Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce

Pětimístný Actyon Sports je originální ambiciózní sportovně užitkový pick-up s pohonem všech kol, u testovaného modelu byla korba elegantně doplněna krytou nástavbou.

Více učelovost a elegance tohoto modelu při zaparkovávání během testovacích jízd byla obdivována kolemjdoucími: vždyť s tímto vozem lze dopravit chataře s potřebným nákladem na horskou chatu, rodinu o dovolené anebo o víkendu na sportovní vyžití a rekreaci a stejně dobře montéry nebo dělníky na stavbu i s materiálem. A přitom lze s tímto modelem jet na podnikatelské jednání a večer i na návštěvu divadla.

Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce
Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce
Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce

Actyon Sports vychází z modelu Actyon, jehož rozvor byl prodloužen o 30 cm a celková délka o 51 cm. Originální příď modelu Actyon Sports shodná s výchozím modelem Actyon připomíná velrybí úsměv, který současně zdůrazňuje dynamiku vozu. I boční pohled zachovává modelu s vhodně navazující zadní korbou dojem sportovního kupé. Actyon Sports patří k nejelegantnějším pick-upům na našem trhu.

Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce
Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce
Nový model SsangYong Actyon Sports v testu redalce

Interiér vozu je prostorný, přední pohodlná sedadla s dobrým bočním držením jsou všestranně seřiditelná. Zadní cestující mají také dostatek prostoru a pohodlí i pro delší jízdy. Pracoviště řidiče je po všech stránkách ergonomicky propracované. Dobře osvětlené sdělovače i ovládače jsou vhodně umístěny.

Korba je ocelová, stěny a dno plastové, umístí se na ní paleta. Ložná plocha je dlouhá 127 cm, široká 160 cm.

Naftový čtyřválcový 16ti ventilový motor Actyonu má výkon 104 kW (141 k) při 4000 ot/min a maximální točivý moment 310 Nm od 1900 do 2750 ot/min. Model je vybaven manuální vhodně odstupňovanou 5ti stupňovou převodovkou s redukcí. Motor ochotně akceleruje a je dostatečně silný pro zdolávání terénů s plným vytížením. . Actyon Sports má podle údajů výrobce kombinovanou spotřebu 8,0 l/100 km, nejvyšší rychlost 161 km . Během testu jsem uvedenou kombinovanou spotřebu nepřekročil. Motor i podvozek jsou mimořádně dobře odhlučněny.

Cena SsangYong Actyon Sports je bez DPH 579 815 Kč, s DPH 689 980 Kč. Kabina na korbu stojí 59 663 Kč bez DPH. Bohatá základní výbava obsahuje mimo jiné protiblokovací brzdový systém ABS, elektronický systém rozdělování brzdné síly EBD, kotoučové brzdy na všech kolech – na předních kolech s vnitřním chlazením, čelní airbagy řidiče a spolujezdce, výškově stavitelné sedadlo řidiče, klimatizaci, posilovač řízení, elektricky ovládaná přední i zadní okna, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka elektricky ovládaná, 16ti palcová kola z lehkých slitin, tonovaná skla, přední mlhová světla, metalický lak atd.

Přední nájezdový úhel 26, přechodový 19 a zadní 23 stupňů. Maximální zatížení korby je 453 kg. Celková hmotnost včetně pěti osob a maximálního zatížení ložné plochy je 2 740 kg. Maximální přípustná celková hmotnost brzděného přívěsu je 2300 kg, nebrzděného 750 kg.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...