Nový Opel Meriva: světová premiéra na autosalonu v Bruselu v lednu 2014 a první dodávky již také v lednu 2014

Opel Meriva nové již třetí generace

– s novým hospodárným výjimečně tichým turbodieselem 1.6 CDTI o výkonu 100 kW a třemi zážehovými motory, s novými převodovkami se zvýšenou účinností a zlepšeným ovládacím komfortem a s Hi-tech konektivitou se systémem infotainmentu IntelliLink s hlasovým ovládáním.

Elegantní design

Nový Opel Meriva dostal pozměněnou tvář, která nese charakteristické prvky modernizované vlajkové lodi Opel Insignia, nedávno představené na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Velkoryse chromovaná maska chladiče, přední světlomety s novým designem, světla pro denní svícení z LED diod a sdružená koncová světla z LED diod dodávají vozu high-tech styl. Decentní chromované prvky karoserie zvýrazňují charakteristicky zalomenou dolní hranu bočních oken, což zvyšuje atraktivitu modelu Meriva a zařazují jej do rodiny automobilů Opel s nejmodernějším designem, jako jsou modely ADAM, Cascada nebo Insignia.

Motory

Nová Meriva dostala turbodiesel 1.6 CDTI nové generace. Mimořádně kultivovaný tichý motor má výkon 100 kW a maximální točivý moment 320 Nm. Spotřebuje jen 4,4 litru nafty na 100 kilometrů a do ovzduší emituje jen 116 gramů CO2 na kilometr. V průběhu roku 2014 nabídku doplní další turbodiesely o objemu 1,6 l s ještě nižší spotřebou i emisemi CO2. Zážehové motory i motor modifikovaný na LPG v nové modelové řadě Meriva už nyní plní budoucí přísnou emisní normu Euro 6. Zážehové motory 1,4 l o výkonu 88 kW a 103 kW se nyní montují i v kombinaci s přepracovanou 6-stupňovou automatickou převodovkou se sníženými třecími ztrátami. Také manuální převodovky byly přepracované a nyní se vyznačují přesnějším řazením s minimálními ovládacími silami.

Nejmodernější systém infotainmentu IntelliLink s integrovanou navigací

– také dostal nový Opel Meriva. Velký barevný dotykový monitor s úhlopříčkou 7 palců (17,8 cm) a vysokým rozlišením usnadňuje ovládání a zaručuje optimální zobrazování. Na monitor se přenáší i obraz záďové parkovací kamery. Hlasové ovládání dovoluje uskutečňovat telefonické hovory z mobilního telefonu připojeného přes Bluetooth. Systém Navi 950 IntelliLink je standardně vybavený rozsáhlým mapovým materiálem, pokrývajícím celou Evropu, který lze snadno aktualizovat z internetu a přenést prostřednictvím klíče USB.

Ocenění Opelu Meriva

Opel Meriva první i druhé generace se stal podle počtu prodaných vozů oblíbeným modelem zákazníků a získal nejrůznější ocenění, např. Zlatý volant a Plus X Award, v průzkumu J.D. Power VOSS Study Germany 2013 byl Opel Meriva oceněný jako „vůz s nejvyšší mírou spokojnosti zákazníků v segmentu kompaktních vanů“. Ve zkratce: Majitelé modelu Opel Meriva jsou nejspokojenější ze všech respondentů, což je nejlepším potvrzením kvalit vanu Opel vedle jeho vysoké úrovně komfortu a moderních technologií.

Pokud chcete podrobnosti o nové Merivě, pak prosím čtěte dál:

Svěží design s módními prvky a elegantními chromovanými elementy

Na přední části karoserie je nová maska chladiče s množstvím chromovaných prvků, chromované lišty zvýrazňují i světla do mlhy. Masku lemují světlomety v novém designu s grafikou orlích očí. Poprvé jsou k dispozici denní světla z LED diod. Při pohledu z boku zaujme nová elegantní chromovaná lišta na spodní hraně bočních oken, zvýrazňující lomený tvar okna v zadních dveřích. Tento prvek spolu s centrálně umístněnými vnějšími klikami dveří zviditelňuje inovativní dveře FlexDoors, která se otvírají protisměrně, což usnadňuje nastupování do vozu. Dynamický a elegantní charakter zadní části karoserie umocňují koncová skupinová světla z LED diod s novou grafikou. Pro nový model Meriva jsou k dispozici disky kol z lehké slitiny formátu 17“ a 18“ s novým designem.

