Opel Insignia: Dvojitá premiéra na autosalonu v Londýně (23. července – 3. srpna)

Nový Opel Insignie – elegantní a dynamický sedan a pětidveřový hatchback s vynikající aerodynamikou (Cd = 0,27) se na trhu objeví už před koncem tohoto roku.

Nový Opel Insignia se pyšní tvary, které vyrážejí dech: Obě karosářské verze mají splývavou siluetu a výrazně vyklenutou křivku střechy, která připomíná velké kupé vozy.

Opel Insignia: Dvojitá premiéra na autosalonu v Londýně (23. července – 3. srpna)

Designeři záměrně vytvořili dvě podobné verze, aby zachovali krásu nejnovějšího modelu střední třídy značky Opel. Obě karosářské verze Insignie mají shodnou délku 4830 mm i rozvor 2737 mm.

Spotřeba Opelu Insignia, emise CO2 i jízdní dynamika profitují z vynikající aerodynamiky, kterou specialisté automobilky Opel ladili více než 650 hodin v aerodynamickém tunelu. Výsledek: Nejlepší koeficient aerodynamického odporu vzduchu ve třídě Cd = 0,27.

Skutečnost, že na trh přicházejí hned od počátku současně verze sedan i hatchback, je obzvlášť důležitá pro trhy, jako jsou Velká Británie nebo Francie, kde 5-dveřovým hatchbackům tradičně patří vysoký podíl na trhu automobilů střední třídy. Zákazníci v Německu a ve Španělsku zase preferují verze sedan. První Insignie se objeví v německých dealerstvích ještě před koncem tohoto roku.

Hned od zahájení prodejů bude pro model Opel Insignia k dispozici celá řada pohonných jednotek – celkem sedm motorů, které všechny splňují emisní normu Euro 5, které jsou propojeny výhradně se 6-stupňovými převodovkami. Čtyři zážehové motory pokrývají výkonové spektrum od 115 k až po 260 k vidlicového šestiválce V6. Tři nové turbodiesely s přímým vstřikováním nafty do válců, vyvinuté speciálně pro Opel Insignia, mají shodný zdvihový objem 2,0 l, přičemž jejich výkony sahají od 110 k do 160 k.

Nově vyvinutý podvozek může být vybavený inovativním systémem „FlexRide“ a sofistikovaným pohonem všech kol „Adaptive 4×4“. Jeho schopnost bleskurychle rozdělovat točivý moment mezi čtyři kola garantuje špičkovou stabilitu i trakci, zlepšující ovladatelnost při dynamické jízdě.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...