Opel: Nová Corsa více než 1300 objednávek

Akční zaváděcí cena 249 900 Kč pokračuje i v roce 2007

Corsa nové generace, podle mínění mnoha odborníků nejlepší model své třídy současnosti. V prosinci, kdy se v ČR prodalo 197 nových vozů Opel Corsa, se Corsa dokonce prosadila na první místo ve svém segmentu mezi importovanými vozy!

„Skvělé přijetí Corsy ze strany zákazníků, které se tak pozitivně projevilo v prodejních statistikách, nás těší, a tak i my chceme potěšit naše klienty – rozhodli jsme se prodloužit akční zaváděcí cenu Corsy i do roku 2007,“ říká Martin Krob, prodejní a marketingový ředitel pražské kanceláře společnosti GM Southeast Europe.

I nadále tedy bude Corsa „startovat“ pod magickou čtvrtmilionovou hranicí – za pouhých 249 900 Kč mohou zákazníci získat třídveřový model Corsa Essentia poháněný motorem o výkonu 44 kW/60 k, do jehož výbavy vozu patří mj. dva čelní airbagy, elektrický posilovač řízení, čtrnáctipalcová ocelová kola, protiblokovací systém brzd ABS, příprava pro autorádio, centrální zamykání, tónovaná skla nebo třífunkční informační displej.

Obliba u laiků, respekt u odborníků

Corsa si již stihla získat srdce tisíců zákazníků, o čemž svědčí prodejní statistiky. Přesvědčila ale i odborníky – zvítězila v řadě novinářských srovnávacích testů a o jejich kvalitách nejlépe vypovídá i nedávné vítězství v nadnárodní novinářské anketě AUTOBEST 2007, což je nedůležitější podnik svého druhu v zemích střední a východní Evropy, ve které za sebou nechala silné konkurenty!

Pokračovatel bestselleru

Nová Corsa, která navazuje na 9,4 milionů svých předchůdců, prodaných na evropském trhu od uvedení prvního modelu v roce 1982, se vyrábí ve dvou výrazně odlišených karosářských verzích: Jako třídveřový model, připomínající kupé, a pětidveřový model, který má zacíleno především na rodiny. Obě karosářské verze mají shodnou délku i výšku (3999/1488 mm), nepatrný rozdíl je jen v jejich šířce (třídveřový model: 1713 mm, pětidveřový model: 1737 mm). Díky dlouhému rozvoru (2511 mm) a rozchodu (vpředu/vzadu: 1485/1478 mm) mají oba modely nadprůměrně prostorný interiér, který poskytuje vysoký komfort i na zadních sedadlech.

Corsa nové generace má celou řadu high-tech prvků, které jsou v této třídě novinkou – např. vyhřívaný volant, adaptivní světlomety natáčející se s řízením do zatáček, inovativní nosič Flex-Fix, který je dokonale začleněný do konstrukce zadního nárazníku nebo variabilně progresivní posilovač řízení pro model Corsa Sport. Dalším praktickým prvkem je systém rychlého vyhřívání interiéru Qucikheat nebo výškově přestavitelná podlaha zavazadelníku DualFloor.

Základní objem zavazadlového prostoru (až po kryt) činí 285 litrů, resp. 300 litrů při využití prostoru až k horní hraně opěradel zadních sedadel. Pokud je zadní sedadlo (dělené v poměru 60:40) sklopeno, zvýší se objem zavazadlového prostoru na 700 litrů, při využití místa až po střechu dokonce až na pozoruhodných 1100 l. Opěradla zadních sedadel je navíc možné naklápět v rozsahu 7,5 stupně, což přináší další cenný prostor pro objemná zavazadla.

Vyspělá technika, maximální bezpečnost

Pro Corsu jsou k dispozici tři zážehové a dva vznětové motory „common-rail“, přičemž všechny mají čtyřventilovou technologii ECOTEC. Tyto motory pokrývají rozsah výkonů od 44 kW/60 k do 66 kW/90 k. Zanedlouho se v nabídce objeví ještě turbodiesel 1.7 CDTI o výkonu 92 kW/125 k s částicovým filtrem DPF. Všechny zážehové motory jsou navíc vybaveny technologií řízeného proměnného sání TWINPORT, která snižuje spotřebu.

Dokonale odladěný podvozek, sofistikované řízení a moderní multifunkční systémy ABS a ESP propůjčují Corse suverénní jízdní vlastnosti a vysokou míru aktivní bezpečnosti. V případě nehody jsou cestující ve voze Corsa chráněni pevnou karoserií s optimalizovanými deformačními zónami a systémem bezpečnostních pásů s předpínači a čelních, bočních a průběžných hlavových airbagů. Airbag spolujezdce je možno snadno deaktivovat tlačítkem na přístrojovém panelu. Vypěňovaný materiál v přední části příčníku nárazníku snižuje intenzitu nárazu a tím i riziko poranění spodní část těla chodce při případném střetu, velký prostor mezi kapotou a motorem poskytuje dostatečnou deformační vzdálenost.

Díky všem těmto moderním technologiím nová Corsa získala v  bariérových testech Euro NCAP maximálních pět hvězdiček za ochranu při čelním nárazu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyvrcholením letošní soutěžní sezony bude určitě blížící se Barum Czech Rally Zlín 2017, která se jede od pátku 25. do neděle 27. srpna 2017

Vyvrcholením letošní soutěžní sezony...

Opel CS se se svým projektem LENZ Opel ADAM Cup velmi úspěšně etabloval v domácím rallyovém šampionátu. V letošní třetí sezoně už tento pohár v ČR – jezdí osm posádek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Opel a fotbalový klub Borussia Dortmund BVB pokračují v úspěšném partnerství – dosavadní smlouva o spolupráci byla 3.srpna 2017 prodloužena o dalších 5 let

Automobilka Opel a fotbalový klub...

Logo automobilky Opel tak bude  na rukávech dresů hráčů Borussia Dortmund i v sezoně 2017/18. Opel je členem skupiny strategických partnerů vítěze německého poháru – na rozdíl od...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Opel Grandland X bude mít světovou premiéru na 67. mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (dny pro veřejnost: 14. – 24. září)

Nový Opel Grandland X bude mít světovou...

Nový model se krátce nato objeví i v showroomech prodejců automobilů Opel. Grandland X si přiváží celou řadu nejmodernějších asistenčních systémů, mezi které patří například: Systém...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sportovní verze pro labužníky volantu: nový Opel Insignia GSi – Světová premiéra 14.-24. září 2017 na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem

Sportovní verze pro labužníky volantu:...

Nový Opel Insignia GSi bude možné objednávat od druhé poloviny října 2017. Nový Opel Insignia GSi je lákavou sportovní limuzínou pro zákazníky – kteří hledají něco mimořádného....