Nový Opel Omega 2000

Už letos na podzim se na trhu objeví nový Opel Omega s novým designem, vylepšeným interiérem a novými špičkovými technologiemi. Jednou z největších novinek je nový zážehový čtyřválec o objemu 2,2 l a výkonu 144 k. V porovnání s obdobnými agregáty konkurenčních výrobců vyniká tento nový čtyřválec především mohutným točivým momentem 205 Nm.

Nový Opel Omega 2000

Konstruktéři automobilky Opel dále vylepšili také zavěšení kol DSA (Dynamic Safety), takže vůz s pohonem zadních kol má nyní ještě lepší jízdní vlastnosti a nabízí vysoký komfort cestování.

Součástí standardní výbavy nové Omegy jsou aktivní opěrky hlav, montované na přední sedadla. K dokonalé cestovní pohodě přispívá také „inteligentní“ samočinná klimatizační jednotka, do jejíhož řídícího obvodu je zařazený sluneční senzor. Do ventilační soustavy je navíc začleněné čidlo čistoty vzduchu (Air Quality Sensor – AQS), které automaticky přepne na vnitřní oběh vzduchu v okamžiku, kdy se do vstupů ventilace dostanou z okolního prostřední zplodiny benzinových nebo vznětových motorů.


Vysokou kvalitu nové Omegy, která se tradičně objevuje jako čtyřdveřová limuzína i pětidveřový Caravan, charakterizuje i desetiletá záruka proti prorezivění karoserie.


Už v příštím roce převezme úlohu vlajkové lodi řady Omega i celé modelové škály Oplu verze poháněná hliníkovým vidlicovým osmiválcem o objemu 5,7 l. Řidič tohoto modelu bude mít pod pedálem plynu výkon 310 k a určitě jej uspokojí i nejvyšší točivý moment 450 Nm.


Do vývoje a přípravy výroby nové Omegy investoval Opel zhruba 300 milionů německých marek. Většina těchto investic byla použita na změnu či novou konstrukci přibližně 3000 z celkových zhruba 8000 dílů a komponentů, ze kterých se automobil skládá. Nová Omega se veřejnosti poprvé představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.


V designu nového modelu Omegy došlo k řadě výrazných změn. Čelním partiím dominují nové hlavní světlomety a především nově tvarovaná kapota motoru s výrazným prolisem ve tvaru písmene „V“, navazující na chromovanou mřížku chladiče. Také zád‘ vozu dostala nová koncová světla a pozměněné je i víko zavazadlového prostoru . S výrazným stylingem nové Omegy dobře ladí i aerodynamicky optimalizovaná elektricky ovládaná zpětná zrcátka a nová kola rozměrů 15, 16 nebo 17 palců podle stupně výbavy. Prostorný interiér vyniká komfortem a pečlivým zpracováním každého detailu. Nová Omega má přepracovaný volant, přístrojový panel i středovou konzoli.


Omega modelového ročníku 2000 představí zcela nový motor: Zážehový čtyřválec 2.2 16V ECOTEC o výkonu 144 k, který je vybavený dvojicí protiběžných vyvažovacích hřídelí. Díky jim má motor doslova sametový chod. Působivý je i točivý moment čtyřválce 205 Nm, který je k dispozici už ve 4000 ot/min. Hodnotou točivého momentu překonává nový motor o téměř deset procent svého dvoulitrového předchůdce o výkonu 136 k.


Nový motor dokáže Omegu zrychlit z klidu na 100 km/h za 10,5. Nejvyšší rychlost Omegy 2.2 16V činí 210 km/h.


Bohatě dimenzovaný katalyzátor zaručuje vysokou čistotu spalin – nová Omega, resp. její motor s rezervou plní nejpřísnější německou emisní normu D4. Průměrná spotřeba Omegy 2.2 16V činí pouze 9,4 l bezolovnatého benzinu na 100 km jízdy.


