Novinka – Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února

Můžete si ho prohlédnou a projet se s ním u všech dealerů Fiat i tuto sobotu a neděli v rámci víkendu otevřených dveří.

Na fotografiích Fiat Stilo Multi Wagon před jeho představením novinářům, které proběhlo 14. února:

Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února

Konstruktérům a designerům Fiatu se podařilo skloubit vlastnosti prostorného elegantního a přitom vysoce funkčního kombi s mnohostranností a výhodami vozidel MPV. Jeho vnitřní variabilita ho předurčuje k využití nejen jako rodinný vůz, ale i jako vůz podle aktuální potřeby majitele.

Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února

Vůz budí dojem mohutnosti a pevnosti díky masivnímu ochrannému nárazníku, jenž dominuje jeho přední části jako zosobnění prestiže a bezpečnosti. Tento dojem je dále umocněn bočními prolisy, které se táhnou po celé délce vozu a končí právě u nárazníku, respektive u poznávací značky. Okna jsou vysoká a rozměrná. Zadní část vozu se viditelně rozšiřuje, což zlepšuje nejen jeho funkční, ale také estetické vlastnosti. Masivní zadní nárazník propůjčuje vozu dojem mohutnosti, jenž je ještě více prohlouben konstrukcí zadních výklopných dveří, které se montují ve dvou provedeních v závislosti na konkrétním modelu. Buď s lehkým vydutím, které ustupuje směrem k zadnímu nárazníku, nebo s přesahem namísto vydutí. Verze s přesahem je praktičtější, protože umožňuje majiteli například položit si nákupní tašku nebo zavazadlo na malý stupínek a tím si zjednodušit otevření okna. Esteticky neobvyklá varianta s vyboulením pak dává vozu poměrně nevšední a zajímavý vzhled.

Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února

Nízký práh zavazadlového prostoru přispívá k mnohem větší přístupnosti, nežli je obvyklé, a to jak zvenku, tak z kabiny pro cestující. Velmi pravidelné tvary bez zbytečných výstupků navíc dovolují jeho maximální možné využití. Zadní výklopné dveře se otvírají velmi snadno pomocí madla vhodně umístěného uprostřed, těsně pod poznávací značkou. Jedním z velmi zajímavých znaků vozidla je okno právě v zadních výklopných dveřích, které lze otevřít samostatně. Stačí pouze stisknout tlačítko nad poznávací značkou a okno se otevře samo. Objem zavazadlového prostoru je 510 litrů, při sklopení zadní řady sedadel 1480 litrů.

Díky svým rozměrům, délce 451 cm, šířce 175 cm, výšce 157 cm a rozvoru kol 260 cm, je Fiat Stilo Multi Wagon jedním z nejpohodlnějších vozů ve své kategorii.

Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února
Novinka - Fiat Stilo Multi Wagon v prodeji od pátku 21. února

Při projektování nového Fiatu Stilo Multi Wagon byla věnována mimořádná péče interiéru a vnitřním detailům, jejichž provedení snese srovnání i s vozidly vyšších tříd. Pokrokový design, kvalita použitých materiálů a bohatost provedení přispívají k výraznému zlepšení pohodlí i estetického cítění všech cestujících. Vnitřní linie kabiny jsou velmi harmonické a tvoří skvělý protipól vnějšího designu. Spolu s rozměrnými prosklenými plochami vytváří velmi světlé a jasné prostředí a pocit mimořádné vnitřní prostornosti. Praktičnost a pohodlí výsledného celku jsou ještě umocněny mnoha přihrádkami a kapsami, které se nachází takřka všude, od palubní desky přes středovou část až po dveřní panely.

Přístrojová deska, která se skládá ze čtyř analogových ukazatelů a univerzálního displeje, perfektně zapadá do celého panelu a zvýrazňuje supermoderní charakter vozidla. Stejnými prvky se vyznačuje i střední panel, na němž je umístěno rádio (případně systém CONNECT) a ovládání klimatizace.


Nový model automobilky Fiat se nabízí s dvěma benzínovými a dvěma naftovými motory se systémem Common Rail.


