Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003

V české premiéře se na brněnském autosalonu poprvé představuje nové Audi A3 druhé generace, patřící k nejvýraznějším kompaktním modelům prestižní třídy.

Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003
Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003

K charakteristickým rysům nového Audi A3 patří výkonné čtyř- a šestiválcové zážehové a vznětové motory o výkonech až 184 kW/250 k, pohon všech kol quattro, nová automatická přímo řazená převodovka DSG (Direct Shift Gearbox), špičkové zavěšení, které dovoluje mimořádně dynamický styl jízdy, a zřetelně sportovní styling karoserie i interiéru. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy, maximální rychlost elektronicky omezena na 250 km/h. Základní cena nového Audi A3 s motorem 1.6 ve výbavě Attraktion je 560 000 Kč včetně DPH.

Tyto impozantní výkony nabízí milovníkům dynamické jízdy další novinka firmy Audi – modely Audi S4/S4 Avant. Klíčem k pozoruhodné dynamice nového Audi S4/S4 Avant je bezesporu benzinový vidlicový osmiválec, který ze svého objemu 4,2 l dává výkon 253 kW/344 k a točivý moment dosahuje 410 Nm. Přenést mohutný výkon motoru na vozovku je úkolem pro manuální šestistupňovou převodovku. Zanedlouho také přibude i šestistupňový tiptronic s programem DSP. Z převodovky se výkon motoru přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím systému quattro. Základní cena nového Audi S4 je 1 750 000 Kč, Audi S4 Avant 1 818 500 Kč.

Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003
Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003

Nejvyšší cestovní komfort, dynamika a jízdní vlastnosti sportovního vozu, maximální bezpečnost — Audi A8 L 4.2 quattro, prodloužená verze známé limuzíny prestižní třídy Audi A8, se svými parametry i nabízenými hodnotami řadí mezi skutečné krále silnic. O 130 mm delší rozvor kol prodloužené verze Audi A8 L, který tak proti výchozímu modelu narostl až na 3074 mm, přináší ještě větší prostor na zadních sedadlech – jsou-li přední sedadla posunuta do své přední polohy, mají pasažéři vzadu 107 cm volného místa pro nohy! Na přání múže být limuzína Audi A8 L 4.2 quattro i vzadu vybavena individuálně nastavitelnými sedadly s elektrickým ovládáním, která mohou být doplněna systémem vyhřívání, klimatizování a dokonce i masírování zad. Základní cena Audi A8 L je 2 520 000 Kč.

Nabídka pohonných jednotek pro luxusní limuzíny Audi A8 se rozšiřuje o špičkový turbodiesel 4,0 TDI s přímým vstřikováním, který dosahuje výkon 202 kW/270 k. Jízdní dynamika Audi A8 quattro s tímto motorem připomíná sportovně laděné vozy: zrychlení z 0 na 100 km/h dosahuje za pouhých 6,7 s a její nejvyšší rychlost je z bezpečnostních důvodů elektronicky omezena na 250 km/h. Průměrná kombinovaná spotřeba modelu Audi A8 4.0 TDI quattro činí pouhých 9,6 l nafty na 100 km jízdy. Cena Audi A8 s motorem 4.0 TDI je 2 610 000 Kč včetně DPH.

Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003
Novinky Audi na autosalonu v Brně 2003

Nová verze modelové řady Audi TT Coupé je poháněna benzinovým šestiválcem 3,2 l o výkonu 184 kW/250 k. Tento výkon se přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím sportovní šestistupňové převodovky DSG (Direct Shift Gearbox). Revoluční šestistupňová převodovka DSG dokonale kombinuje výhody konvenčních šestistupňových manuálních převodovek a moderních automatických převodovek. Sofistikovaná konstrukce převodovky DSG s dvojicí vícelamelových spojek dovoluje, aby v převodovce byly navoleny dva rychlostní stupně najednou. Díky tomuto systému řazení tzv. „pod zatížením“ nedochází k přerušení přenášeného výkonu. Vynikající průběh točivého momentu a kvality převodovky DSG zaručuj í novému modelu řady Audi TT špičkové dynamické parametry: Z 0 na 100 km/h tento vůz zrychlí během pouhých 6,4 s, jeho maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Průměrná spotřeba přitom činí pouhých 9,8 l/100 km. Cena Audi TT Coupé 3.2 quattro je 1 480 000 Kč.

Audi allroad quattro je velmi populárním modelem, který dokazuje, že i s luxusním cestovním vozem se řidič nemusí bát výpravy mimo asfaltové silnice. Novinkou pod kapotou modelů Audi allroad quattro je benzinový vidlicový osmiválec 4.2 o výkonu 220 kW/300 k, jehož točivý moment dosahuje v rozmezí 2700 až 4600 ot/min fantastické hodnoty 380 Nm. Audi allroad quattro 4.2 V8 se dokáže z 0 na 100 kni/h rozjet během pouhých 7,2 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 240 km/h. Cena Audi allroad quattro 4.2 V8 je 2 115 000 Kč.


Rychlým vývojem technologie přímého vstřikování FSI automobilka Audi opět deklaruje oprávněnost svého firemního sloganu „Náskok díky technice“. Motory s přímým vstřikováním benzinu se nyní objevují i pod kapotami sériových modelů značky Audi. Jako první jimi budou vybaveny vory Audi A2, Audi A4 a nové Audi A3. Motory FSI mají v porovnání s konvenčními motory se vstřikováním paliva do sacího potrubí celou řadu výhod. Jde zejména o nižší spotřebu, vyšší výkonové parametry v celém spektru otáček a bezprostřednější odezvu na pokyny řidiče prostřednictvím pedálu plynu.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot na Dakaru po 10.etapě na prvních dvou místech celkového pořadí

Peugeot na Dakaru po 10.etapě na prvních...

Peterhansel získal na Dakaru další etapové vítězství pro PEUGEOT a dostal se na druhé místo za Sainze. 10. ETAPA SALTA – BELÉN Po zrušení včerejší etapy pokračovala soutěžní aktivita...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Ford Motor Company představuje na autosalonu 2018 North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu třetí generaci limitované série Mustangu Bullitt™*

Společnost Ford Motor Company...

Novinka připomíná padesáté výročí kultovního snímku „Bullittův případ“ se Stevem McQueenem v hlavní roli. Další detroitskou premiérou značky Ford je nový Edge ST – první SUV...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai vkročil na jeden z největších trhů sdílené taxislužby

Hyundai vkročil na jeden z největších...

Automobilka Hyundai oznámila uzavření strategického partnerství se společností Grab, předním poskytovatelem dopravních a logistických služeb v jihovýchodní Asii. Partnerství má pomoci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Mercedes-Benz třídy G: Ikona v nové podobě (velmi podrobná vyčerpávající informace, ale tento model si to opravdu zaslouží ! ! ! )

Nový Mercedes-Benz třídy G: Ikona v...

Nový Mercedes-Benz třídy G se představuje v nejlepší formě. Nastupující nejnovější verze legendárního terénního vozidla – přesvědčí v terénu i na silnici, za všech provozních...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě Dakaru UYUNI – TUPIZA opět vítězně

PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě Dakaru...

PEUGEOT 3008DKR Maxi na 8.etapě  maratonské etapč s dalším umístěním na 1. a 2. místě a je v čele Rallye Dakar. Ve druhé části maratonské etapy letošní Rallye Dakar – se...