Nový Ford Mondeo získal v nárazových zkoušek pět hvězdiček za ochranu dospělých cestujících

Oznámila to včera organizace Euro NCAP. Výsledek dosažený Mondeem patří mezi deset nejlepších, jaké respektovaná nezávislá instituce kdy zaznamenala.

Mezi těchto deset nejlepších již patří další tři modely Fordu: Focus, Galaxy a S-MAX; žádná jiná automobilka nemá v první desítce tolik zástupců.

Nový Ford Mondeo získal v nárazových zkoušek pět hvězdiček za ochranu dospělých cestujících

Ziskem 35 bodů si Mondeo vysloužilo pět hvězdiček, což je dle metodiky Euro NCAP nejvyšší možný počet. Za ochranu dětských cestujících obdrželo Mondeo výborné čtyřhvězdičkové hodnocení, ochrana chodců byla ohodnocena dvěma hvězdičkami.

Série „pětihvězdičkových“ modelů Ford je výsledkem systematického přístupu k otázkám bezpečnosti. Prvotním předpokladem je robustní karoserie, která zaručuje adekvátní ochranu posádky v případě nehody. Dále je to celá řada systémů aktivní bezpečnosti, jež pomáhají řidiči zabránit kolizi, a systémů pasivní bezpečnosti, jejichž účelem je omezit následky srážky na nejmenší možnou míru. Odborníci společnosti Ford věnují nezměrné úsilí co nejpečlivějšímu sladění všech těchto systémů, které společně zajišťují optimální ochranu cestujících.

Svůj podíl na pětihvězdičkovém hodnocení nového Fordu Mondeo v testech Euro NCAP má i mimořádně pevná samonosná karoserie, která minimalizuje deformaci prostoru pro cestující. Součástí Systému inteligentní ochrany Ford IPS je rovněž sériová výbava se sedmi airbagy včetně kolenního na straně řidiče.

Systém inteligentní ochrany Ford IPS (Intelligent Protection System)

Řidiče, ale i všechny ostatní členy posádky nového Mondea chrání řada nejmodernějších technologií, sdružených v Systému inteligentní ochrany Ford IPS. Ten byl v novém modelu dále vylepšen a nyní zahrnuje kromě jiného také čelní airbagy řidiče a spolujezdce, nový kolenní airbag řidiče, boční airbagy vpředu a okenní airbagy, které chrání cestující na obou řadách sedadel.

Dále do systému IPS patří následující prvky pasivní bezpečnosti:

 • Horizontálně deformovatelný sloupek řízení
 • Bezpečnostní pedálová skupina
 • Optimalizované vystřelení airbagů
 • Vylepšené bezpečnostní pásy s předpínači pro cestující vpředu
 • Nová konstrukce sedadel
 • Vyspělý systém ochrany krční páteře pro cestující vpředu
 • Vysoká úroveň ochrany dětí díky úchytům ISOFIX

Účinnost horizontálně deformovatelného sloupku řízení a kolenního airbagu řidiče ocenili i komisaři Euro NCAP, když s bezpečnostními odborníky Ford of Europe detailně rozebírali výsledky nárazových zkoušek.

Pro nové Mondeo je nicméně k dispozici rovněž plejáda technologií aktivní bezpečnosti, které přispívají k lepší kontrole nad vozem v mezních situacích a pomáhají tak předcházet nehodě.

Kromě sériově montovaného protiblokovacího systému (ABS) s elektronickým rozdělováním brzdné síly (EBD) a elektronického stabilizačního programu (ESP) představil Ford na novém Mondeu také tyto moderní systémy aktivní ochrany:

 • Adaptivní tempomat (ACC) s audiovizuálním varovným systémem a systémem pro zmírnění následků střetu
 • Aktivní podvozek (IVDC) s plynule měnitelnou charakteristikou tlumení (CCD)
 • Samočinná aktivace výstražných světel
 • Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) a pneumatiky umožňující jízdu po defektu (run-flat)
 • Asistent pro rozjezd do svahu
 • Tankovací systém EasyFuel, který zabraňuje nechtěnému načerpání špatného paliva

Některé z uvedených technologií jsou v nabídce jako výbava na přání

Bezpečí pro děti i dospělé

I s novým Mondeem má Ford v nabídce již pět modelů, jimž organizace Euro NCAP udělila čtyři hvězdičky za ochranu dětských pasažérů.

Hodnocení Euro NCAP nového Fordu Mondeo (zveřejněno včera – 26. září 2007)

Test Hodnocení
Ochrana dospělých cestujících 5 hvězdiček
– čelní náraz 15 bodů
– boční náraz 18 bodů
– upozornění na nezapnuté pásy 2 body
– ochrana dospělých celkem 35 bodů
Ochrana dětí 4 hvězdičky
Ochrana chodců 2 hvězdičky

Organizace Euro NCAP byla založena v roce 1997. Od té doby provádí nezávislá posouzení bezpečnostních vlastností těch nových automobilů, které jsou u evropských zákazníků nejoblíbenější. Iniciativa Euro NCAP přispěla k tomu, že bezpečnost osobních vozů se stala široce diskutovaným tématem a jedním z klíčových faktorů v procesu navrhování nových modelů. Organizaci Euro NCAP podporuje pět evropských vlád, Evropská komise a motoristická či spotřebitelská sdružení v řadě zemí EU.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Český Ford motoristům poprvé oficiálně představí nový Ford Fiesta na velkém festivalu zvaném Friends Fest již tuto sobotu 12. srpna v Pardubicích na dostihovém závodišti

Český Ford motoristům poprvé...

Ford Fiesta byl v březnu letošního roku vůbec nejprodávanějším vozem v Evropě, a přesto již teď přichází Ford Fiesta ve zcela nové generaci.   Nová Fiesta, považovaná odborníky za...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Před 100 lety představil Ford převratný Model TT, který vydláždil cestu moderním užitkovým vozům

Před 100 lety představil Ford...

Model TT konstrukčně vycházel z legendárního osobního Modelu T, ale byl delší a robustnější. O legendárním Fordu Model T jste nepochybně již slyšeli. Ale co takový Model TT? Je sice méně...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Fiesta – technicky nejvyspělejší malý vůz na evropském trhu – nabídne zákazníkům výběr ze čtyř variant: luxusní Vignale, sportovní ST-Line, stylové Titanium a Trend (velmi podrobná informace)

Nový Ford Fiesta – technicky...

Nový Ford Fiesta  přijíždí na náš trh s nejpokročilejší sadou asistenčních systémů a nejširšími možnostmi konektivity v kategorii velkosériově vyráběných evropských malých vozů....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nejluxusnější Fiesta na českém trhu : Ford zahajuje prodej verze Vignale

Nejluxusnější Fiesta na českém trhu :...

Ford rozšiřuje nabídku zbrusu nové Fiesty o dvě další verze: zákazníci si od začátku července mohou objednat luxusní Vignale a sportovní ST-Line. Obě varianty se od již známého provedení...