Nový sportovní Porsche 911 Turbo Cabriolet v září 2007 na náš trh

Uvede jej Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce značky Porsche v České republice.

Nový sportovní Porsche 911 Turbo Cabriolet v září 2007 na náš trh
Nový sportovní Porsche 911 Turbo Cabriolet v září 2007 na náš trh
Nový sportovní Porsche 911 Turbo Cabriolet v září 2007 na náš trh

Nový Porsche zákazníkům nabídne ve srovnání s konkurencí díky dobře propracovanému designu, vynikajícím aerodynamickým vlastnostem a pokročilé technologii motoru, nízkou spotřebu paliva.

Stejně jako Porsche 911 Turbo Coupé je i kabriolet vybaven přeplňovaným šestiválcem typu „boxer“ o objemu 3,6 litru se dvěma turbodmychadly a technologií VTG (Variable Turbine Geometry). Motor produkuje 353 kW (480 k) a točivý moment dosahuje 620 Nm při 1950 otáčkách za minutu. Nový volitelný balíček „Sport Chrono Turbo Package,“ jehož součástí je i funkce „overboost,“ dovoluje krátkodobě zátěž zvýšit až na 680 Nm. Manuální převodovka umožňuje zrychlení z 0 na 100 kilometrů za pouhé 4 sekundy. S automatickou převodovkou Triptonic S se čas zkracuje na 3,8 sekundy. Maximální rychlost, kterou mohou obě verze dosáhnout, je 310 km/h. Spotřeba modelu Porsche 911 Turbo Cabriolet je 12,9 litrů na 100 kilometrů, což je v porovnání s konkurenčními modely jedinečná hodnota.

I přes speciální vyztužení karoserie a automaticky výsuvný ochranný prvek za zadními sedadly, jenž jsou pro otevřenou verzi vozu nezbytné, váží Porsche 911 Turbo Cabriolet o pouhých 70 kilogramů více než kupé. Lehká plátěná střecha skládající se ze tří vrstev, která se může celá stáhnout nebo roztáhnout za 20 sekund, umožňuje snížení těžiště vozu.

Konstrukce vozu je upravená tak, aby odpovídala specifickým potřebám modelu kabriolet. Standardně zahrnuje aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) umožňující sportovní jízdu typickou pro Porsche 911, zároveň ale zajišťuje i vysokou bezpečnost a výjimečné ovládání vozu. Stabilizační systém Porsche Stability Management (PSM) a řízení pohonu všech čtyř kol Porsche Traction Management (PTM) také přispívají k jedinečným jízdním vlastnostem tohoto vozu. Systém s elektronicky řízenou vícelamelovou spojkou dovoluje rozdělovat jízdní výkon mezi přední a zadní nápravu podle aktuální potřeby. Ke změně nastavení dojde za méně než 100 milisekund, tedy rychleji než motor stihne zareagovat na změnu zatížení.

Součinitel odporu vzduchu cx je 0,31, Porsche 911 Turbo Cabriolet se tedy může při jízdě srovnávat s modelem kupé. Díky zadnímu spoileru, který se při rychlostech nad 120 kilometrů automaticky vysouvá o 30 mm dále než u verze kupé, jsou dosahovány jedinečné hodnoty přítlaku na zadní nápravu, a to i ve srovnání s konkurencí. Díky prvkům pasivní ochrany, mezi které standardně patří šest airbagů, ocelová výztuha integrovaná do rámu předního skla a výsuvný ochranný prvek za zadními sedadly, splňuje Porsche 911 Turbo Cabriolet zákonné požadavky na pasivní bezpečnost vyžadované na trzích po celém světě. Vůz navíc disponuje jedním z nejvýkonnějších brzdových systémů. Vpředu jsou brzdové kotouče s šestipístkovými třmeny převzaté z modelu Porsche Carrera GT. Na vyžádání je možné do vozu Porsche 911 Turbo Cabriolet namontovat na závodních okruzích odzkoušené lehké keramické brzdy Ceramic Composite Brake (PCCB).

Bohatá standardní výbava zahrnuje mimo jiné i bixenonová světla, 19 palcová kovaná kola s dvoutónovým zabarvením, klimatizaci, větrný deflektor, systém Porsche Communication Management (PCM) s navigačním modulem a 5,8 palců velkým displejem a audio zařízení Bose Surround Sound System.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ osm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...