Nové Volvo XC70 – kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007

Na autosalónu v Ženevě byla představena třetí generace Volva XC70 – oproti minulé verzi přibylo komfortu a vůz nabízí svému majiteli více luxusu a nové možnosti.

Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007
Nové Volvo XC70 - kategorie „crossover“– zahájení prodeje v srpnu 2007

Když se v roce 1996 na silnicích objevil první model XC od společnosti Volvo Cars, jednalo se nejen o okamžitý prodejní úspěch, ale tento vůz zároveň vytvořil zcela nový segment Cross Country. Při debutu modelu XC před více než deseti lety společnost Volvo Cars očekávala prodej okolo 15 000 vozů ročně. Když američtí zákazníci zjistili, že  tento vůz nabízí totéž co SUV, a navíc přidává  charakteristické vlastnosti značky Volvo, vzrostly prodeje na 17 500 vozů. Zrodil se pojem „crossover“.

Volvo XC70 si od té doby zachovalo svou přitažlivost a současná generace dosáhla ve svém nejlepším roce prodeje okolo 40 000 vozů.

„Naše koncepce se ukázala úspěšná již od samého počátku, přesto jsme ji neustále vylepšovali. Nové Volvo XC70 si zachovává robustnost a variabilitu, ale zároveň nabízí více komfortu. Našemu designérskému týmu se navíc podařilo vtisknout vozu elegantnější a luxusnější vzhled,“ říká Fredrik Arp, prezident a výkonný ředitel automobilky Volvo.

Dokonalý automobil pro aktivní životní styl

Nové Volvo XC70 je doma jak ve městě před oblíbenou kavárnou či divadlem, tak na nerovné lesní cestě, v pustině či na horách.

Díky vyvýšené pozici v komfortním, luxusním interiéru, funkční variabilitě karosérie kombi a systému pohonu všech kol je nová XC70 dokonalým nástrojem pro vzrušující aktivity.

Mnoho vozů určených pro aktivní životní styl klade hlavní důraz na vzhled a image. Nicméně velká část současných a budoucích majitelů XC70 si svůj vůz naopak vybírá s úmyslem naplno využít jeho schopností.

„XC70 bylo vytvořeno zejména proto, aby vás dovezlo až na konec vaší cesty. Zároveň však potvrdilo, že vás dokáže dovézt i dále – pokud chcete a troufáte si. Před několika lety jsme pořádali zkušební jízdy v Mexiku na nejhorších cestách Baja California, které cesty už téměř nepřipomínaly. Dokonce i na nejotrlejší dobrodruhy zapůsobilo, co všechno XC70 dokázala,“ vzpomíná Fredrik Arp.

Nová XC70 přináší ještě vyšší výkon. Vůz je nabízen se šestiválcovým zážehovým nebo pětiválcovým vznětovým motorem. Elektronicky řízený pohon všech kol od švédské firmy Haldex může být doplněn aktivním podvozkem Four-C se třemi nastavitelnými režimy. K pohodlí řidiče přispívají například také odvětrávaná sedadla a systém pro řízené sjíždění svahů Hill Descent Control.

Miláček Američanů

XC70 zůstává nadále miláčkem zejména Američanů. Očekává se, že téměř polovina z celkového ročního objemu přibližně 40 000 vozů bude prodána v Severní Americe, přičemž přirozeně největší odbytiště představují Spojené státy.

Avšak tento crossover zažívá vzestup i v Evropě, kde by se mělo prodat přibližně 40 % všech vozů. Největším evropským trhem je Švédsko následované Velkou Británií a Německem.

Uvedeno také na čínský trh

Volvo počítá s prodejem nového XC70 také v Číně, která se má v brzké době stát třetím největším odbytištěm tohoto vozu.

„Na rychle rostoucím čínském trhu je velký zájem o výrazné automobily. Volvo XC90 je zde v současnosti velmi populární a jsme přesvědčeni, že nové Volvo XC70 bude v našich plánech na pokračující rychlý růst prodeje v Číně hrát významnou roli,“ říká Fredrik Arp a dodává: „Naši úspěšnou řadu XC brzy rozšíří nová XC60. Se třemi zajímavými modely XC dokážeme uspokojit rostoucí počet těch zákazníků, kteří chtějí to nejlepší z obou oblastí – výkonný vůz a zároveň pohodlí luxusního cestovního vozu. To vše začalo modelem XC70, který se nyní stává ještě přitažlivějším než kdykoli předtím.“

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

VIDEO – Volvo V60 – Ženeva 2018

Petra Doležalová, PR managerka Volvo ČR, představila moderátorovi Viktorovi Tamayo na ženevském autosalonu to nejdůležitější ze stáje Volvo.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo V60: ceníky a technické specifikace

Volvo V60: ceníky a technické specifikace

Ceník Volvo V60 Technické specifikace Automobily Volvo V60 bude možné objednávat objednávat od 20.března. První zákaznické vozy dorazí na český trh na přelomu srpna a září.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars bude na výstavě klasických automobilů Techno Classica reprezentovat svou značku Volvem P1800 S Sira Rogera Moora

Automobilka Volvo Cars bude na výstavě...

Automobilka Volvo Cars předvede ve svém stánku Volvo Cars Heritage na výstavě Techno Classica, která se koná ve dnech 21. až 25. března v německém Essenu, Volvo P1800 S z roku 1967, které v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars představila investiční fond, jehož smyslem je podpořit začínající společnosti

Automobilka Volvo Cars představila...

Prémiová automobilka Volvo Cars představila nový investiční fond, jehož smyslem je finančně podpořit začínající technologické společnosti s vysokým potenciálem bez ohledu na to, v jaké...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo představuje nové všestranně talentované rodinné kombi Volvo V60

Automobilka Volvo představuje nové...

Společnost Volvo Cars dnes odhalila nové pětidvéřové středně velké prémiové kombi Volvo V60, které upevní pozici švédské společnosti coby výrobce automobilů, v nichž se snoubí pěkný...