Šestnáctiventilový benzínový motor o výkonu 76 kW (103 koní) a objemu 1,6 litru dosahuje nejvyššího točivého momentu 145 N.m při 4000 otáčkách a nejvyššího výkonu při 5750 otáčkách za minutu. Fiat Stilo Multi Wagon vybavený touto pohonnou jednotkou zrychluje z 0 na 100 km/h za 11,4 sekundy a jeho maximální rychlostí je 183 km/h. Kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 7,6 litru na 100 kilometrů.


Šestnáctiventilový zážehový motor o výkonu 98 kW (133 koní) a objemu 1,8 litru dosahuje nejvyššího točivého momentu 162 N.m při 3500 otáčkách za minutu a nejvyššího výkonu při 6400 otáčkách za minutu. Nejvyšší rychlost činí 200 km/h a vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 10,8 sekundy. Kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 8,3 litru na 100 kilometrů.


Naftový motor 1.9 JTD dosahuje výkonu 59 kW (80 koní) při 4000 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 196 N.m při 1500 otáčkách. Vozidla Fiat Stilo Multi Wagon vybavená touto pohonnou jednotkou zrychlují z 0 na 100 km/h za 13,8 sekundy, dosahují nejvyšší rychlosti 170 km/h. Kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 5,6 litru na 100 kilometrů.


Tentýž naftový motor vybavený mezichladičem a turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek dosahuje maximálního výkonu 115 k při 4000 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 255 N.m při 2000 otáčkách za minutu. Vozidla vybavená tímto motorem zrychlují z 0 na 100 za 11,2 sekundy, dokáží vyvinout maximální rychlost 190 km/h. Kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 5,6 litru na 100 kilometrů.


V oblasti pasivní bezpečnosti nabízí Fiat Stilo Multi Wagon celkem 8 airbagů. Pokud se týče aktivních bezpečnostních prvků, vůz je vybaven všemi dostupnými zařízeními pro kontrolu brždění a trakce, jako jsou například antiblokovací systém ABS spojený s elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD, systém ASR, který brání prokluzu kol při prudkém zrychlení, moduly EVA a HBA, jejichž úkolem je zajistit úplné zastavení vozu při náhlém brždění, nebo propracovaný systém ESP, který monitoruje dynamickou stabilitu vozu při zatáčení. Výrobce nabízí rovněž možnost montáže xenonových světlometů, které poskytují mnohem silnější a jasnější světlo.


Telematika – Fiat Stilo Multi Wagon je vybaven také moderním systémem CONNECT (nadstandardní prvek), který umožňuje řidiči využívat širokou škálu služeb poskytovaných firmou Targa Service on-line. Tento systém zahrnuje dvoupásmový mobilní telefon s přístupem na Internet prostřednictvím protokolu WAP, navigační a polohový systém GPS a vysoce kvalitní přehrávač kompaktních disků, který si poradí dokonce i se soubory formátu MP3. Celé zařízení, jehož jednotlivé funkce jsou zobrazeny na sedmipalcovém barevném displeji, lze ovládat rovněž pomocí hlasu.


Technologie plně podřízená potřebám uživatele – Fiat Stilo Multi Wagon dokáže svému majiteli značně ulehčit život. Při vjezdu do tunelu se například díky vestavěnému čidlu automaticky rozsvítí světlomety. První kapka přicházejícího deště aktivuje stěrače. Další výhodou je detekční prostorové čidlo určené pro parkování v těsných prostorách. Všechny uvedené vymoženosti lze jednoduše ovládat pomocí systému „My Car“, jehož nabídkové menu se zobrazuje přímo na palubní desce.


Interiér nové generace –nový model Multi Wagon v podstatě nabízí veškeré pohodlí, přizpůsobivost a praktičnost vozu třídy MPV. Tohoto efektu bylo dosaženo především montáží dělených posuvných zadních sedadel, které lze skládat nezávisle na sobě. Zavazadlový prostor tak nabízí mnohem vyšší počet možných variant, které lze pružně přizpůsobit danému přepravovanému nákladu s ohledem na jeho tvar i hmotnost. Zadní sedadla modelu Fiat Stilo Multi Wagon lze posouvat o 16 cm dopředu či dozadu tak, aby cestující měli dostatek prostoru pro nohy. Kromě toho lze upravovat i sklon opěradel s ohledem na rozdílné požadavky přepravovaných osob. K dalším užitečným prvkům patří speciální tunel pro přepravu lyží, celá řada uzavíratelných přihrádek a možnost zcela sklopit přední sedadlo spolucestujícího a vytvořit tak maximální možný prostor pro nadměrné náklady.


