Nový jezdec týmu F1 Panasonic Toyota Racing

Nová jezdecká posila– Timo Glock – si užívá motosportu ještě před startem prvního závodu Mistrovství světa automobilů formule 1 v Austrálii.

V rámci prezentace značky Toyota dostal 25letý německý pilot F1 možnost usednout za volant soutěžního speciálu Toyota Auris S2000. Průvodcem na krátké cestě do světa rallye mu byla legenda australského soutěžního sportu Neal Bates, který je trojnásobným mistrem Austrálie v automobilových soutěžích.

Nový jezdec týmu F1 Panasonic Toyota Racing
Nový jezdec týmu F1 Panasonic Toyota Racing
Nový jezdec týmu F1 Panasonic Toyota Racing

Na speciálně připraveném okruhu v Werribee Park, západně od Melbourne si po odborném proškolení okusil jízdní vlastnosti speciálu Auris S2000 a jeho přirozený entuziasmus pro automobilový sport se projevil i po oficiálním skončení propagační akce, to když opětovně usedl do soutěžního vozu a během několika neplánovaných okruhů demonstroval svůj přirozený cit pro rallye jízdou v těžkém prašném terénu.

Den poté navštívil Timo Glock sportovní oddělení Toyoty TRD (Toyota Racing Development) v australské Altoně nedaleko Melbourne, aby zde vyzkoušel speciálně upravený vůz Toyota Hilux TRD.

K nové sezóně ve F1 Timo Glock říká:

Nový jezdec týmu F1 Panasonic Toyota Racing

Velká cena Austrálie bude můj závodní debut v týmu Toyota, takže se moc těším. Albert Park je velice malebný městský okruh, ale z pohledu jezdce určitě nepatří mezi nejnáročnější tratě šampionátu. Je to poměrně výjimečný okruh, protože se na něm jezdí pouze VC Austrálie – během celého roku se zde žádné jiné motoristické akce nekonají. To však znamená, že pokaždé, když do Melbourne přijedete, jezdíte na novém povrchu, který nemá vůbec žádnou přilnavost a občas bývá velice obtížné zvolit to správné nastavení. Ale všechny týmy budou ve stejné situaci a já mám vedle sebe zkušeného kolegu Jarna a to mně určitě alespoň trošku pomůže. Navíc australští fanoušci jsou vždycky naprosto nadšení, takže se moc těším, až se před nimi projedu po trati. Mým cílem pro letošní rok je neustálý boj o body a doufám, že se mi v Melbourne povede vydařený vstup do sezóny.“

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.