Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Vůz s výrazným exteriérem, mimořádně kvalitním interiérem s vyššími výkony a nižší spotřebou v ceně již od 217 900 Kč, resp. 227 900 Kč.

Nabídku tuzemských prodejců automobilů Chevrolet obohacuje nový hatchback Chevrolet Aveo. Oba nové hatchbacky tak podpoří už dobře známé a velmi populární čtyřdveřové sedany.

Pětidveřová verze:

Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Třídveřová verze:

Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Cena nového třídveřového hatchbacku Chevrolet Aveo začíná už na částce 217 900 Kč, pětidveřový hatchback je o 10 000 Kč vyšší, jeho cena tedy začíná na 227 900 Kč. Za tyto mimořádně přístupné ceny zákazníci dostanou moderní pětidveřové kompakty poháněné zážehovým motorem 1.2 16V o výkonu 84 k, v jejichž výbavě je mimo jiné protiblokovací systém brzd ABS, airbag řidiče, centrální zamykání, zadní sedadlo dělené v poměru 60:40, elektricky ovládaná okna předních dveří, posilovač řízení, CD MP3 autorádio, kola 14“, tónovaná skla nebo výškově nastavitelný volant.

Historie modelu Aveo se začala psát – ještě pod názvem Kalos – v roce 2002. V roce 2006 dvojici hatchbacků doplnil sedan Aveo. Od roku 2002 se po celé Evropě prodalo více než 440 000 modelů řady Chevrolet Kalos/Aveo. Aveo má klíčovou roli v úspěšném tažení značky Chevrolet evropskými trhy: V roce 2007 dosáhl Chevrolet v Evropě nového prodejního rekordu – 457 200 prodaných vozů!

Nejvýraznějšími rysy nových hatchbacků Aveo jsou atraktivní exteriér, vysoce kvalitní interiér a hospodárné zážehové motory o objemu 1.2 l a 1.4 l, přičemž základní motor 1.2 16V je zcela nový. Stejně, jako všechny modely Chevrolet, také nové Aveo vyniká skvělým poměrem ceny vůči užitné hodnotě.

„Aveo je nejdůležitějším modelem v evropském portfoliu značky Chevrolet,“ říká Betty Moscato, marketingová ředitelka společnosti Chevrolet Europe. „Během roku 2007 jsme v Evropě prodali více než 111 000 modelů Kalos/Aveo. Nový, stylisticky ještě atraktivnější model, určitě dále posílí pozici řady Aveo.“

Nové Aveo oslovuje široké spektrum zákazníků – bude vyhledávaným vozem pro rodiny, které ocení i jeho obratnost v hustém městském provozu.

Nové Aveo samozřejmě reflektuje všechny zásadní rysy nového designerského jazyka automobilky Chevrolet, k jehož základním atributům patří mohutná maska chladiče rozdělená masivní příčkou v barvě karoserie do které je zasazeno výrazné logo automobilky Chevrolet. K dynamickým detailům patří dále velké, tvarované světlomety kryté čirým sklem a projektorová světla do mlhy začleněná do spodní části nárazníku. Kapota motoru rozvíjí křivky masky chladiče. Prolis v kapotě motoru plynule navazuje na A-sloupky karoserie, což dále podporuje sportovní image vozu.

Bočnímu designu vozu dominují dynamické křivky, charakteristická je také výrazně klínovitá silueta. Pro záď vozu je charakteristický masivní nárazník a originální koncová světla s nepřehlédnutelnými kruhovými sekcemi.

Interiér nového modelu Aveo je velmi moderně řešený. Přístrojová deska je jasně rozčleněna třemi kruhovými přístroji s chromovanými obroučkami, chromované olemování mají také čtyři kruhové výdechy ventilace. Pro interiér nového modelu Chevrolet Aveo je příznačné krytí palubní desky a horní části dveřních výplní měkkým, na dotyk velmi příjemným materiálem – také tímto rysem se nové Aveo řadí na špičku nabídky svého segmentu.

Nové Aveo je dlouhé 392 cm, široké 168 cm, vysoké 151 cm a rozvor má 248 cm. Objem zavazadlového prostoru je 220 až 980 l.

Chevrolet Aveo vyjíždí se dvěma zážehovými motory: Zcela novým agregátem je zážehový čtyřválec o objemu 1,2 l a výkonu 84 k, druhou pohonnou jednotkou je optimalizovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,4 l, který má nyní výkon 100 k. Tento motor může být na přání zákazníků propojený i s automatickou převodovkou. Nový základní motor 1,2 l má dvojici řetězem poháněných vačkových hřídelů v hlavě a systém přívěr v sacích kanálech, díky jimž se chlubí příkladnou hospodárností.

Oba motory jsou vitálnější než jejich předchůdci a přitom jsou hospodárnější – přesto, že nové pohonné jednotky mají zřetelně vyšší výkony, je spotřeba motoru 1.2 o 14 procent nižší a spotřeba motoru 1.4 je nižší asi o 10 procent nižší než v případě předchozích agregátů stejného objemu.

Kompletní ceníky jsou k dispozici na www.chevrolet.cz.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...