Nové Volvo XC70 – kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007

Na autosalónu v Ženevě byla představena třetí generace Volva XC70 – oproti minulé verzi přibylo komfortu a vůz nabízí svému majiteli více luxusu a nové možnosti.

Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007

Když se v roce 1996 na silnicích objevil první model XC od společnosti Volvo Cars, jednalo se nejen o okamžitý prodejní úspěch, ale tento vůz zároveň vytvořil zcela nový segment Cross Country. Při debutu modelu XC před více než deseti lety společnost Volvo Cars očekávala prodej okolo 15 000 vozů ročně. Když američtí zákazníci zjistili, že  tento vůz nabízí totéž co SUV, a navíc přidává  charakteristické vlastnosti značky Volvo, vzrostly prodeje na 17 500 vozů. Zrodil se pojem „crossover“.

Volvo XC70 si od té doby zachovalo svou přitažlivost a současná generace dosáhla ve svém nejlepším roce prodeje okolo 40 000 vozů.

„Naše koncepce se ukázala úspěšná již od samého počátku, přesto jsme ji neustále vylepšovali. Nové Volvo XC70 si zachovává robustnost a variabilitu, ale zároveň nabízí více komfortu. Našemu designérskému týmu se navíc podařilo vtisknout vozu elegantnější a luxusnější vzhled,“ říká Fredrik Arp, prezident a výkonný ředitel automobilky Volvo.

Dokonalý automobil pro aktivní životní styl

Nové Volvo XC70 je doma jak ve městě před oblíbenou kavárnou či divadlem, tak na nerovné lesní cestě, v pustině či na horách.

Díky vyvýšené pozici v komfortním, luxusním interiéru, funkční variabilitě karosérie kombi a systému pohonu všech kol je nová XC70 dokonalým nástrojem pro vzrušující aktivity.

Mnoho vozů určených pro aktivní životní styl klade hlavní důraz na vzhled a image. Nicméně velká část současných a budoucích majitelů XC70 si svůj vůz naopak vybírá s úmyslem naplno využít jeho schopností.

„XC70 bylo vytvořeno zejména proto, aby vás dovezlo až na konec vaší cesty. Zároveň však potvrdilo, že vás dokáže dovézt i dále – pokud chcete a troufáte si. Před několika lety jsme pořádali zkušební jízdy v Mexiku na nejhorších cestách Baja California, které cesty už téměř nepřipomínaly. Dokonce i na nejotrlejší dobrodruhy zapůsobilo, co všechno XC70 dokázala,“ vzpomíná Fredrik Arp.

Nová XC70 přináší ještě vyšší výkon. Vůz je nabízen se šestiválcovým zážehovým nebo pětiválcovým vznětovým motorem. Elektronicky řízený pohon všech kol od švédské firmy Haldex může být doplněn aktivním podvozkem Four-C se třemi nastavitelnými režimy. K pohodlí řidiče přispívají například také odvětrávaná sedadla a systém pro řízené sjíždění svahů Hill Descent Control.

Miláček Američanů

XC70 zůstává nadále miláčkem zejména Američanů. Očekává se, že téměř polovina z celkového ročního objemu přibližně 40 000 vozů bude prodána v Severní Americe, přičemž přirozeně největší odbytiště představují Spojené státy.

Avšak tento crossover zažívá vzestup i v Evropě, kde by se mělo prodat přibližně 40 % všech vozů. Největším evropským trhem je Švédsko následované Velkou Británií a Německem.

Uvedeno také na čínský trh

Volvo počítá s prodejem nového XC70 také v Číně, která se má v brzké době stát třetím největším odbytištěm tohoto vozu.

„Na rychle rostoucím čínském trhu je velký zájem o výrazné automobily. Volvo XC90 je zde v současnosti velmi populární a jsme přesvědčeni, že nové Volvo XC70 bude v našich plánech na pokračující rychlý růst prodeje v Číně hrát významnou roli,“ říká Fredrik Arp a dodává: „Naši úspěšnou řadu XC brzy rozšíří nová XC60. Se třemi zajímavými modely XC dokážeme uspokojit rostoucí počet těch zákazníků, kteří chtějí to nejlepší z obou oblastí – výkonný vůz a zároveň pohodlí luxusního cestovního vozu. To vše začalo modelem XC70, který se nyní stává ještě přitažlivějším než kdykoli předtím.“

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...