Nový Opel Vectra Caravan: Komfortní a funkční prvky v detailu

Každodenní využívání tohoto vozu usnadňuje celá řada praktických detailů a užitečných doplňků.

Pro novou Vectru Caravan vyvinuli specialisté automobilky Opel unikátní systém FlexOrganizer, který umožňuje maximálně efektivní využití vnitřního prostoru vozu, přesně podle okamžitých podmínek.

Nový Opel Vectra Caravan: Komfortní a funkční prvky v detailu
Nový Opel Vectra Caravan: Komfortní a funkční prvky v detailu
Nový Opel Vectra Caravan: Komfortní a funkční prvky v detailu

Pro komfortní přístup do zavazadlového prostoru nabízí Opel pro novou Vectru Caravan dálkově ovládané elektrické otvírání pátých dveří v zádi vozu. A majitele motorových člunů a jachet nebo jezdeckých koní určitě potěší za příplatek montované výklopné tažné zařízení. Pokud není toto tažné zařízení „v akci“, je zcela skryto v prostoru pod zadním nárazníkem a neruší tedy vzhled vozu. Tažné zařízení se pod zadní nárazník jednoduše zatlačí nohou a tak při manipulaci s ním nehrozí umazání rukou. O tom, že tažné zařízení je spolehlivě fixováno ve správné pozici, je řidič informován vizuálně i akustickým signálem. Díky možnosti připojit k vozu prostřednictvím výklopného tažného zařízení přívěsy o hmotnosti až 1800 kg se Vectra Caravan stává ideálním vozem pro tahání velkých obytných přívěsů, přívěsů s koňmi či čluny a uplatní se i v podnikání.

Nová Vectra Caravan samozřejmě těží ze všech výhod a silných stránek celé modelové řady Vectra. Stejně jako sedany Vectra, Vectry GTS i modely Signum nabízí také Vectra Caravan spoustu prvků, které zvyšují komfort cestování. Dobrým příkladem může být anatomické klimatizované sedadlo řidiče, které bylo oceněno pečetí AGR německého sdružení ortopedů. V nabídce samozřejmě nechybí ani multifunkční konzole Travel Assistant s modulem Twin Audio, díky kterému je možné separátně volit audioprogram pro přední a zadní sedadla. Výrazným prvkem jsou i inovativní adaptivní světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting).


Pro řadu zákazníků bude určitě velmi vítaným doplňkem systém dálkového otvírání garážových vrat, který je zabudovaný do tělesa zpětného zrcátka. Komfort i bezpečnost cestování zvyšují také další prvky, jako např. stěrače s dešťovým senzorem nebo zpětná zrcátka se systémem samočinného zatmavování, díky kterému nehrozí oslnění řidiče světly vzadu jedoucího vozu.


V základním pětimístném uspořádání má zavazadlový prostor nové Vectry Caravan objem 530 litrů až do výše krytu zavazadelníku. Aby bylo možné tento prostor skutečně plně využít, vyvinuli konstruktéři automobilky Opel systém FlexOrganizer. Díky prvkům tohoto systému je možné vytvořit v zavazadlovém prostoru celou řadu různých konfigurací, což přijde velmi vhod při každodenním různorodém využívání vozu. Stěžejním prvkem systému FlexOrganizer nové Vectry Caravan je dvojice paralelních ližin v bocích zavazadlového prostoru. Do těchto ližin se uchycují dělicí příčky, háčky a vázací oka, takže prostor zavazadelníku je možné dělit na různě velké sekce, do kterých se podle okamžité potřeby bezpečně uloží převážené předměty.


Zákazníci mohou volit ze dvou sad: Sada „Organizer“ sestává z několika multifunkčních sítí, které poslouží pro rozdělení zavazadlového prostoru do menších sekcí. Tento paket obsahuje také síť v boční stěně zavazadlového prostoru a čtyři háčky pro uchycení dělicích sítí nebo např. k zavěšení nákupní tašky na boční stěnu zavazadelníku. Sada „Organizer“ je ideálním pomocníkem při každodenním využívání vozu. Druhá sada „Travel“ umožňuje rozčlenění zavazadlového prostoru na menší sekce pomocí flexibilních přepážek a sloupků, což přijde vhod především při cestách na dovolenou. S pomocí prvků sady „Travel“ lze také naprosto bezpečně převážet krabice s nápoji. Všechny prvky systému FlexOrganizer nepřesahují ani po namontování svojí výškou spodní hranu bočních oken, takže celý zavazadlový prostor lze vždy překrýt rolovacím krytem, který patří do standardní výbavy vozu. Pokud se systém FlexOrganizer nevyužívá, lze všechny jeho komponenty uložit do speciální schránky, která je ukryta pod čalouněním zavazadlového prostoru. Systém FlexOrganizer lze obohatit o řadu dalších prvků z programu originálního příslušenství Opel. Například sada „Flex“ obsahuje vyklápěcí odkládací schránku, v nabídce jsou i na míru šité cestovní kabely nebo háčky a závěsné pásky, které lze variabilně uchycovat do ližin v bocích zavazadelníku. Dveře do zavazadlového prostoru se vyklápějí ve velmi velkém úhlu, což usnadňuje nakládání i vykládání mimořádně objemných předmětů. V krajní pozici může pod vyklopenými dveřmi stát osoba vysoká až 190 cm.


Výhodou při sklápění zadních sedadel je, že není nutné vyjímat opěrky hlav. Maximální délka ložné plochy (po zadní stranu předních sedadel) činí 205 cm. Pokud je vůz vybaven na přání dodávaným překlápěcím sedadlem předního spolujezdce, lze uvnitř přepravovat předměty dlouhé více než tři metry. Díky průvlaku do zavazadlového prostoru, začleněnému do širší části zadního děleného opěradla, lze uvnitř Vectry Caravan převážet dlouhé štíhlé předměty i ve standardní konfiguraci sedadel. Podlahu zavazadlového prostoru lze před znečištěním chránit na přání dodávaným dvojitým krytem – jeho lícová strana je z veluru, rubová je potažena gumou, což usnadňuje případné čištění. Pokud jsou zadní sedadla překlopená, kryje tento koberec celou ložnou plochu včetně zad překlopených opěradel zadních sedadel.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...