývá celou plochu posuvné střechy a posouvá se elektricky nezávisle na ni. Skleněná střecha a zadní víko jsou tónované a chrání před UV zářením letního slunce i přílišnou teplotou.

Základní cena vozu Porsche Targa 4 pro evropský trh bude od 97.907 EUR. V případě modelů Porsche Targa 4S bude základní cena činit 108.855 EUR. Přesné ceny pro český trh budou známy na podzim tohoto roku.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Změna ve vedení společnosti Porsche Česká republika

Změna ve vedení společnosti Porsche...

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika, přechází k 1. lednu 2019 na jinou vysokou manažerskou pozici v rámci koncernu VOLKSWAGEN. Jeho nástupcem bude od 1. února 2019...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První Porsche 911: Mistrovský kousek z Zuffenhausenu

První Porsche 911: Mistrovský kousek z...

Dne 27. listopadu oslaví v Los Angeles světovou premiéru osmá generace modelu Porsche 911 – 55 let po debutu prvního vozu Porsche 911. To je příležitost k ohlédnutí na sedm předchozích...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Engineering otevírá nové centrum pro výzkum a vývoj v Ostravě

Porsche Engineering otevírá nové...

Porsche Engineering Services, s.r.o., česká pobočka poskytovatele vývojových služeb Porsche Engineering Group GmbH, dnes oficiálně otevřela nové centrum v Ostravě. Společnost Porsche Engineering...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nepřetržité zatížení: Zkušební program pro novou generaci modelu 911

Nepřetržité zatížení: Zkušební...

Nové Porsche 911 přijíždí v rámci svého vývoje na cílovou rovinku. Osmá generace klasického sportovního vozu bude uvedena na trh začátkem roku 2019. Před tím přidají řidiči prototypů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika úzce spolupracuje s hasiči

Porsche Česká republika úzce...

Společnost Porsche Česká republika prostřednictvím své divize After Sales úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem České republiky (HZS ČR). Cílem vzájemné spolupráce je zajistit...