Pirelli – síla pod kontrolou

Na celém světě jsou pneumatiky, kabely a systémy nezbytné pro místní ekonomiku. Aktivity společnosti Pirelli, která patří mezi světovou špičku a přední technologické inovátory se zaměřují právě na tyto klíčové oblasti. Holding PIRELLI Group se sídlem v italském Miláně proto tvoří dva základní sektory: kabely, systémy a oddělení pneumatik.

Pirelli – síla pod kontrolou

Když v roce 1872 G.B. Pirelli zakládal firmu na výrobu elastické pryže, jistě netušil, že jeho společnost bude na počátku nového tisíciletí disponovat celkem 22 továrnami a obchodním pokrytím ve více než 120 zemích. Celkový sortiment výrobků je jeden z nejkompletnějších v tomto odvětví. Zahrnuje pneumatiky jak na osobní vozy všech kategorií, užitkové a nákladní vozy, autobusy, zemědělské stroje, mechanizační techniku tak i na motocykly. Jedním z důležitých segmentů jsou pak pneumatiky na off-roadové vozy.

Na základě specifických vlastností a užití mohou být pneumatiky Pirelli ideálně rozděleny do čtyř kategorií:


První z nich představuje vysoce výkonné pneumatiky, které odpovídají náročným specifikacím předních světových výrobců automobilů. Špičkovými produkty jsou zde pneumatiky s označením P Zero Rosso.


Pirelli P Zero Rosso je přirozeně nejplnokrevnější pneumatika z celé série a je navržena s ohledem na sportovní jízdu, rychlou a ostrou odezvu, progresivitu, přesnost vedení v zatáčkách, stabilitu v přímém směru při vysokých rychlostech a dostatečnou s0u. Má tedy všechny kvality, na nichž Pirelli založila řadu nízkoprofilových pneumatik již před více než 25 lety svým modelem P7, vytvořeným pro legendární Lancii Stratos. Dalším neméně důležitým faktorem je bezpečnost za mokra: za všemi typy P Zero se skrývají roky intenzívního studia profilů, směsí pro běhouny a vzorků, které zajišťují maximální bezpečnost ultranízké pneumatiky v situacích, kdy hrozí aquaplaning. Pirelli šla dokonce tak daleko, že vyvinula výjimečný P Zero Systém s dvěma různými desény běhounu pro přední a zadní osu, poskytující mimořádně dobré ovládání za mokra i za sucha.
Ke všem prvkům vysokého výkonu dnes P Zero Rosso přidává vysoký komfort. Výrobci a uživatelé moderních luxusních automobilů totiž požadují, aby pneumatiky měly tichý chod, schopnost tlumit nerovnosti povrchu a umožňovaly hladké a rovnoměrné ovládání.


Druhou kategorii tvoří pneumatiky pro vozy střední a vyšší třídy. Pneumatiky P6 a P7 byly na trh uvedeny v minulém roce a představují designérský a technologický vrchol současné pneumatikářské produkce. Model s onačením P7 přináší vysokou účinnost na mokrém povrchu, boční přilnutí, jisté brzdění a zároveň zaručuje tichý chod a menší opotřebení, což je důležité pro nejmodernější a nejnovější sportovní automobily.


Pneumatika Pirelli P6, navržená pro MPV automobily a nejnovější generaci limuzín, představuje pohodlnou a tichou volbu. Tato velice účinně brzdící pneumatika se vyznačuje tichým chodem a odolností vůči tlakům všech typů cest. Model P6 se také velmi dobře sjednocuje s nejnovějšími automobilovými bezpečnostními systémy.


Předposlední kategorii zastupují pneumatiky s výtečnými hodnotami výkonů, které zdůrazňují specifické vlastnosti jako komfort, malý valivý odpor, vysoký kilometrový výkon a v neposlední řadě jsou ekologické.


Zimní pneumatiky jsou poslední skupinou, ve které Pirelli již několik let dokazuje výjimečné postavení se svými produkty Pirelli Snowsport a loňskou novinkou Snowcontrol.

Volkswagen magazín – zima 2001

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra studie I.D. VIZZION v Ženevě. Volkswagen ukazuje potenciál nové modelové řady I.D.

Světová premiéra studie I.D. VIZZION v...

D. VIZZION: AUTO-mobil budoucnosti – elektrická autonomní jízda D. VIZZION: čistá, bezpečná a komfortní mobilita díky inovativní technice D. VIZZION: futuristický interiér a koncepty...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři generace modelu Volkswagen Scirocco

Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři...

Scirocco I (1974 – 1981): kupé na základě modelu Golf I Scirocco II (1981 – 1992): 2. generace sportovního bestselleru Scirocco III (2008 – 2017): motoristický sport na zemní plyn „To umíme...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let

Volkswagen Užitkové vozy podporuje...

Partnerství: Svaz lyžařů České republiky, SkiTour včetně Jizerské 50, Lyžování dětem Skvělou trakci a bezpečnou jízdu na sněhu zaručují modely 4Motion Soutěže o atraktivní ceny pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nová vlajková loď značky Volkswagen: Vyjádření postoje značky v oblastech designu, techniky a jízdní dynamiky Úspěšná historie: Jeden milion prodaných vozů Touareg prvních dvou generací...