Opel představil novou Corsu již páté generace, která bude mít světovou premiéru na pařížském autosalonu (4. – 19. října 2014)

Bestseller značky Opel chce poskytovat nový zážitek z jízdy v kategorii malých automobilů.

1novopcorsa1

1novopcorsa2

 

1novopcorsapalub900

Nová Corsa

– posouvá na novou úroveň laťku při hodnocení podvozků, motorů a převodovek. Nové, kultivované a vysoce účinné turbodmychadlem přeplňované zážehové tříválce o objemu 1,0 l, vylepšené převodovky a rekonstruovaný podvozek i řízení poskytují nový komfort řízení a ovládání vozů stojících o třídu výš. Nový Opel Corsa přichází také se zcela novým interiérem, který vyniká prostorností a vysokou kvalitou používaných materiálů i zpracování. Na přání je k dispozici vysoce ceněný infotainment IntelliLink a mimořádně moderní asistenční systémy.

Designeři automobilky Opel vytvořili dynamicky tvarovanou karoserii

Charakteristické jsou precizně modelované křivky a přesně propracované detaily. Nový Opel Corsa má vše, co je potřebné pro pokračování 32-leté historie úspěchu tohoto modelu v silně obsazené kategorii malých automobilů. Výroba nové Corsy v závodech Zaragoza a Eisenach se rozběhne ještě do konce tohoto roku.

Recept na úspěch: Mladistvý design a velkorysý prostor při kompaktních rozměrech.

Během 32 let výroby se v Evropě prodalo téměř 12 milionů vozů Opel Corsa, zo toho šlo o 2,8 milionu vozů aktuální čtvrté generace. S průměrnými ročními prodeji 370 000 kusů je Opel Corsa jedním z dlouhodobě nejpopulárnějších modelů kategorie malých vozů. Klíčem k jeho úspěchu je vynikající využití vnitřního prostoru: Při kompaktní délce 4 metry poskytuje dostatek místa pro pět osob – a to jak v tří, tak v pětidveřovém provedení. Design exteriéru zároveň vyzařuje praktičnost a výraznou přitažlivost díky svému mladistvému a dynamickému vzhledu.

Nová generace modelu Corsa

– nyní plynule navazuje na osvědčený recept na úspěch, je však zcela nová, radikálně odlišná od předchůdkyně. Tvarované boky karoserie nesou výrazný prolis ve tvaru čepele, přední část charakterizuje prominentní maska chladiče a ostře řezané reflektory s denními světly z LED diod. Zadní část karoserie vizuálně rozšiřují výrazné horizontální linie. Ale jednoznačně nejvýraznější změnou je zcela nový interiér. Kompletně nová kabina má čisté, splývavé linie a obsahuje vysoce kvalitní materiály. Vizuální dojem z nového interiéru spolu s výrazně komfortnějším podvozkem, přesnějším řazením a novými motory s výrazně nižší hlučností dávají vyniknout zcela novým pocitům z jízdy.

Absolutní přesnost: Nový podvozek a nové řízení pro nejvyšší dynamiku i stabilitu

Hlavní prioritou při vývoji modelu Corsa nové generace bylo, aby pocit z jízdy byl srovnatelný s většími a dražšími automobily. Základem pro to je nový podvozek a řízení. Ani jediný komponent podvozku nebyl převzatý beze změny z Corsy aktuální generace. Směrová stabilita a jízdní vlastnosti v zákrutách se zlepšily díky nižšímu těžišti, pevnějšímu pomocnému rámu a nové geometrii přední nápravy. Nové jsou i kulové čepy a také tadní náprava je zcela nově naladěná. Nový podvozek přispěl ke zmenšení náklonů karoserie v zatáčkách a k lepší ovladatelnosti při současném snížení projevů nedotáčivosti. Nová charakteristika tlumičů vylepšuje cestovní komfort na nerovných silnicích.

Zcela nová architektura elektrické sítě, vyvinutá speciálně pro model Corsa páté generace, umožňuje vyšší úroveň interakce mezi různými systémy vozu. Nová geometrie řízení a specifická kalibrace software elektrického posilovače řízení s účinkem proměnným v závislosti na rychlosti zabezpečuje přesnější reakce na pokyny volantu. Novým standardním prvkem všech verzí modelu Corsa je městský režim „City“, který se aktivuje stlačením knoflíku – po aktivaci režimu „City“ se sníží síla potřebná pro ovládání volantu při manévrování v malých rychlostech.

Zákazníci budou moci volit ze dvou provedení podvozku:

Comfort a Sport. Podvozek Sport má tvrdší pružiny a tlumiče i specifickou geometrii řízení a posilovač je nastavený pro bezprostřednější reakci.

