Opel na Mezinárodním autosalonu užitkových vozidel v Hannoveru

Široká nabídka pro podnikatelský i privátní sektor

Ucelená škála užitkových modelů celkové hmotnosti do 3,5 tuny: Movano, Vivaro, Combo, luxusní minibus Vivaro „Business“ s výjimečně bohatou výbavou bude zaveden do sériové výroby, prototyp Vivaro „Life“ s mimořádně přizpůsobivým interiérem a Combo Tour, model určený pro aktivní osobnosti s bohatým životním stylem


Automobilka Opel se dnes může pochlubit mimořádně ucelenou škálou moderních lehkých užitkových automobilů. Tyto atraktivní modely se představí na v pořadí už 59. Mezinárodním autosalonu užitkových automobilů, který se koná od 12. do 19. září tohoto roku v německém Hannoveru.


Movano, Vivaro, Combo… Nabídka značky Opel pokryje individuální požadavky na řešení jakýchkoli přepravních problémů, ať už jde o zákazníky z podnikatelského nebo privátního sektoru. Mimořádná funkčnost, nejrozmanitější verze, nízké provozní náklady a špičkové technologie – to jsou hlavní charakteristické znaky nových užitkových modelů značky Opel.


Hannoverská expozice automobilky Opel bude rozdělena do třech sekcí. Mnohotvárnost a přizpůsobivost svých užitkových modelů bude společnost prezentovat ve „Světě individuálních transportních řešení“. V této sekci se návštěvníci budou moci seznámit s nejrůznějšími verzemi nových užitkových modelů Opel a získají také informace o doplňcích, jimiž si mohou užitkové automobily Opel dokonale přizpůsobit individuálním potřebám a požadavkům. Jednou z hvězd této části expozice užitkových automobilů Opel bude bezesporu model Vivaro „Business“, luxusně koncipovaný minibus, v jehož špičkově vybaveném interiéru nechybí např. ani kůží čalouněná sedadla, sofistikované elektronické systémy nebo – podle přání zákazníků – třeba i DVD přehrávač. Výroba limitované série modelů Vivaro „Business“ se rozběhne už v říjnu tohoto roku v německém Bottropu. Díky individuálnímu přístupu k zájemcům si budou moci zákazníci detailně určit např. barevné ladění interiéru, provedení a materiály čalounění nebo přesně definovat požadavky na audiosystém či komunikační zařízení.


„Svět vozů pro volný čas“, druhá ze tří sekcí expozice automobilky Opel na Mezinárodním autosalonu užitkových automobilů v Hannoveru, určitě zaujme především lidi, kteří – vzhledem ke svému životnímu stylu – preferují prostorné a přizpůsobivé automobily, ale zároveň oceňují nízké provozní náklady. Těmto požadavkům perfektně vyhovuje nový Opel Combo Tour, pětisedadlová osobní verze řady Combo, která má oproti ryze užitkovým modelům Combo vylepšený design a bohatší výbavu.


V této sekci Opel představí také studii Vivaro „Life“, která byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Westfalia a v současné době je už velmi blízko k zavedení do sériové výroby. Prototyp multifunkčního vanu, který je postavený na bázi modelu Opel Vivaro, by se měl do výroby dostat v květnu roku 2003. Za mimořádnou flexibilitu svého interiéru vděčí prototyp Vivaro „Life“ promyšlenému systému uchycení sedadel pomocí čtyř kolejnic. Do standardní výbavy tohoto modelu patří např. dvojice samostatných předních sedadel, kolem svislé osy otočné sedadlo za řidičem, posuvná a překlápěcí třímístná lavice vzadu a praktický stoleček, který se vyklápí z boční stěny vozu. Díky možnosti posouvat, otáčet a překlápět sedadla lze v interiéru vytvořit celou řadu nejrůznějších konfigurací.


Třetí sekcí expozice Opelu v Hannoveru bude „Svět vozů na zemní plyn“, v němž automobilka Opel demonstruje svoji erudici v konstrukci motorů spalujících netradiční paliva. Ve světové premiéře se v Hannoveru představí Astra Caravan poháněná motorem na zemní plyn 1.6 CNG. Tento praktický a ekologický model využívá celou řadu technologií, se kterými se už začátkem tohoto roku uvedl model Zafira 1.6 CNG. Akční rádius Astry Caravan 1.6 CNG při využívání pohonu pouze na zemní plyn činí 370 km, díky přídavné nádržce na 14 l benzinu se však její celkový dojezd prodlouží až na 520 km. Astra Caravan 1.6 CNG se u prodejců automobilů Opel v těch zemích, kde se tento model bude prodávat, objeví už na jaře roku 2003.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...