Nový Opel Vectra Caravan se na automobilovém trhu objeví již v říjnu 2003

Jeho světová premiéra bude na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Přepravní kapacita nové Vectry Caravan je prakticky stejná, jako v případě velkého modelu Omega Caravan – zavazadlový prostor Vectry Caravan má objem až 1850 litrů a jeho ložná plocha je dlouhá téměř dva metry.

Nový Opel Vectra Caravan se na automobilovém trhu objeví již v říjnu 2003
Nový Opel Vectra Caravan se na automobilovém trhu objeví již v říjnu 2003
Nový Opel Vectra Caravan se na automobilovém trhu objeví již v říjnu 2003

Elegantní Vectra Caravan však nabízí zřetelně více komfortu a prostoru na zadních sedadlech, kde mají cestující 94 mm volného místa pro svá kolena a 967 mm místa pro nohy. Za zcela výjimečný prostor na zadních sedadlech Vectra Caravan vděčí především mimořádně dlouhému rozvoru kol 283 cm, což je stejná hodnota jako u modelu Opel Signum. Vnější rozměry Vectry Caravan, která se bude vyrábět v nejmodernějším automobilovém závodě světa v Rüsselsheimu, jsou (délka/šířka/výška) 482 cm / 179 cm / 150 cm.

Do konstrukce nové Vectry Caravan konstruktéři vtělili celou řadu inovativních systémů a technologií. Dobrým příkladem může být třeba systém FlexOrganizer, určený pro zavazadlový prostor, který zvyšuje jeho variabilitu. Manipulaci se zavazadly usnadňuje i dálkové ovládání zadních dveří, užitečným prvkem je také vyklápěcí tažné zařízení. Mezi originální hi-tech prvky nové Vectry Caravan, zvyšující komfort a bezpečnost cestování, patří také sofistikované adaptivní světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting) nebo ergonomické a klimatizované sedadlo řidiče.


O pohon modelů Vectra Caravan se bude starat celá škála motorů řady ECOTEC o výkonech od 100 k do 211 k. Mezi nimi nebude samozřejmě chybět ani nový třílitrový turbodiesel 3.0 V6 „common-rail“ nebo první zážehový agregát značky Opel se systémem přímého vstřikování benzinu.


Nová Vectra Caravan je nejenom mimořádně praktický, ale i stylisticky atraktivní vůz. Jemně stoupající boční křivka zvýrazňuje dynamický image nového modelu, záď je řešena designersky mimořádně čistě, na první pohled zaujmou především partie kolem koncových světel.


Interiér Vectry Caravan nabízí celou řadu praktických a komfortních prvků. Jedním z nich je např. multifunkční konzole Travel Assistant, která se umísťuje mezi dvě krajní zadní sedadla. Obsahuje dva vyklápěcí stolečky, chladící box, koš na odpadky, držáky šálků s nápoji, zásuvky na 12 V, držák přenosného DVD přehrávače a ovládací modul systému „Twin Audio“, který dovoluje separátní poslech rozhlasu nebo hudby CD disků na předních a zadních sedadlech.


Další novinkou Vectry Caravan je systém FlexOrganizer, který dovoluje snadné a bezpečné přizpůsobení zavazadlového prostoru aktuálním přepravním požadavkům. Základním prvkem systému FlexOrganizer jsou dvě ližiny, integrované do boků zavazadelníku. Díky jim může řidič zavazadlový prostor rychle rozdělit sítěmi a přepážkami na řadu oddělených sekcí, přesně tak, jak je právě potřeba. Pod podlahou zavazadlového prostoru v jeho zadní části se ukrývá praktická schránka na nejrůznější drobnosti, další dvě schránky jsou začleněné do bočních výplní zavazadelníku.


Na přání může být podlaha zavazadlového prostoru krytá rozkládacím oboustranným kobercem. Jedna strana tohoto koberce má velurový povrch, druhá strana je krytá snadno omyvatelnou pryží. Koberec kryje podle potřeby nejenom podlahu zavazadelníku, ale v případě potřeby i zadní stranu překlopených opěradel zadních sedadel. Zadní sedadlo má i průvlak do zavazadlového prostoru pro přepravu např. lyží. Transport velmi dlouhých předmětů délky přes dva metry usnadňuje i překlápěcí sedadlo předního spolujezdce.


Na přání se dodává i dálkové elektrické ovládání zadních dveří. Řidič může otvírání i zavírání zadních dveří ovládat buď pomocí tlačítek přímo na hlavici klíčku od zapalování, nebo pomocí spínače v interiéru vozu. Otvírání dveří lze v kterémkoli okamžiku přerušit a dveře se zajistí v dané poloze. Pro uzavření a zajištění zadních dveří stačí jediné smáčknutí tlačítka na hlavici klíčku nebo spínače umístěného přímo ve struktuře zadních dveří. Horní strana zadního nárazníku, který tvoří práh zavazadlového prostoru, je před nechtěným poškrábáním při manipulaci s těžšími předměty chráněna speciálním ochranným krytem.


Velmi praktickým prvkem, který přispívá k celkové eleganci modelu Vectra Caravan, je vyklápěcí tažné zařízení. To je normálně zcela ukryté pod zadním nárazníkem. K jeho odjištění slouží páčka v zavazadlovém prostoru, do pracovní polohy lze celé tažné zařízení vyklopit docela snadno pouze nohou.


Po uvedení na trh budou škálu pohonných jednotek nové Vectry Caravan tvořit čtyři zážehové motory a tři turbodiesely řady ECOTEC. V nabídce samozřejmě nebudou chybět tři zcela nové hliníkové agregáty, nabízené už pro modely Signum: Zážehový čtyřválec s přímým vstřikováním benzinu o objemu 2,2 l a výkonu 114 kW/155 k, přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 turbo o výkonu 129 kW/175 k a turbodiesel se systémem přímého vstřikování nafty „common-rail“ 3.0 V6 CDTI o výkonu 130 kW/177 k. Nejvýkonnějším agregátem pro novou Vectru Caravan bude zážehový šestiválec 3.2 V6 ECOTEC o výkonu 155 kW/211 k.


Vysoký cestovní komfort a špičkové jízdní vlastnosti nové Vectry Caravan jsou dané především jejím dlouhým rozvorem a vyspělým interaktivním podvozkem IDS (Interactive Driving System), který využívá i elektronický stabilizační systém ESPPlus poslední generace.


Na bezpečnost cestujících Vectra Caravan myslí i montáží čelních, bočních a průběžných hlavových airbagů. Do výbavy vozu patří také bezpečnostní uchycení pedálů PRS (Pedal Release System), aktivní opěrky hlav u předních sedadel, dvě výškově nastavitelné opěrky hlav u zadních sedadel a dvojice kotevních bodů systému Isofix pro spolehlivé uchycení dětských sedaček na zadních krajních sedadlech.


Zájemci o nový model Vectra Caravan určitě ocení i nízké provozní nálady. Promyšlená konstrukce karoserie snižuje náklady na případné opravy po havárii, plná galvanizace karoserie se odráží ve dvanáctileté záruce proti prorezivění a kapsu majitelů šetří i prodloužení servisní intervaly – až 30 000 km u zážehových a 50 000 km u vznětových motorů (časová lhůta je v obou případech shodná a činí dva roky).

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.