Lahůdka mezi motory: Motor 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo nejnovější generace

Nejvýznamnější novinkou pod kapotou modelové řady Corsa páté generace (tzv. „Corsa E“) je nově vyvinutý zážehový tříválec 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo. Tento ultramoderní malý motor kompenzuje tříválcové uspořádání vyvažovacím hřídelem, díky kterému motor vyniká nízkou hlučností a malými vibracemi. Kompaktní turbodmychadlem přeplňovaný celohliníkový motor s přímým vstřikováním paliva, který už nyní plní limity emisní normy Euro 6, je k dispozici ve verzích o výkonu 66 kW a 85 kW. Obě verze se vyznačují spontánními reakcemi a větším točivým momentem 170 Nm už v nízkých otáčkách 1800 min-1. Nový tříválec Opel je standardně vybavený systémem Start/Stop.

Nabídku motorů pro model Corsa nové generace doplňuje nový turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 l a výkonu 74 kW s maximálním točivým momentem 200 Nm. Vylepšené byly i další motory o objemech 1,2 l a 1,4 l, které plní limity emisní normy Euro 6. Naftovou alternativu představují vylepšené turbodiesely 1.3 CDTI o výkonech 55 kW a 70 kW, které rovněž plní emisní limity normy Euro 6. Corsa 1.3 CDTI 70 kW s manuální 5-stupňovou převodovkou a systémem Start/Stop produkuje pouze 89 g/km CO2. Další verze s nízkými emisemi vyjedou na jaře 2015.

K zlepšení celkového dojmu z jízdy přispívají i nové převodovky.

Obě verze nového motoru 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo se kombinují se zcela novou kompaktní 6-stupňovou manuální převodovkou. Ta se vyznačuje vyšší účinností díky vnitřní konstrukci s nižším třením. Řazení je pohodlnější a vyžaduje menší ovládací síly. V modelové řadě Corsa má premiéru také 6-stupňová automatická převodovka nové generace a zcela nová robotizovaná manuální převodovka, která za dostupnou cenu kombinuje komfort automatické převodovky s účinností manuální převodovky.

Nejlepší konektivita a špičková bezpečnost: IntelliLink a asistenční systémy

Čistě koncipovaná kabina nového modelu Corsa je organizovaná kolem nápadné středové konzole. Vzdušnost velkoryse pojatého interiéru vizuálně umocňují horizontální linie přístrojové desky. infotainment IntelliLink se 7-palcovým (17,8 cm) dotykovým monitorem je ideálně umístěný ve středové konzoli v blízkosti řadicí páky. To řidiči umožňuje přirozeně a snadno přesouvat ruku z řadicí páky na dotykový monitor a naopak. Nejmodernější systém infotainmentu IntelliLink poskytuje nejvyšší úroveň konektivity. Je kompatibilní se smartfony Apple i s přístroji s operačním systémem Android a lze jej ovládat hlasovými povely.

Řidič může využívat i Bluetooth a podporu aplikace Siri Eyes Free. K dispozici jsou i další aplikace, jako např. BringGo pro navigaci nebo Stitcher a TuneIn pro příjem rozhlasového vysílání a podcastů z internetu. Smartfon řidiče lze snadno uchytit a dobíjet i během jízdy v praktickém držíku FlexDock.

Nový Opel Corsa si přináší celou škálu asistenčních systémů

– z nichž řada dosud nebyla ve třídě malých vozů vůbec k dispozici. Bezpečnost zvyšují nové systémy, které jsou poprvé k dispozici v modelové řadě Corsa – například bi-xenonové světlomety, asistenční systém pro bezpečnou změnu jízdních pruhů Side Blind Spot Alert, kamera Opel Eye s funkcí rozpoznávání dopravních značek Road Sign Recognition, asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning, asistenční systém dálkových světel High Beam Assist i systém monitorování odstupu Following Distance Indication s funkcí Forward Collision Warning. Pro maximální bezpečnost systém Forward Collision Alert využívá červený výstražný symbol, který se promítá přímo na čelní sklo (head-up warning). Kromě toho systém Tire Pressure Monitoring System upozorní řidiče na výraznější pokles tlaku v jedné nebo vícerých pneumatikách.

Komfort ovládání zvyšuje také systém Advanced Park Assist, který dokáže zcela sám zaparkovat vůz couváním, nebo couvací kamera a asistenční systém pro rozjezd do svahu Hill Start Assist. Volant, přední sedadla a nyní i přední okno lze na přání vyhřívat. V kvalitně propracovaném interiéru zaujmou optimálně tvarovaná přední sedadla, která spolu s velkým panoramatickým střešním oknem (dodávaným na přání) a nepřímým náladovým osvětlením interiéru vytvářejí v kabině útulnou atmosféru.

A pro aktivní sportovce a sportovkyně

– může být nový model Corsa na přání vybavený praktickým nosičem jízdních kol FlexFix, integrovaným do zadního nárazníku

 

 

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.