Nový Chevrolet Camaro v evropské premiéře na 65. autosalonu ve Frankfurtu

Nové Camaro okouzlí návštěvníky dynamickou, nízkou siluetou a novým, propojitelný rádiem Chevrolet MyLink.

Nový Chevrolet Camaro v evropské premiéře na 65. autosalonu ve Frankfurtu

Nejnovější verze slavného amerického „muscle car“ je nejvýrazněji změněnou verzí od představení páté generace Camara ve formě studie v roce 2006.

Zlepšená aerodynamika

Nové Camaro disponuje zlepšenou aerodynamikou, díky které má účinnější chlazení a lepší stabilitu při vysokých rychlostech. Na předním čele je širší dolní mřížka a užší horní mřížka, přičemž funkční větrací otvor na kapotě pomáhá snižovat ohřívání a aerodynamický vztlak. V zadní části charakterizují nový design tvarovaná kapota, horizontální světla a difuzor. Jak kupé, tak kabriolet mají zadní spoiler s vestavěnou anténou.

Pohon zajišťuje osvědčený motor 6,2 V8, který je propojen se 6ti stupňovou převodovkou, buď manuální anebo automatickou. Model s automatickou převodovkou využívá také aktivní palivový management a proměnlivé časování ventilů (VVT). V případě použití manuální převodovky je nejvyšší výkon 318 kW při 5900 ot. /min. a nejvyšší točivý moment 569 Nm při 4600 ot. /min. Kupé s manuální převodovkou zrychlí z 0 na 100 km / h za 5,2 sekundy, kabriolet s manuální převodovkou za 5,4 sekundy.

Interiér nabízí moderní pohodlí a konektivitu

Vstup do Camara je díky standardnímu dálkovému bezklíčovému ovládání zamykání jednoduchý a komfortní; ve variantách s automatickou převodovkou může mít zákazník na přání i dálkově ovládané startování motoru. Pro kupé jsou k dispozici také elektricky nastavitelná přední sedadla Recaro s koženým čalouněním.

Mezi další výrazné prvky interiéru nového Camara patří nový, barevný head-up displej a nové propojitelné rádio Chevrolet MyLink, umístěné ve středové konzole. Rádio je zabudované kolem sedmipalcové, plnobarevné dotykové obrazovky a na displeji má jasné, ikony využívající menu.

Nové, propojitelné rádio Chevrolet MyLink, umožňuje uživateli vstup do telefonního seznamu, osobních playlistů a foto galerií svého kompatibilního smartphonu. Propojení je možné prostřednictvím USB, Bluetooth a aux-in. Kromě rozpoznávání hlasových pokynů nabízí systém možnost hlasové interpretace textových zpráv ze smartphonu. Standardním prvkem výbavy je zpětná kamera.

Kromě toho může zákazník požádat za příplatek o integrovaný navigační systém s pokrytím celé Evropy. Jako v případě všech rádií Chevrolet MyLink, uživatelé mohou upgradovat nový systém využitím příslušných aplikací, jakmile budou k dispozici

Konkurenceschopná cena pro pravý muscle car

Nové Camaro dorazí do vybraných dealerství Chevrolet v Evropě koncem tohoto roku. S cenou za kupé od 1 036 100 Kč a za kabriolet 1 166 100 Kč je lákavou volbou pro řidiče orientované na výkonné vozy.

Camaro však přináší mnohem více, než vysokou hodnotu a cenovou přístupnost. Jeho robustní pevnost, ikonický design a jedinečný atributy skutečného „muscle car“, si získaly srdce a mysli nespočetného množství lidí a staly se po desetiletí námětem pro plakáty na stěnách, trička a písně.

Původní Camaro, které v létě 1966 jistý novinář skvěle popsal jako „malé, kruté zvíře, které požírá Mustangy,“ bylo postaveno se samonosnou karosérií a řadovým, šestiválcovým motorem 3,9 l. Od té doby oslovilo fanoušky na celém světě pět dalších, vylepšených generací.

Výkonnost byla vždy základní ingrediencí DNA modelu Camaro. Proto se podílel na mnoha formách automobilového závodění, včetně fascinujících závodů dragsterů, během nichž speciálně upravené vozy, obvykle ve dvojicích, soupeří na přímé dráze o to, kdo první dosáhne cíle.

Camaro se stalo symbolem americkosti stejně jako jablečný koláč a baseball.

Proto účinkovalo v mnoha hollywoodských filmech, jako Runaway bride (1999), A walk to remember (2003) a samozřejmě Transformers (2007, 2009, 2011), ve kterém Camaro mělo hvězdnou roli Bumblebee.

Nejnovější verzi Camaro Z28

– mnohými považovanou za nejikonickejšiu a nejexklusivnější verzi Camara v historii představil Chevrolet v březnu 2013 na New York Auto Show.

. Nové Camaro Z28 pohání motor 7,0 l V8, vyvinutý ve spolupráci s Corvette Racing Je schopen vyvinout výkon 373 kW a 637 Nm točivého momentu. Nové Camaro Z28 je tak dobře vybavené, aby bylo pokračovatelem hrdého dědictví.

(uváděné technické údaje jsou předběžné)

Společnost Chevrolet

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozů ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt.

Pro více informací navštivte chevroleteurope.com

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...