Vznětové motory nové generace plní normu Euro 6

Nový model Opel Meriva dostal motor 1.6 CDTI nové generace. Tento turbodiesel střední objemové třídy, který byl vyvinutý zcela od základu, debutoval v modelové řadě Zafira Tourer. Motor 1.6 CDTI v řadě Meriva postupně nahradí aktuální turbodiesely 1.3 CDTI a 1.7 CDTI. Čtyřválec imponuje vysokým výkonem, příznivou spotřebou paliva a působivou kulturou chodu. Motor 1.6 CDTI plní budoucí emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost v září 2015. Celohliníkový čtyřválec 1.6 CDTI s přímým vstřikováním paliva common-rail, přeplňovaný turbodmychadlem s variabilní geometrií VGT (Variable Geometry Turbocharger), dosahuje maximálního točivého momentu 320 Nm při otáčkách 2000 min-1. Výkon vyšší o 4,5 kW (6 k) a točivý moment o 20 Nm oproti motoru 1.7 CDTI, který čtyřválec 1.6 CDTI nahrazuje, přispěly k výraznému zlepšení akcelerace. Opel Meriva 1.6 CDTI zrychlí z klidu na 100 km/h za 9,1 sekundy oproti původním 9,9 sekundy. Nový motor imponuje i hodnotami spotřeby paliva a emisí CO2, což je zásluha velmi nízkých třecích ztrát – v rozmezí otáček od 1500 do 2500 min-1má tento motor vůbec nejnižší třecí ztráty ve své třídě. Spotřeba činí jen 4,4 l nafty na 100 kilometrů, čemuž odpovídá hodnota emisí CO2 116 g na kilometr. To představuje oproti původnímu motoru 1.7 CDTI o výkonu 96 kW zlepšení o 10 % (původní hodnoty 4,9 l/100 km a 129 g/km). V průběhu prvního půlroku 2014 budou následovat další verze motoru 1.6 CDTI s ještě nižší spotřebou paliva i emisí, které zpřístupní nejmodernější technologii vznětových motorů širší skupině zákazníků. Čtyřválcový turbodiesel je kromě toho na špičce své třídy i z hlediska kultury chodu, a to především díky efektivnímu spalování směsi a více násobnému vstřikování paliva během jediného pracovního taktu, optimalizované konstrukci komponentů a použití akustických tlumicích prvků. I ve vysokých otáčkách nebo plném zatížení motor udivuje svých tichým projevem.

Zážehové motory plní normu Euro 6, nové převodovky se sníženým třením

Pro nový Opel Meriva jsou k dispozici i tři zážehové motory o objemu 1,4 l. Základní verze s atmosférickým plněním dosahuje výkonu 74 kW, dvě turbodmychadlem přeplňované verze mají výkon 88 kW a 103 kW. Oba přeplňované agregáty lze nyní na přání kombinovat s nově vyvinutou 6-stupňovou automatickou převodovkou, vybavenou funkcí ActiveSelect pro sekvenční manuální řazení.

Nový Opel Meriva na zkapalněný ropný plyn LPG.

Motor 1.4 Turbo LPG o výkonu 88 kW snižuje nejenom emise CO2 na přibližně 121 g CO2 na kilometr, ale také téměř na polovinu snižuje náklady na palivo. LPG je velmi rozšířeným palivem – LPG lze tankovat u bezmála 30 000 čerpacích stanic v celé Evropě.

Převodovky

Bez ohledu na zvolený motor všechny verze nového modelu Meriva poskytují nejvyšší míru komfortu při ovládaní převodovek díky investicím ve výši 50 milionů EUR do optimalizace aktuálních 5-stupňových a 6-stupňových převodovek. Konstrukční modifikace komponentů převodovek a řadicího mechanismu i integrace systémů do vozidla přinesly především v případě manuálních převodovek výrazné zvýšení komfortu řazení. Ovládání řadicí páky vyžaduje jen minimální sílu a je rychlejší, snazší a přesnější.

