Opel: Nová Corsa více než 1300 objednávek

Akční zaváděcí cena 249 900 Kč pokračuje i v roce 2007

Corsa nové generace, podle mínění mnoha odborníků nejlepší model své třídy současnosti. V prosinci, kdy se v ČR prodalo 197 nových vozů Opel Corsa, se Corsa dokonce prosadila na první místo ve svém segmentu mezi importovanými vozy!

„Skvělé přijetí Corsy ze strany zákazníků, které se tak pozitivně projevilo v prodejních statistikách, nás těší, a tak i my chceme potěšit naše klienty – rozhodli jsme se prodloužit akční zaváděcí cenu Corsy i do roku 2007,“ říká Martin Krob, prodejní a marketingový ředitel pražské kanceláře společnosti GM Southeast Europe.

I nadále tedy bude Corsa „startovat“ pod magickou čtvrtmilionovou hranicí – za pouhých 249 900 Kč mohou zákazníci získat třídveřový model Corsa Essentia poháněný motorem o výkonu 44 kW/60 k, do jehož výbavy vozu patří mj. dva čelní airbagy, elektrický posilovač řízení, čtrnáctipalcová ocelová kola, protiblokovací systém brzd ABS, příprava pro autorádio, centrální zamykání, tónovaná skla nebo třífunkční informační displej.

Obliba u laiků, respekt u odborníků

Corsa si již stihla získat srdce tisíců zákazníků, o čemž svědčí prodejní statistiky. Přesvědčila ale i odborníky – zvítězila v řadě novinářských srovnávacích testů a o jejich kvalitách nejlépe vypovídá i nedávné vítězství v nadnárodní novinářské anketě AUTOBEST 2007, což je nedůležitější podnik svého druhu v zemích střední a východní Evropy, ve které za sebou nechala silné konkurenty!

Pokračovatel bestselleru

Nová Corsa, která navazuje na 9,4 milionů svých předchůdců, prodaných na evropském trhu od uvedení prvního modelu v roce 1982, se vyrábí ve dvou výrazně odlišených karosářských verzích: Jako třídveřový model, připomínající kupé, a pětidveřový model, který má zacíleno především na rodiny. Obě karosářské verze mají shodnou délku i výšku (3999/1488 mm), nepatrný rozdíl je jen v jejich šířce (třídveřový model: 1713 mm, pětidveřový model: 1737 mm). Díky dlouhému rozvoru (2511 mm) a rozchodu (vpředu/vzadu: 1485/1478 mm) mají oba modely nadprůměrně prostorný interiér, který poskytuje vysoký komfort i na zadních sedadlech.

Corsa nové generace má celou řadu high-tech prvků, které jsou v této třídě novinkou – např. vyhřívaný volant, adaptivní světlomety natáčející se s řízením do zatáček, inovativní nosič Flex-Fix, který je dokonale začleněný do konstrukce zadního nárazníku nebo variabilně progresivní posilovač řízení pro model Corsa Sport. Dalším praktickým prvkem je systém rychlého vyhřívání interiéru Qucikheat nebo výškově přestavitelná podlaha zavazadelníku DualFloor.

Základní objem zavazadlového prostoru (až po kryt) činí 285 litrů, resp. 300 litrů při využití prostoru až k horní hraně opěradel zadních sedadel. Pokud je zadní sedadlo (dělené v poměru 60:40) sklopeno, zvýší se objem zavazadlového prostoru na 700 litrů, při využití místa až po střechu dokonce až na pozoruhodných 1100 l. Opěradla zadních sedadel je navíc možné naklápět v rozsahu 7,5 stupně, což přináší další cenný prostor pro objemná zavazadla.

Vyspělá technika, maximální bezpečnost

Pro Corsu jsou k dispozici tři zážehové a dva vznětové motory „common-rail“, přičemž všechny mají čtyřventilovou technologii ECOTEC. Tyto motory pokrývají rozsah výkonů od 44 kW/60 k do 66 kW/90 k. Zanedlouho se v nabídce objeví ještě turbodiesel 1.7 CDTI o výkonu 92 kW/125 k s částicovým filtrem DPF. Všechny zážehové motory jsou navíc vybaveny technologií řízeného proměnného sání TWINPORT, která snižuje spotřebu.

Dokonale odladěný podvozek, sofistikované řízení a moderní multifunkční systémy ABS a ESP propůjčují Corse suverénní jízdní vlastnosti a vysokou míru aktivní bezpečnosti. V případě nehody jsou cestující ve voze Corsa chráněni pevnou karoserií s optimalizovanými deformačními zónami a systémem bezpečnostních pásů s předpínači a čelních, bočních a průběžných hlavových airbagů. Airbag spolujezdce je možno snadno deaktivovat tlačítkem na přístrojovém panelu. Vypěňovaný materiál v přední části příčníku nárazníku snižuje intenzitu nárazu a tím i riziko poranění spodní část těla chodce při případném střetu, velký prostor mezi kapotou a motorem poskytuje dostatečnou deformační vzdálenost.

Díky všem těmto moderním technologiím nová Corsa získala v  bariérových testech Euro NCAP maximálních pět hvězdiček za ochranu při čelním nárazu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.