Fiat Stilo Multi Wagon se vyrábí ve třech stupních výbavy: Actual, Active a Dynamic, 7 barev karosérie, 6 různých odstínů látkového polstrování v šedé nebo modré (Daniela pro modely Actual a Active, Doria pro provedení Dynamic) a dva odstíny pravé kůže (béžová a barva antracitu).


Provedení Actual je standardně vybaveno mimo jiné systémy ABS + EBD, šesti airbagy (další dva jsou na objednávku), zabezpečovacím zařízením Fiat CODE II proti krádeži, opěrkami hlavy a bezpečnostními pásy s tříbodovým uchycením na všech sedadlech a úchyty typu ISOFIX pro dětské sedačky. Další standardní prvky zahrnují elektrický posilovač řízení typu Dualdrive, výškové nastavení sedadla řidiče, systém My Car (individuální nastavení), osové a výškové nastavení volantu, chlazenou či vyhřívanou přihrádku palubní desky (pouze pro modely vybavené klimatizací), centrální zamykání s funkcemi dead-lock a superlock, přední okna se systémem zabraňujícím zablokování a elektricky ovládaná vyhřívaná zpětná zrcátka.


Varianta Active nabízí nad rámec vybavení třídy Actual mimo jiné boční airbagy vpředu, mlhová přední světla, autoradio s kazetovým přehrávačem a manuální klimatizaci.


Nejlépe vybaveným modelem celé řady je provedení Dynamic, které nabízí totéž co verze Actual a další doplňky, jako například okenní airbagy, brzdový asistent, ESP včetně ASR a MSR, automatickou dvouzónovou klimatizaci, úložný prostor pod sedadlem řidiče, loketní opěrku předních sedadel, elektricky ovládaná zadní okna a rádio s CD přehrávačem.


Ačkoli základní provedení všech modelů nabízí celou řadu užitečných standardních prvků, zákazník si může objednat i širokou škálu nadstandardního vybavení jako např. elektricky ovládané členité střešní okno (Sky Window), systém CONNECT, otevíratelné zadní okno atd.


Základní cena Fiat Stilo Multi Wagon s benzinovým motorem 1,6 16 V ve výbavě Actual je 449 000 Kč, ve výbavě Active 484 000 Kč. S benzinovým motorem 1,8 16 V ve výbavě Dynamic 569 000 Kč.


Základní cena s naftovým motorem 1,9 JTD 80 k ve výbavě Actual je 509 000 Kč. Se stejným motorem, ale s výkonem 115 k ve výbavě Actual 539 000 Kč, ve výbavě Active 574 000 Kč a v nejvyšší výbavě Dynamic 624 000 Kč.


Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH. Fiat Stilo Multi Wagon bude možné zakoupit též upravené s možností využití odpočtu DPH v souladu s platnými předpisy..

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sedm dětí dojalo svého otce tajnou renovací 38 let staré Ford Fiesty, ve kterém je všechny učil řídit

Sedm dětí dojalo svého otce tajnou...

Byl to dárek pro otce, jemuž nedávno diagnostikovali rakovinu. Italská rodina považuje svoji Fiestu která v jejich vlastnictví najezdila již 245 000 kilometrů za „osmé dítě“;  Carlo Tedeschi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Fiat Tipo, Fiat 124 Spider, Fiat Fullback – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Fiat Tipo,...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Fiat, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Video – Novinky od Fiatu na Autoshow 2015

Video – Novinky od Fiatu na Autoshow...

Nová „pětistovka“ od Fiatu na Autoshow 2015 , její přednosti a možnosti operativního leasingu pro fyzické osoby. O novém modelu Fiatu, jeho přednostech a možnostech operativního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...