Nejmodernější systém infotainmentu IntelliLink s integrovanou navigací

Nový Opel Meriva dostal také nejmodernější systém infotainmentu IntelliLink nové generace, který umožňuje optimální integraci smartfonů do systémů vozu. Velký dotykový displej s úhlopříčkou velikosti 7 palců (17,8 cm) a s vysokým rozlišením zobrazuje nové uživatelské rozhraní s grafikou IntelliLink, která je čitelnější a umožňuje snazší ovládání jednotlivých funkcí. Systém je vybavený integrovaným modulem Bluetooth pro telefonování s volnýma rukama a Bluetooth audio streaming (bezdrátový přenos hudebního záznamu z mobilního telefonu do audiosystému vozu). Externí zařízení lze k systému infotainmentu připojit přes USB nebo WiFi. Systém IntelliLink nového Opelu Meriva je kromě rádia standardně vybavený také CD-přehrávačem, na přání může být doplněný o digitální rozhlasový tuner DAB (Digital Audio Broadcast), který poskytuje širší programovou nabídku a vyšší kvalitu příjmu. Funkce navigacie je u systémů Navi 650 a Navi 950 IntelliLink přímo integrovaná. Navigace je extrémně rychlá a přesná, cíle trasy lze zadávat pomocí hlasových příkazů jako kompletní adresu (stejně, jako u nové Insignie). Aktualizace digitálních map sed dají nahrávat z internetu na USB klíč a přenášet do vozu. Špičkový systém Navi 950 IntelliLink je vybavený mapami celé Evropy. Kromě běžného hlasového ovládání vlastních funkcí integruje systém infotainmentu i hlasové ovládání funkcí připojeného smartfonu řidiče (např. SIRI pro telefony Apple iPhone).

Interiér modelu Meriva je ergonomický, praktický a flexibilní

V roce 2010 ocenila nezávislá asociace lékařů a ergonomů AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Kampaň za zdravá záda) Merivu certifikátem AGR za celkovou ergonomii. Za tento certifikát Meriva vděčí zásadním a jedinečným inovacím: Koncepci sedadel FlexSpace, systému dveří FlexDoors, na přání montovaným ergonomickým předním sedadlům či integrovanému nosiči jízdních kol FlexFix. Také multifunkční středová konzole FlexRail byla rekonstruovaná a je nyní funkčnější a díky kratším vodicím kolejničkám poskytuje více místa pro nohy na zadních sedadlech. Konzole FlexRail obsahuje odkládací prostory pro nejrůznější drobnosti, užitečné jsou držáky nápojů, konzole poslouží i jako loketní opěrka. Meriva může být na přání vybavena např. vyhřívaným volantem nebo velkým panoramatickým střešním oknem.

Důležitým prvkem vynikajícího ergonomického konceptu modelu Meriva je revoluční patentovaný systém dveří FlexDoors se zadními dveřmi, které se otevírají proti směru jízdy. Tyto dveře jsou lehčí a estetičtější než běžně používané posuvné bočné dveře, přičemž méně zasahují do zadního prostoru kabiny. FlexDoors dveře mají neobvykle velký úhel otevření 84 stupňů (normální úhel bývá 68 stupňů) a oproti konvenčním dveřím umožňují mimořádně pohodlný přístup do zadní části kabiny. Zadní sedadla FlexSpace umožňují rychlou a snadnou přeměnu interiéru – vůz lze rychle změnit z pětisedadlového na čtyř-, tří-, nebo dvoumístné uspořádání. Několika jednoduchými pohyby lze vzadu vytvořit dvě místa s extrémně velkým prostorem pro nohy a ramena a pohodlnou loketní opěrkou ve středu vozu. Externí mobilitu zvyšuje nosič jízdních kol FlexFix zcela integrovaný do zadního nárazníku.

Bezpečnost

V testech Euro NCAP dosáhl malý van Opel nejvyššího ohodnocení 5 hvězdičkami. Kromě toho výrobce poskytuje asistenční systémy, z nichž řada byla až dosud dostupná pouze pro vozy vyšších tříd. Například couvací kamera, jejíž obraz se přenáší na barevný 7-palcový monitor v palubní desce, ulehčuje manévrování v těsných prostorách.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.