Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model

Elegantní design, prostorný s cestovním komfortem luxusního vozu, tři nové motory a spousta technických inovací.

Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model
Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model
Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model

Opel Signum nabízí zcela mimořádný prostor a vysoký cestovní komfort nejenom cestujícím na předních sedadlech, ale především svým vzadu sedícím pasažérům. Všichni cestující mohou využívat výhod flexibilního uspořádání interiéru ve kterém nechybí spoustu odkládacích schránek a velmi dobře je postaráno i o jejich zábavu. Propracovaný koncept FIexSpace, umožňuje – je-li to třeba – volit mezi maximálním prostorem pro nohy vzadu a maximálním prostorem pro zavazadla. Obě krajní zadní sedadla lze posunout až o 13 cm dozadu a komfort cestování zvyšuje i možnost sklápění jejich opěradel až do úhlu 30 stupňů. Sedák středního sedadla lze překlopit, čímž se vytvoří velmi praktická středová konzole s držáky nápojů a překlopené střední opěradlo poslouží jako komfortní loketní opěrka. Všechna tři zadní sedadla lze také překlápět dopředu, čímž se v zádi vozu vytvoří velký prostor pro zavazadla o objemu až 1410 litrů.

Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model
Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model
Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model
Nový Opel Signum: přizpůsobivý, inovativní, osobitý model

Základnou „inteligentního“ konceptu FIexSpace a prostorného interiéru modelu Signum jsou nezvyklé proporce novinky značky Opel. Délka modelu Signum činí 464 cm, rozvor modelu Signum narostl na 283 cm. Charakteristické jsou velmi krátké převisy karoserie. Nový Opel Signum je vysoký pouze 147 cm, tedy jen o několik málo milimetrů vyšší než sedan Vectra, což umocňuje jeho dynamický image.

Vysoký cestovní komfort modelu Signum je založený na jeho dlouhém rozvoru a sofistikovaném interaktivním podvozku IDS (Interactive Driving System), který si získal vysoké uznání už v modelech Vectra a Vectra GTS. Opel Signum splňuje vysoké požadavky na ovladatelnost, vedení stopy a aktivní bezpečnost. Do standardní výbavy patří mj. elektronický stabilizační systém ESPplus poslední generace.


Pro nový Opel Signum jsou připraveny čtyři zážehové a tři přeplňované vznětové motory řady ECOTEC, jejichž výkonová škála sahá od 100 k do 211 k. Ve třech případech jde o zcela nové agregáty – vidlicový šestiválec o objemu 3,0 litru V6 CDTI ECOTEC je prvním motorem V6 značky Opel se systémem přímého vstřikování nafty „common-rail“. Výkon tohoto šestiválce je 177 k, jeho točivý moment dosahuje hodnoty 370 Nm.


Vysoký výkon a mohutný točivý moment jsou přednostmi i nového přeplňovaného benzinového 2.0 Turbo ECOTEC, jehož maximální výkon činí 175 k a točivý moment dosahuje hodnoty 265 Nm. Také třetí novinka pod kapotou modelu Signum má základ v úspěšném celohliníkovém motoru 2.2 ECOTEC – jde o první agregát značky Opel, který využívá nejmodernější technologii přímého vstřikování benzinu. Čtyřválec se čtyřventilovou technikou má výkon 155 k a vykazuje asi o 6 % vyšší výkon a o 6 % nižší spotřebu než srovnatelný motor s konvenčním systémem vstřikování paliva. Zároveň má tento motor o 10 % vyšší točivý moment posazený do oblasti nižších otáček.


Do modelů Opel Signum poháněných motory 2.0 Turbo ECOTEC a 3.0 V6 CDTI ECOTEC se montuje nově vyvinutá šestistupňová manuální převodovka kompaktních rozměrů a velmi lehké konstrukce. Motor 2.2 direct ECOTEC je standardně propojený s manuální pětistupňovou převodovkou. K řadě motorů se jako alternativa dodává také pětistupňová automatická převodovka s možností manuální řazení rychlostních stupňů „ActiveSelect“.


V dlouhém výčtu technických novinek modelu Signum mají čestné místo na přání montované adaptivní bi-xenonové světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting). Jde o první světlomety kombinující systém dynamického natáčení reflektorů do zatáček a statických světlometů osvětlujících prostor při odbočování. Světlomety AFL budou k dispozici od podzimu roku 2003. Pro model Signum je připraveno také speciální ortopedické sedadlo řidiče se systémem klimatizace, u kterého lze nastavovat celou řadu parametrů.


Cestování v modelu Signum zpříjemňuje pasažérům na zadním sedadle na přání dodávaná multifunkční konzole „Travel Assistant“, která se umísťuje mezi dvojici krajních sedadel. Konzole „Travel Assistant“ obsahuje dvojici výklopných stolečků, chladicí box, odpadkový koš, držák šálků s nápoji, elektrickou zásuvku, konzoli pro přenosný DVD přehrávač a oddělené ovládání audiosystému pro zadní sedadla „Twin Audio“, které dovoluje separátní nastavování programu i hlasitosti.


Do bohaté standardní funkční, komfortní a bezpečnostní výbavy modelu Opel Signum patří např. klimatizace, elektrické ovládání předních i zadních oken, dálkově ovládané centrální zamykání, velkoobjemové čelní a boční airbagy, průběžné hlavové airbagy nebo aktivní opěrky hlav u předních a obou krajních sedadel vzadu. Opel je prvním výrobcem automobilů na světě, který nabízí aktivní opěrky hlav i pro zadní sedadla.


Po sedanu Vectra, sportovně laděném modelu Vectra GTS a Opel Signum se na podzim roku 2003 objeví ještě čtvrtý reprezentant – prostorné kombi Vectra Caravan.


-.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...