Opel Meriva získal v Bulharsku titul „Van roku 2004“

Výborné prodejní výsledky potvrzují úspěch tohoto originálního modelu.

Ačkoli kompaktní minivan Opel Meriva byl na automobilový trh uveden teprve v polovině loňského roku, stihl už vybojovat celou řadou ocenění. To je zásluha především jeho osobité koncepce, mimořádné flexibility a maximální funkčnosti.


Zatím posledním úspěchem kompaktní Merivy je zisk titulu „Van roku 2004“, o kterém rozhodly dvě desítky bulharských motoristických novinářů v národní anketě „Automobil roku“. V soutěži, podporované bulharským Svazem dovozců automobilů, získala Meriva ve své kategorii celkem 162,5 bodu a jasně tak zvítězila. Od roku 1998, kdy se uskutečnil první ročník bulharské soutěže „Automobil roku“, je to už třetí výrazný úspěch modelu značky Opel v této anketě. Už před Merivou totiž skvěle zabodovaly modely Vectra a Zafira, které vybojovaly tituly „Automobil roku“ v letech 2003 a 2001.


Už koncem roku 2002 získala Meriva od britského Institutu automobilových inženýrů „Cenu za design“ v kategorii velkoprostorových MPV vozů.


Švédský magazín „Motorföraren“ zase vloni přiřkl Merivě titul „Rodinné auto roku 2003“. Po modelech Zafira (v roce 1999) a Agila (v roce 2000) se tak už potřetí stal model automobilky Opel držitelem tohoto švédského ocenění. Jury soutěže tvořilo jedenáct motoristických publicistů z nejvýznamnějších švédských deníků a motoristických časopisů. Ti při svém hodnocení celé řady kandidátů na respektovaný titul posuzovali především jejich bezpečnost, snadnost ovládání, ekologičnost a výši provozních nákladů s přihlédnutím k pořizovací ceně. Meriva patřila ve všech těchto kategoriích k nejlepším z hodnocených vozů a náročné novináře okouzlila navíc svým přizpůsobivým systémem sedadel, který nevyžaduje při proměně konfigurace interiéru vyjímání žádných sedadel z vozu ven. Silnou stránkou Merivy je i její vysoká míra aktivní i pasivní bezpečnosti.


Meriva slavila úspěch i v Německu, kde 80 000 čtenářů magazínů „Auto Zeitung“ a „TV Movie“ rozhodlo o tom, že Opel Meriva je automobilem, který svému majiteli přináší za vynaložené peníze nejvíce hodnot – v konkurenci dalších devatenácti modelů různých značek vybojoval Opel Meriva titul „Nejhodnotnější automobil roku“.


V extrémně tvrdé konkurenci se Meriva v závěru roku 2003 probojovala i do nejužší skupiny finalistů prestižní evropské ankety „Car of the Year“, ve které nakonec obsadila výborné páté místo.


S pouze 404 cm dlouhým modelem Meriva otevřela automobilka Opel zcela novou dimenzi v segmentu kompaktních MPV vozů, který je jedním z nejrychleji sílících tržních segmentů evropského automobilového trhu. Nejcharakterističtějším konstrukčním rysem tohoto minivanu je unikátní systém FlexSpace umožňující rychlou proměnu pětimístného Opelu Meriva na čtyřmístný automobil, který při skromných vnějších rozměrech nabízí na zadních sedadlech prostor limuzíny vyšší třídy.


O úspěchu Merivy svědčí nejlépe prodejní výsledky – od uvedení na trh v květnu loňského roku si Meriva do konce roku 2003 našla přes sto tisíc spokojených zákazníků.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...