Na vrcholu škály motorů stojí dva benzinové vidlicové šestiválce řady ECOTEC: 2,5litrový motor o výkonu 170 k a třílitrový agregát 3.0 V6 o výkonu 211 k. Opel Omega vychází vstříc i zájemcům o naftové motory, a to nabídkou řadového šestiválce o objemu 2,5 I a výkonu 130 k.


Nová Omega s tradičně poháněnou zadní nápravou je vybavená uznávaným zavěšením DSA (Dynamic Safety), které však bylo znovu přepracováno a modifikováno. Změny geometrie zavěšení, nově naladěné tlumení a přesnější řízení se odrazily v dalším zlepšení jízdních vlastností. Pro skutečné znalce a vyznavače sportovní jízdy je v nabídce řady Omega model Sport.


Velkým přínosem k vyšší bezpečnosti jízdy je montáž nově vyvinutého brzdového asistentu „Quick-Power“. Toto sofistikované zařízení rozezná ve zlomku sekundy okamžik, kdy řidič v kritické situaci potřebuje okamžitě naplno brzdit a díky zvlášť konstruovaným pomocným ventilům v hydraulickém okruhu pak urychlí náběh plného brzdného tlaku v systému, čímž se výrazně zkrátí celková brzdná dráha.


Vozy Opel Omega Caravan jsou vybavené také bezpečnostním systémem ALIAS, jehož klíčovým prvkem jsou zesílené zámky zadních opěradel. Zadní dělená opěradla jsou díky systému ALIAS podstatně lépe fixována ve svých pozicích a zvyšují tak v případě čelního nárazu ochranu prostoru pro cestující před předměty v zavazadlovém prostoru. Už začátkem příštího roku se nová Omega objeví i s „inteligentními“ airbagy, které rozeznají, zda je sedadlo předního spolujezdce obsazené nebo volné a pomocí elektronických transponderů také poznají, zda je na něm nainstalovaná dětská sedačka systému Opel-FIX.


Audiosoustavy a komunikační systémy jsou další oblastí, ve které nová Omega přinese uživatelům mimořádná zlepšení. Špičkové přístroje velikosti „double-DIN“, umístěné ve střední konzoli, mají velmi jednoduché a jednoznačné ovládání. Všechny přístroje je možné ovládat také pomocí tlačítek na volantu. Audiosoustavy se zabudovaným mobilním telefonem jsou vybavené sadou hands-free. Tyto přístroje mohou být ve spojení s novou asistenční službou „OnStar“, která je již dostupná v Německu a Anglii.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky společnosti SoundHound vybaveny inteligentním asistentem

Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky...

Skupina PSA podepsala smlouvu o strategickém partnerství s firmou SoundHound Inc, start-upem ze Silicon Valley, jež zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologií umělé inteligence a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Všechny modely osobních vozů skupiny PSA získaly homologaci podle protokolu WLTP a jsou nyní k dispozici zákazníkům

Všechny modely osobních vozů skupiny...

Všechny osobní vozy Peugeot, Citroën, DS, Opel et Vauxhall již prošly homologací podle protokolu WLTP*, který poskytuje vypovídající hodnoty o spotřebě paliva a emisích ve skutečném provozu. ...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA je evropským lídrem v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) a v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek

Skupina PSA je evropským lídrem v...

Posílení produktové ofenzívy LUV skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass Po obnovení řady kompaktních dodávek v roce 2016 nastala další etapa modernizace nabídky LUV Nová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Novým generálním ředitelem pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice se stal Radek Donner

Novým generálním ředitelem pro retail...

S účinností od 1. června 2018 zastává nově pozici Generálního ředitele pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice Radek Donner. Jedná se tak o další personální posilu v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Connect: Opel uvádí nové služby konektivity

Opel Connect: Opel uvádí nové služby...

Opel v souladu se svým strategickým plánem PACE! pokračuje v rychlé integraci technologií koncernu Groupe PSA. Po nedávném oznámení, že konstrukční tým z německého Rüsselsheimu bude...