Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně

Nový sedan střední třídy se představil v dramatické akci – 45-metrový šestisekundový pád v parku Potters Fields.

Takovou show automobilový svět dlouho neviděl! Místo děje: Londýn, nový park Potters Fields. Akce: Mohutný válcový tubus o průměru 4,7 m zavěšený ve výšce 45 metrů se otevírá a z něj doslova vypadává atraktivní nový Opel Insignia, aby po šestisekundovém pádu bezpečně přistál na zemi!

Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně
Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně
Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně
Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně
Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně

První oficiální představení Opelu Insignia veřejnosti sledovaly více než tři stovky prominentních hostí. „Na Insignii jsme mimořádně pyšní – a domnívali jsme se, že tak výjimečný vůz si zaslouží i výjimečné uvedení. Proto jsme si vybrali tak působivou kulisu, jakou londýnský Tower Bridge určitě je,“ říká Alain Visser, marketingový ředitel GM Europe, který osobě vyvezl novou Insignii na podium.

Nový Opel Insignia „přistál“ v Londýně

Oficiální debut si Opel Insignia odbyl včera – v úterý 22. července – na autosalonu British International Motor Show, kde Opel zároveň s technickými daty oznámil i německou cenu nového modelu. V Německu se také okamžitě poté rozběhne prodej nových modelů, a to jak ve verzi sedan, tak i hatchback, přičemž zákazníci budou moci volit z celkem sedmi (!) motorů. Všechny pohonné jednotky přitom plní limity emisní normy Euro 5 a jsou propojeny výhradně se šestistupňovými manuálními nebo automatickými převodovkami.

Nová Insignie je výkladní skříní nových technologií značky Opel – a to je další důvod pro tak dramatické představení, které připomene vášeň značky Opel pro preciznost. Už v sobotu se 3,2 tuny těžký tubus, ukrývající nový model, „zabořil“ do země v parku Potters Fields. A v neděli potom 62 metrů vysoký jeřáb vyzdvihl tubus z jeho kráteru a připravil vše pro dramatickou pondělní scénu, kdy se Opel Insignia zřítil z výšky 45 metrů zpátky na zem. Největším oříškem samozřejmě bylo zaručit „měkké přistání“.

„Chtěli jsme zdůraznit náš zájem o přesnost a každý detail – právě v tomto duchu byla totiž vyvíjena i nová Insignie. A právě tak, jako nový Opel Insignia, také tato akce musela být naprosto přesně naplánována – zanedbat se nesměl ani ten nejmenší detail,“ vysvětluje Alain Visser.

Na celém představení se podílelo na 60 expertů, kteří odpracovali celkem více než 7200 hodin při přípravách, zkouškách i vlastní akci. Ve finále pracoval tento tým 96 hodin bez přestávky přímo v parku Potters Fields. Nejdůležitější samozřejmě bylo zaručit úspěch spektakulárního pádu, při kterém Opel Insignia řítí k zemi rychlostí 7,6 metrů za sekundu.

Stroje a technologie, které pád Insignie zajišťují, jsou propojeny více než třemi kilometry elektrických kabelů a 152 metry vzduchotlakých hadic. Pneumatické brzdy systému kontroluje a řídí celkem třináct propojených počítačů, které bdí nad krkolomným pádem více než tunového vozu.

Efektní představení Insignie komentoval Kate Thornton, populární moderátor, známý především díky svému moderování první řady britského X-Faktoru. Završením akce byl koncert známé dívčí skupiny Bond, která nedávno oslavila prodej třímiliontého CD Classified.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...