Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí

Novým modelem 911 Targa uzavírá automobilka Porsche nejrychlejší generační obměnu modelu 911.

Nejmladší modelovou řadu nové generace 911, jež bude nabízena ve dvou variantách – Targa 4 a Targa 4S, uvede na český trh výhradní dovozce značky Porsche v České republice společnost Porsche Inter Auto CZ na konci října 2008.

Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí
Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí
Porsche 911 Targa s modernizovanou pohonnou soustavou, skleněnou střechou a výklopnou zádí

Nové modely Porsche Targa jsou vybaveny motory s přímým vstřikováním benzinu, jenž zvyšují výkon vozu a zaručují jeho větší hospodárnost. Mezi jejich hlavní výhody patří až o 8,5 % vyšší výkon, o 11,2 % nižší spotřeba a o 13,6 % nižší emise CO2. Základní verze obsahuje motor typu boxer o objemu 3,6 litrů s výkonem 345 k (254 kw) a dosahuje tak maximální rychlosti 284 km/h. Pohonná jednotka vozu 911 Targa 4S má objem 3,8 litru, výkon 385 k (283 kw) a maximální rychlost 297 km/h.

Rychle řadící převodovka s dvojitou spojkou střídá volitelnou automatickou převodovku Tiptronic S a dosavadní pohon všech kol je nahrazen elektronicky řízeným Porsche Traction Management (PTM). Nové modely tak splňují všechny požadavky kladené na dynamickou jízdu. Porsche 911 Targa 4 s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,2 sekund, silnější model S to dokáže za 4,9 sekund. Volitelná převodovka s dvojitou spojkou dokáže řadit ještě rychleji – Targa 4 s 3,6 litrovým motorem potřebuje přesně pět sekund, zatímco Targa 4S dosáhne času 4,7 sekundy.

Změnu technologie zažívá i pohon všech kol. V novém modelu 911 Targa nahrazuje elektronicky řízený Porsche Traction Management (PTM) dosavadní pohon všech kol s lamelovou spojkou Visco. Tento systém spojuje díky vzadu uloženému motoru a primárnímu pohonu zadních kol radost z jízdy s ještě vyšší stabilitou, trakcí a výbornou ovladatelností. Navíc PTM v každé jízdní situaci převede optimální část síly motoru přes lamelovou spojku na přední kola. Jako u všech nových modelů Porsche 911 zajišťuje sériová mechanická uzávěrka zadní nápravy ještě lepší dynamiku jízdy.

Optickým vrcholem modelu 911 Targa je skleněná střecha o velikosti 1,54 m2, která se skládá ze dvou segmentů – elegantní přední posuvné střechy a praktického zadního víka. Při kompletním otevření sklouzne střecha během sedmi sekund pod zadní víko a vzniklý otvor má velikost 0,45 m2. K posuvné střeše patří také nová neprůhledná roleta, jež při uzavření zakrývá celou plochu posuvné střechy a posouvá se elektricky nezávisle na ni. Skleněná střecha a zadní víko jsou tónované a chrání před UV zářením letního slunce i přílišnou teplotou.

Základní cena vozu Porsche Targa 4 pro evropský trh bude od 97.907 EUR. V případě modelů Porsche Targa 4S bude základní cena činit 108.855 EUR. Přesné ceny pro český trh budou známy na podzim tohoto roku.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...