Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Vůz s výrazným exteriérem, mimořádně kvalitním interiérem s vyššími výkony a nižší spotřebou v ceně již od 217 900 Kč, resp. 227 900 Kč.

Nabídku tuzemských prodejců automobilů Chevrolet obohacuje nový hatchback Chevrolet Aveo. Oba nové hatchbacky tak podpoří už dobře známé a velmi populární čtyřdveřové sedany.

Pětidveřová verze:

Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Třídveřová verze:

Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu
Nový pětidveřový Chevrolet Aveo i jeho třídveřová verze na našem trhu

Cena nového třídveřového hatchbacku Chevrolet Aveo začíná už na částce 217 900 Kč, pětidveřový hatchback je o 10 000 Kč vyšší, jeho cena tedy začíná na 227 900 Kč. Za tyto mimořádně přístupné ceny zákazníci dostanou moderní pětidveřové kompakty poháněné zážehovým motorem 1.2 16V o výkonu 84 k, v jejichž výbavě je mimo jiné protiblokovací systém brzd ABS, airbag řidiče, centrální zamykání, zadní sedadlo dělené v poměru 60:40, elektricky ovládaná okna předních dveří, posilovač řízení, CD MP3 autorádio, kola 14“, tónovaná skla nebo výškově nastavitelný volant.

Historie modelu Aveo se začala psát – ještě pod názvem Kalos – v roce 2002. V roce 2006 dvojici hatchbacků doplnil sedan Aveo. Od roku 2002 se po celé Evropě prodalo více než 440 000 modelů řady Chevrolet Kalos/Aveo. Aveo má klíčovou roli v úspěšném tažení značky Chevrolet evropskými trhy: V roce 2007 dosáhl Chevrolet v Evropě nového prodejního rekordu – 457 200 prodaných vozů!

Nejvýraznějšími rysy nových hatchbacků Aveo jsou atraktivní exteriér, vysoce kvalitní interiér a hospodárné zážehové motory o objemu 1.2 l a 1.4 l, přičemž základní motor 1.2 16V je zcela nový. Stejně, jako všechny modely Chevrolet, také nové Aveo vyniká skvělým poměrem ceny vůči užitné hodnotě.

„Aveo je nejdůležitějším modelem v evropském portfoliu značky Chevrolet,“ říká Betty Moscato, marketingová ředitelka společnosti Chevrolet Europe. „Během roku 2007 jsme v Evropě prodali více než 111 000 modelů Kalos/Aveo. Nový, stylisticky ještě atraktivnější model, určitě dále posílí pozici řady Aveo.“

Nové Aveo oslovuje široké spektrum zákazníků – bude vyhledávaným vozem pro rodiny, které ocení i jeho obratnost v hustém městském provozu.

Nové Aveo samozřejmě reflektuje všechny zásadní rysy nového designerského jazyka automobilky Chevrolet, k jehož základním atributům patří mohutná maska chladiče rozdělená masivní příčkou v barvě karoserie do které je zasazeno výrazné logo automobilky Chevrolet. K dynamickým detailům patří dále velké, tvarované světlomety kryté čirým sklem a projektorová světla do mlhy začleněná do spodní části nárazníku. Kapota motoru rozvíjí křivky masky chladiče. Prolis v kapotě motoru plynule navazuje na A-sloupky karoserie, což dále podporuje sportovní image vozu.

Bočnímu designu vozu dominují dynamické křivky, charakteristická je také výrazně klínovitá silueta. Pro záď vozu je charakteristický masivní nárazník a originální koncová světla s nepřehlédnutelnými kruhovými sekcemi.

Interiér nového modelu Aveo je velmi moderně řešený. Přístrojová deska je jasně rozčleněna třemi kruhovými přístroji s chromovanými obroučkami, chromované olemování mají také čtyři kruhové výdechy ventilace. Pro interiér nového modelu Chevrolet Aveo je příznačné krytí palubní desky a horní části dveřních výplní měkkým, na dotyk velmi příjemným materiálem – také tímto rysem se nové Aveo řadí na špičku nabídky svého segmentu.

Nové Aveo je dlouhé 392 cm, široké 168 cm, vysoké 151 cm a rozvor má 248 cm. Objem zavazadlového prostoru je 220 až 980 l.

Chevrolet Aveo vyjíždí se dvěma zážehovými motory: Zcela novým agregátem je zážehový čtyřválec o objemu 1,2 l a výkonu 84 k, druhou pohonnou jednotkou je optimalizovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,4 l, který má nyní výkon 100 k. Tento motor může být na přání zákazníků propojený i s automatickou převodovkou. Nový základní motor 1,2 l má dvojici řetězem poháněných vačkových hřídelů v hlavě a systém přívěr v sacích kanálech, díky jimž se chlubí příkladnou hospodárností.

Oba motory jsou vitálnější než jejich předchůdci a přitom jsou hospodárnější – přesto, že nové pohonné jednotky mají zřetelně vyšší výkony, je spotřeba motoru 1.2 o 14 procent nižší a spotřeba motoru 1.4 je nižší asi o 10 procent nižší než v případě předchozích agregátů stejného objemu.

Kompletní ceníky jsou k dispozici na www.chevrolet.cz.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...