Opel Astra s novým, mimořádně hospodárným a tichým turbodieselem a systémem infotainmentu IntelliLink

Zcela nový motor 1.6 CDTI

– o výkonu 100 kW s maximálním točivým momentem 320 Nm se vyznačuje mimořádně kultivovaným a tichým chodem, plní již dnes emisní normu Euro 6 (CO2 jen 104 gramů na kilometr) a spotřebuje v kombinovaném cyklu jen 3,9 l nafty na 100 kilometrů, což je až o 7 procent méně než činí spotřeba předchozího motoru 1.7 CDTI o výkonu 96 kW. Astra 1.6 CDTI zrychluje z 0 na 100 km/h za 10,3 sekundy a na 5. převodový stupeň zrychlí z 80 km/h na 120 km/h za 9,2 sekundy. Maximální rychlost činí 200 km/h. Nízká hlučnost a vibrace jsou zásluhou především efektivního procesu spalování směsi, vícenásobnému vstřikování paliva, optimalizované konstrukci všech komponentů a použití akustických tlumicích krytů.

Renomovaný německý magazín „auto motor und sport“ ve svém čísle 12/2013 vyhodnotil model Opel Astra jako vůbec nejspolehlivější německý kompaktní automobil. Modelová řada Astra nabízí širokou škálu motorů – na benzin, naftu i zkapalněný ropný plyn LPG.

Optimální konektivita: Technologie IntelliLink nyní k dispozici i pro Opel Astra

Nový systém infotainmentu IntelliLink integruje do vozidla funkce smartfonu – snadné ovládání a přehledné zobrazování informací na monitoru s úhlopříčkou 7 palců. Nedávno Opel revoluční systém infotainmentu IntelliLink zavedl v nové Insignii a nyní i v nové řadě Astra.

Ultramoderní systém IntelliLink integruje funkce řidičova smartfonu do systémů vozu. Tyto funkce lze optimálně zobrazovat a pohodlně ovládat prostřednictvím barevného dotykového monitoru s úhlopříčkou 7 palců (17,8 cm) s vysokým rozlišením. Systém CD 600 IntelliLink vybavený i mechanikou CD-přehrávače obsahuje rovněž integrovaný modul Bluetooth a funkci audiostreamingu. Kromě toho je přístroj vybavený i USB vstupem pro externí zařízení.

Systémy Navi 650 IntelliLink a Navi 950 IntelliLink jsou navíc vybaveny velmi rychlým a přesně reagujícím integrovaným navigačním systémem. Špičkový model Navi 950 IntelliLink obsahuje digitální mapy celé Evropy a umožňuje zadávat navigační cíle i hlasovými pokyny. Při reprodukci hudebního záznamu z externích zdrojů připojených přes USB rozezná systém název skladby, album i interpreta. Barevný monitor poslouží i pro zobrazování fotografií z externích médií připojených přes USB. Kromě toho systém dokáže syntetickým hlasem přečíst doručenou SMS zprávu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...