Nový sportovní Ford Focus ST170 v prodeji ve tří i pěti dveřovém provedení na našem trhu

Motor s výkonem 127 kW (173 k), šestistupňová převodovka, sedmnáctipalcová litá kola s nízkoprofilovými pneumatikami. Designerské detaily zvyšují sportovní image vozu.

Nový Focus ST170 ukazuje jak je možné na základech populárního velkosériově vyráběného modelu postavit vůz pro náročné řidiče, vyznavače sportovní dynamické jízdy. Nový Ford Focus ST170 nabízí vyváženou směs vysokých výkonů a špičkových jízdních vlastností. Výkonný motor a kvalitní brzdy modelu Focus ST170 slibují skutečně nevšední řidičské zážitky: Z klidu na 100 km/h tento vůz zrychluje během 8,2 s, jeho maximální rychlost činí 215 km/h a z rychlosti 100 km/h dokáže zabrzdit na dráze dlouhé jenom 36,3 m.


Nový sportovní Ford Focus ST170 v prodeji ve tří i pěti dveřovém provedení na našem trhu
Nový sportovní Ford Focus ST170 v prodeji ve tří i pěti dveřovém provedení na našem trhu
Nový sportovní Ford Focus ST170 v prodeji ve tří i pěti dveřovém provedení na našem trhu

Srdcem nového modelu Focus ST170 je dvoulitrový zážehový šestnáctiventilový čtyřválec Duratec ST, který dosahuje maximální výkon 127 kW (173 k) při 7000 min-1 a maximální točivý moment 196 Nm při 5500 min-1. Mohutný točivý moment už v nízkých otáčkách umožňuje Focusu ST170 potřebnou dynamiku pro skutečně sportovní jízdu. Už při 2200 min-1 má řidič k dispozici 85 % maximálního točivého momentu a v extrémně širokém rozmezí otáček od 2500 min-1 až do 6000 min-1 neklesá točivý moment pod hodnotu 190 Nm. Elektronický omezovač otáček zasáhne až na hranici 7350 min-1. Kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 9,1 l na 100 km – vzhledem k výkonovým parametrům motoru není vysoká.

Motor Duratec ST s atmosférickým plněním je příkladem promyšlené kombinace systémů, jejichž dokonalá souhra garantuje vysoký výkon i točivý moment. Motoráři týmu SVE použili řadu vyspělých technologických prvků, mimo jiné: novou hliníkovou hlavu válců s většími sacími ventily, plynule proměnné časování sacích ventilů, nové dvoustupňové sací potrubí, výfukové potrubí o velkém průměru z nerezové oceli.


Elektronicky řízené vysokovýkonné čerpadlo dodává do válců naprosto přesné množství paliva ke vstřikovačům. Vačkový hřídel sacích ventilů motoru Duratec ST je vybavený elektro-mechanickým řídicím mechanismem, který umožňuje natáčení vačkového hřídele v rozmezí od 85 do 145 stupňů.


Výborné výkonové parametry motoru umocňuje nová plně synchronizovaná šestistupňová převodovka. Těsně odstupňované převodové stupně umožňují spolu s možností vytáčet motor do vysokých obrátek rasantní akceleraci. Precizní práci převodovky Getrag zlepšuje také dvouhmotový setrvačník, který přispívá ke snížení hluku a vibrací.


Sportovní jízdu umožňuje osvědčený podvozek Focusu, který byl tím nejlepším základem pro přípravu podvozku výkonného modelu Focus ST170. Specialisté divize SVE se věnovali každému detailu předního i zadního zavěšení – použili tužší pružiny a zvlášť připravené tlumiče. Po pečlivém odladění všech prvků garantuje Focus ST170 nejenom vynikající jízdní vlastnosti, ale poskytuje i překvapivě vysokou míru cestovního komfortu. Focus ST170 má technicky unikátní hydraulický posilovač řízení, který snižuje svůj účinek se stoupající rychlostí, takže řidič má stále příjemný pocit bezprostředního kontaktu s vozovkou. Do hydraulického okruhu brzd je standardně zařazen čtyřkanálový protiblokovací systém ABS a protiprokluzové zařízení. Na přání je k dispozici také elektronický stabilizační systém ESP.


Od ostatních modelů řady Focus se Focus ST170 odlišuje řadou stylistických detailů na karoserii i v interiéru: nové světlomety s integrovanými směrovými světly, výrazná maska chladiče, rozměrný nasávací otvor v dolní části nárazníku, čočkovité světlomety do mlhy integrované do dolní části nárazníku, ochranné boční lišty v barvě karoserie, probarvené dveřní kliky, výrazný přední spojler. Vůbec poprvé u modelu značky Ford bylo použito řešení, kdy je pro tlumená i dálková světla použita jedna xenonová výbojka o výkonu 35 W. Ta v noci zaručuje výborné osvětlení vozovky a zároveň modelu Focus ST170 propůjčuje příjemně dravý výraz. Položky doplňkové příplatkové zahrnují mimo jiné i výkonné xenonové světlomety se systémem dynamické regulace úhlu paprsku, unikátní střešní spojler montovaný na zadní páté dveře.


Focus ST170 chce především nabízet maximální požitek z jízdy a řízení a tomu odpovídá i provedení jeho interiéru. Anatomicky tvarovaná přední sedadla jsou velmi pohodlná i pro dlouhé cesty, sedadlo řidiče lze elektricky nastavovat v šesti smerech. Na přání se dodávají přední sportovní sedadla Recaro. Také zadní sedadla jsou anatomicky tvarovaná.


Sportovními stylingu modelů Focus ST170 odpovídají i kovové „závodní“ pedály s protiskluzovými gumovými prvky. Leštěný kov se uplatnil i u mnoha dalších prvků, například na horní části kůží obšité hlavice řadicí páky, na tlačítku kůží obšité rukojeti páky ruční brzdy a jsou z něj vyrobeny i kliky dveřních zámků a kryty dveřních prahů.


Modely Focus ST170 jsou standardně vybavovány autorádiem Ford 6006, které má integrovaný přehrávač CD disků a zásobník na šest disků. Do standardní výbavy modelu Focus ST170 patří také klimatizace, na přání se dodává výkonná elektronicky řízená klimatizační jednotka.


Ford Focus ST 170 s motorem 125 kW (170 k) stojí ve 3-dveřovém provedení 865 000 Kč. Tato cena obsahuje bohatou standardní výbavu v tomto článku převážně uvedenou. (Uvedená cena je včetně DPH.)

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AUTO PALACE SPOŘILOV VSADIL NA PODPORU TALENTOVANÝCH REPREZENTAČNÍCH PLAVCŮ

AUTO PALACE SPOŘILOV VSADIL NA PODPORU...

Společnost Auto Palace Spořilov s.r.o. oznámila spolupráci se dvěma reprezentanty České republiky v plavání. Součástí vzájemného partnerství s oběma talentovanými sportovci, Simonou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Veronika Žilková a Václav Vydra po roce zase spolu

Veronika Žilková a Václav Vydra po roce...

AAA AUTO uspořádalo již počtvrté dětský den. Nechyběli ligoví fotbalisté, dakarský závodník ani oblíbení pohádkoví herci Již čtvrtý rok po sobě připravila pražská pobočka...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Novým generálním ředitelem pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice se stal Radek Donner

Novým generálním ředitelem pro retail...

S účinností od 1. června 2018 zastává nově pozici Generálního ředitele pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice Radek Donner. Jedná se tak o další personální posilu v...